A GVH engedélyezte a Pannunity irányításszerzését a Pannunionban
A Pannunity Kft.-t a Sun Capital nemzetközi befektetési csoport egyik tagja hozta létre, kifejezetten a Pannunion feletti irányításszerzésre. A Sun Capital számos országba és iparágba - több száz vállalkozásba - fektetett be, amelyek közül a vizsgált tranzakció szempontjából kiemelendőek a (merev) csomagolóanyagok előállításával, forgalmazásával foglalkozó leányvállalatok (Paccor, Veriplast), amelyek Magyarországon is végeznek értékesítést.
A Pannunion-csoport, a tranzakciót megelőzően a PannErgy-csoport fogyasztási csomagolással foglalkozó vállalkozásait foglalta magában (Pannunion, Pannon-Effekt, Almand). Magyarországon kívül jelen van még Romániában (Unical Prodimpex), Szerbiában (Unionplast) és Ukrajnában (Interagropak). Tevékenysége három fő üzleti tevékenységre (merev fóliák, hőformázott merevfalú csomagolóanyagok, illetve hőfúvott merevfalú csomagolóanyagok gyártása) terjed ki.
Az összefonódással kapcsolatban a GVH a horizontális hatások vizsgálatát tartotta szükségesnek, mivel a merev fóliák és hőformázott merevfalú csomagolóanyagok értékesítésével mindkét vállalkozáscsoport foglalkozik Magyarországon, együttes piaci részesedésük pedig az összefonódást követően piacvezető pozíciót jelentene számukra. Az említett termékek sajátosságai miatt a piaci részesedések - a GVH szerint - nem feltétlenül megfelelő mérőszámai az adott vállalkozások piaci erejének.
A rendelkezésre álló adatok arra utaltak, hogy az összefonódó vállalkozáscsoportok nem tekinthetők egymás legközelebbi versenytársainak. Emellett mind a további magyarországi versenytársak, mind pedig a közeli importforrások eladásai növelhetők, valamint nagyobb megrendelések esetén a kapacitásbővítés illetve új szereplő belépése is reális alternatívaként merülhet fel. Ezek - együttesen - megfelelően tudják ellensúlyozni, az összefonódással járó esetleges versenykorlátozó magatartásokat. Így a GVH nem valószínűsítette a káros versenyhatások bekövetkezését, és engedélyezte az irányításszerzést.