Koronavírus trendek a közvetlen értékesítésben: egészség, digitalizáció, biztonság

Az elmúlt hónapok eseményei szinte kivétel nélkül kihatottak minden iparágra és szakmára, köztük a közvetlen értékesítésre is. Míg a kereskedelem bizonyos ágazatai most parkolópályára kényszerülnek, egyes termékkategóriák és értékesítési területek kifejezetten szárnyra kaptak. A szociális távolságtartás ellenére, az ágazat digitalizálódásának köszönhetően, a közvetlen értékesítések jelentős része is áttevődött az online térbe. A Közvetlen Értékesítők Szövetsége (DSA) számára továbbra is elsődleges a vásárlók biztonsága, legyen szó a vásárlók egészségének vagy a fogyasztók jogainak maximális védelméről.

Kirobbanó egészségtudatosság – változó igények a koronavírus idején

A koronavírus járvány idején sokunknak teljesen át kellett szerveznie az életét a korábban megszokott rutinokhoz, mindennapokhoz képest. A gazdaságban beállt bizonytalanság kihatott a vásárlói kedvre is: sokan elvesztették állásukat, vagy tartva attól, hogy erre sor kerülhet, óvatosabban költekeznek.

Ugyanakkor, egyes termékcsoportokra és vásárlási csatornákra ugrásszerűen megemelkedett a kereslet. A járványveszélyes időkben – érthető okokból – előtérbe került egészségünk megóvása és a kiegyensúlyozott táplálkozás fontossága. „A közvetlen értékesítés nemzetközi és hazai piacán is évek óta az étrend-kiegészítők, wellness termékek a legnépszerűbbek. Az utóbbi hónapokban a fogyasztói szokások még erősebben elmozdultak egy egészségtudatosabb életforma irányába.

Márciusban az egészségmegőrzést segítő multivitaminok és táplálékkiegészítők iránti kereslet még az eddigiekhez képest is ugrásszerűen megnövekedett, új vásárlói rétegek is egyre inkább keresik ezeket a termékeket” – mondta el Endrédi László, a Közvetlen Értékesítők Szövetségének elnöke.

Távolságtartás? Nem probléma a digitális térben!

Az először csak önkéntes, majd hatóságilag is kötelezővé vált „social distancing”, azaz a szociális távolságtartás egyértelműen korlátozza a személyes találkozások lehetőségét az emberek között. Ez a termékajánlások és a vásárlási folyamat egészének személyességére építő közvetlen értékesítési iparágat több fronton is kihívás elé állította. A tapasztalatok szerint azonban a közvetlen értékesítők ügyfélkörét alkotó fogyasztók is nagy arányban átálltak az internetes beszerzési csatornákra, amire az ágazat már korábban felkészült.

Az elmúlt évek trendjeivel összhangban, a személyes kapcsolattartás előnyeinek megtartása mellett, a közvetlen értékesítés ma már jelentős részben digitális csatornákon zajlik. Sőt, az új eszközöket legsikeresebben integráló közvetlen értékesítő cégek robbanásszerű fejlődést tudtak elérni. Bár a digitalizálódás mértékében az egyes cégek között volt eltérés, az elmúlt két hónapban kialakult helyzet arra késztette a közvetlen értékesítő vállalatokat, hogy a digitális eszközöket és módszereket a napi gyakorlat részévé tegyék. „A megváltozott fogyasztói igényeket a Közvetlen Értékesítők Szövetsége (DSA) tagcégei a megfelelő online platformok segítségével gond nélkül ki tudják szolgálni, így a direkt eladások volumenében az otthoni izoláció sem okozott törést. Elmondhatjuk, hogy az ágazat komoly fejlődési szintet lépett, melynek hosszú távon mindenképp pozitív hatása lesz a gyors és biztonságos vásárlásra és az üzleti fejlődésre egyaránt” – tette hozzá Endrédi László.

Biztonságos vásárlás, még védettebb fogyasztók

A gyors és rugalmas ügyfélkiszolgálás érdekében, a Közvetlen Értékesítők Szövetsége (DSA) tagcégei a hatósági előírások szigorú betartása mellett a lehető leggyorsabb lépésekkel segítették munkatársaik és tanácsadóik otthoni, digitális munkavégzését. Mindez a fogyasztók személyre szabott kiszolgálását és vásárlói élményt szolgálja.

A vásárlóknak a korábban megszokotthoz hasonlóan, továbbra is lehetőségük van konzultálni szakértő termékforgalmazóikkal, így a felmerülő kérdések és esetleges panaszok is könnyen tisztázhatóak.

A közvetlen értékesítő cégek emellett kiemelt figyelmet fordítottak és fordítanak továbbra is a járvány terjedésének megakadályozására, a munkatársak és vásárlók védelmére is.

