Meglepő bejelentés a Richtertől
A végleges döntést az igazgatóság fogja meghozni. Számításaink szerint az NKP előnyeit 140 milliárd forintos méretű kibocsátásig élvezné a cég, ami megegyezik az év végi készpénzállományával. Igen ám, de az év végi pénzállomány az év közepére elolvad, mivel az Evra tapaszt mintegy 90 milliárd forintért vették, s az osztalék is több mint 40 milliárd forintot levág a készpénzállományból.
Így az év közepére – az első félévben megtermelt készpénzt leszámítva – 10 milliárd forint környékére csökkenne a készpénzállomány. Így a pénzügyi flexibilitás növelése racionális lépés. Ráadásul korábban már a MOL és a Magyar Telekom is részt vett ebben a programban, az előbbi 1,7, míg az utóbbi 1,3 százalékos átlagos hozammal jutott pénzhez.
A Richter részvények tőzsdei árfolyam alakulása
Ez pedig azt sugallja számunkra, hogy a stabil pénzárammal, zéró adóssággal rendelkező Richter még akár ezen szinteknél is olcsóbban juthat „hitelhez”. Vagyis pl. egy 140 milliárd forintos kibocsátás kevesebb mint évi 2 milliárd forintos költséggel járna neki az elkövetkező cirka 10 évben.