2,2 százalékkal csökkent az ipari termelés júniusban
A munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlan indexszel. A termelés az év első hat hónapjában 0,4 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakától. Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazított ipari termelési index júniusban 2,2 százalékkal csökkent a májusban mért 3,5 százalékos bővülés után.
Az ipari export 2012 első hat hónapjában 1,0, júniusban 6,2%-kal emelkedett 2011 azonos időszakához viszonyítva. Júniusban a feldolgozóipar exportértékesítésének mintegy felét adó két alág közül a több mint egynegyedet képviselő járműgyártás kivitele jelentősen, 15,5%-kal nőtt. Ezzel szemben a másik meghatározó alág, a feldolgozóipari exportban közel egyötöd súlyt képviselő számítógép, elektronikai, optikai termék gyártás folytatta a több mint egy éve tartó visszaesését: exportvolumene 0,3%-kal mérséklődött.
Az ipar belföldi értékesítése január–júniusban 1,7, júniusban 1,9%-kal alacsonyabb volt 2011 azonos időszakánál. A feldolgozóipar belföldi eladásai júniusban 1,6%-kal maradtak el az egy évvel korábbitól. Az ipar nemzetgazdasági ágai közül 2012 júniusában a feldolgozóipar termelése 0,9%-kal, a csekély súlyú bányászaté 9,7%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest. Az energiaipar (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) kibocsátása 4,6%-kal visszaesett.
2012 júniusában a megfigyelt feldolgozóipari ágazatok összes új rendelése 1,6%-kal magasabb volt, mint 2011 azonos hónapjában. Az új exportrendelések 2,6%-kal emelkedtek, míg az új belföldi rendelések 5,4%-kal csökkentek. Az összes rendelésállomány 21,3%-kal bővült tavaly júniushoz képest. 2012 első hat hónapjában az egy alkalmazásban állóra jutó ipari termelés 1,6%-os növekedése a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozások körében 1,9%-os létszámcsökkenés mellett következett be.