Az irodai és ügyféltereket folyamatosan fertőtlenítik, a raktárakban dolgozók munkakörülményeit is a járványhelyzetnek megfelelő szigorú előírások szerint biztosítják. A külföldről érkező áruk néhány nap karantén után vagy fertőtlenítést követően kerülnek forgalomba és online rendelés útján, kizárólag minősített csomagküldő szolgálatokon keresztül, érintésmentesen kerülnek a vásárlókhoz.

A hazai direct selling piac meghatározó szereplőit tömörítő Közvetlen Értékesítők Szövetsége (DSA) tagvállalatai a koronavírus járvány időszakában megerősítették társadalmi elkötelezettségüket, és még fokozottabb hangsúlyt fektetnek a tagcégek és értékesítőik, tanácsadóik etikus működésére, a fogyasztók védelmére, így garantálva a biztonságos vásárlás feltételeit otthonról is.


Az izraeli-libanoni tűzszünet hírére estek az olajárak, emelkedtek a nyugat-európai tőzsdék

Emelkedtek csütörtökön az európai részvénypiacok, miután az olajárak gyengültek, bár a befektetők továbbra is óvatosak maradtak azzal kapcsolatban, hogy a Közel-Keleten zajló legújabb fejlemények tartós békemegállapodáshoz vezetnek-e.
2026. 06. 05. 09:30
Megosztás:

Újabb remény a devizahiteleseknek Magyarországon

Az Országgyűlés ismét tárgyalni fogja a devizahitelesek ügyét, így végül az érvénytelenség jogkövetkezményéről is a jogalkotó fog dönteni.
2026. 06. 05. 09:00
Megosztás:

Mit kockáztat egy 35 éves, ha nem kezd el időben félretenni a nyugdíjra?

A legtöbb 35 éves számára a nyugdíj még távoli kérdésnek tűnik. A mindennapi kiadások, a lakhatás, a gyermeknevelés vagy éppen a karrierépítés mellett nehéz elképzelni, milyen anyagi helyzetben leszünk 30-35 év múlva. Azonban éppen ebben az életkorban lenne a legfontosabb elkezdeni a nyugdíjcélú megtakarítást, hiszen így nyerhetünk vele a legtöbbet - hívják fel a figyelmet a Bank360 szakértői.
2026. 06. 05. 08:30
Megosztás:

Takarításkor a fenntarthatóság csak a magyarok 3 százalékánál elsődleges szempont

A magyarok egyre tudatosabbak a takarítóeszközök felhasználásában, de a döntéseikben továbbra is a praktikusság dominál a Kärcher felmérése szerint: míg a válaszadók közel fele az ár-érték arányt tartja a legfontosabb szempontnak takarítóeszköz-vásárláskor, addig a fenntarthatóság csupán a megkérdezettek 3 százalékánál kerül az első helyre. A kutatás ugyanakkor arra is rámutatott, hogy a környezetbarát megoldások akkor válnak igazán vonzóvá, ha a hatékonyságról sem kell lemondani.
2026. 06. 05. 08:00
Megosztás:

Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel

Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
2026. 06. 05. 07:30
Megosztás:

Mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
2026. 06. 05. 07:00
Megosztás:

Putyin: érvényben van az iráni dúsított urán elszállítására vonatkozó orosz javaslat

Az iráni dúsított urán Oroszországba való elszállítására vonatkozó javaslat továbbra is érvényes - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szentpéterváron külföldi médiaorgánumok vezetőivel találkozva.
2026. 06. 05. 06:30
Megosztás:

Bezzeg Bulgária már bevezette az euró csodaszert. Vagy mégsem?

Bulgária alig féléve csatlakozott az eurózónához, máris túlzottdeficit-eljárás alatt áll – ez felveti a kérdést, hogy a csatlakozás mennyit ér strukturális felkészültség nélkül.
2026. 06. 05. 06:00
Megosztás:

Innovatív fizetési megoldást tesztel a Lidl: Érkezik a „Scan & Go” a kijelölt üzletekben

A Lidl Magyarország új szintre emeli digitális szolgáltatásait: június 4-től három üzletében teszt jelleggel bevezeti a Scan & Go funkciót. A vállalat közvetlenül a népszerű Lidl Plus applikációba integrálja a legújabb, önkiszolgáló fizetési módját, melynek köszönhetően még gyorsabbá és kényelmesebbé válhat a bevásárlás.
2026. 06. 05. 05:30
Megosztás:

Felújíthatják a Nyugati téri aluljárót

A pesti fonódó villamosprojekt előkészítésének részeként elkészülhetnek a Nyugati téri aluljáró teljes körű felújításának tervei is - írta Karácsony Gergely csütörtökön Facebook-bejegyzésében.
2026. 06. 05. 05:00
Megosztás:

Nem a kontárok okozzák az összes kárt: sokszor az információs asszimetria a valódi ok

Az építőiparban kevés döntés visszafordítható. Egy hibás technológiai választás vagy kivitelezési megoldás akár évekkel később is komoly minőségi vagy pénzügyi problémákat okozhat. A háttérben sokszor nem hanyagság vagy szándékos megtévesztés áll, hanem az úgynevezett információs aszimmetria: amikor az eladó vagy szakember lényegesen több tudással rendelkezik egy termékről vagy technológiáról, mint a megrendelők.
2026. 06. 05. 04:00
Megosztás:

Allianz Globális Biztosítási Jelentés 2026 – A biztosítás jövője egy változó világban

A jelentés szerint a globális biztosítási piac 2025-ben 456 milliárd euróval, 6,9 ezermilliárd euróra bővült. Bár ez a 7,1 százalékos növekedés elmarad a 2024-es kiemelkedő 9,4 százalékához képest, továbbra is jelentősen meghaladja az elmúlt tíz év +5,6 százalékos átlagos éves növekedési ütemét, ami azt jelzi, hogy a biztosítások iránti kereslet tartósan erős maradt. Továbbra is az életbiztosítás volt a legnagyobb szegmens (2 861 milliárd euró), ezt követte a vagyon- és felelősségbiztosítás (2 320 milliárd euró), majd az egészségbiztosítás (1 688 milliárd euró).
2026. 06. 05. 03:30
Megosztás:

Nébih: napokon belül felszámolják a fertőzéssel érintett vállaji sertésállományt

Három-négy napon belül véget érhet a sertésállomány felszámolása a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Vállaj településen működő gazdaságban, ahol afrikai sertéspestis fertőzést mutattak ki a vizsgálatok; a telepről két vágóhídra juthattak sertések a lappangási idő alatt - ismertette Nemes Imre országos főállatorvos, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elnöke csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
2026. 06. 05. 03:00
Megosztás:

Megduplázódtak a lakáshitelek, már négy hónap alatt ezer milliárd forintot vettek fel belőlük

Az év első négy hónapja soha nem látott, bőven ezer milliárd forint feletti új szerződést hozott a lakáshiteleknél – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből.
2026. 06. 05. 02:30
Megosztás:

Autósok figyelem: megvan a döntés a 10 évnél idősebb kocsikról

Hónapokig tartó bizonytalanság után most végre tisztábban látszik, mire számíthatnak azok az autósok, akik 10 évnél idősebb járművel járnak.
2026. 06. 05. 02:00
Megosztás:

Sokkoló nyugdíjcsapda: hiába dolgoztál, nem biztos, hogy beszámít a nyugdíjba

Sokan úgy gondolják, hogy ha valaki dolgozott, akkor az az idő automatikusan beleszámít majd a nyugdíjába. A törvényi szabályozás azonban ennél jóval szigorúbb és részletesebb. A szolgálati idő egyik legfontosabb feltétele, hogy az adott időszakra az előírt nyugdíjjárulékot levonják vagy megfizessék.
2026. 06. 05. 01:00
Megosztás:

Lassítja a világgazdaság növekedését az iráni konfliktus

A korábbi előrejelzésekben valószínűsített ütemnél lassabb világgazdasági növekedés várható az idén az iráni konfliktus okozta olajellátási válság inflációs hatásai miatt - áll a Fitch Ratings csütörtökön Londonban bemutatott, lefelé módosított új negyedéves prognózisában.
2026. 06. 05. 00:30
Megosztás:

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén

Visszatér a jellemzően napos idő a nyár első hétvégéjére. Pénteken még előfordulhatnak vastagabb felhők, de szombaton és vasárnap már sok napsütés várható gomolyfelhőkkel, amelyekből záporok, zivatarok előfordulhatnak. A hőmérséklet csúcsértéke 25 és 30 Celsius-fok között alakul - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-hez.
2026. 06. 04. 23:00
Megosztás:

Megalakult az új szlovén kormány

Megszavazta a szlovén parlament csütörtökön a Janez Jansa vezette új szlovén kormányt.
2026. 06. 04. 22:30
Megosztás:

Vasas Szakszervezet: figyelmeztető sztrájkot tartanak a Hanon pécsi telephelyén

Kétórás figyelmeztető sztrájkot jelentett be péntekre a Vasas Szakszervezet a Hanon Systems Hungary Kft. pécsi telephelyére - közölte az érdekvédelmi szervezet csütörtökön az MTI-vel.
2026. 06. 04. 22:00
Megosztás: