Taroltak a corvinusos diákok a világ egyik legjelentősebb részvényelemző versenyén

A Corvinus diákjai szerezték meg az első és második helyezést a CFA Research Challenge 2019. január 24-i, hazai döntőjén.

Taroltak a corvinusos diákok a világ egyik legjelentősebb részvényelemző versenyén

A CFA Research Challenge évente megrendezett globális részvényelemző verseny, amelyen a résztvevő hallgatóknak gyakorlati mentorálást és intenzív tréninget biztosítanak a pénzügyi elemzés területén. A hazai döntő idei feladata a Magyar Telekom részvényeinek vizsgálata volt.

A Corvinust az első helyezést kivívó

Kiss Tünde,  Kovács Dóra,  Matos Bence, Csepregi Dániel, valamint a második helyezést elnyerő Bene Diána Mercédesz, Tárkányi Zoltán, Vass Péter, Ábel Andrea, Mikushnica Albert képviselték. A győztes csapatok felkészítő tanára Juhász Péter, a Befektetések és Vállalati Pénzügyek Tanszék habilitált egyetemi docense.

A corvinusos hallgatók teljesítménye és eredménye kiemelkedő. Olyan egyetemeket előztek meg a hazai mezőnyben, mint a harmadik helyezést elérő CEU és a negyedik helyen végzett ELTE. Egyetemünk csapata képviselheti Magyarországot a regionális döntőben, amelyen Európa mellett a Közel-Keletet és Afrikát is lefedi. A regionális döntő 2020 áprilisában lesz Jordániában, a győztesek pedig továbbjutnak a globális döntőbe.

Tőzsde – értesz hozzá? - Tőzsdei, értékpapírpiaci ismeretek felmérő kalkulátor

„A verseny nemcsak azért egyedülálló, mert egy valós példán keresztül mutatja be a szakmai kérdések gyakorlati megvalósulását, hanem azért is, mert a munkafolyamat teljes egészét át kell látnunk az adatszerzéstől az eredmények prezentálásáig. Amire eddig egy bemagolt képletként tekintettünk, azt ezúttal megértenünk és alkalmaznunk is kellett, de a saját kreativitásunknak is maradt tér az elemzésünk során” - mondta Kiss Tünde, a győztes csapat tagja.

A versenyen elért eredmények jelzik, hogy a Corvinus hallgatói piac- és versenyképes tudással rendelkeznek.


„A verseny segít megítélni az egyetemen folyó szakami munkát nemcsak hazai, de nemzetközi kontextusban is. Eközben a hazai forduló zsűrijében ülő szakemberek, akik tőzsdei cégeket, brókercégeket, a tőzsdét vagy éppen a Magyar Nemzeti Bankot képviselik, a szóbelin saját maguk is megtapasztalhatják a Corvinuson végzett hallgatók tudásszintjét és jó hírünket viszik az iparágban. Mivel az egyetem csapata az elmúlt egy évtizedben már többször is továbbjutott a magyar fordulóból, mára az egymástól tanulás helyett inkább a külföldi kollégákkal való kapcsolatépítés az elsődleges”
- mondta Juhász Péter, PhD, felkészítő oktató.

Budapest Corvinus Egyetem

Az 1948-ban alapított Budapesti Corvinus Egyetem a gazdaság- és társadalomtudományok területén Magyarország vezető egyeteme és célja, hogy szakterületén a kelet-közép- európai térség legjobb felsőoktatási intézménye legyen. Fenntartója a Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány. Az egyetem székesfehérvári és budapesti campusain jelenleg 12.000 hallgató tanul. A Corvinus erős nemzetközi kapcsolatokat ápol a világ öt kontinensén több mint 300 partneregyetemmel.

 

Nemzetközi felsőoktatási rangsorokban elért eredmények:

Az Eduniversal rangsorában a gazdálkodástudományi képzés a kelet-európai régióban az első helyen szerepel.
A Financial Times Üzleti Iskolák rangsorában az első 100 között van.
2018-ban az Egyetem EQUIS akkreditációt szerzett.
Az Eduniversal „Insurance, Risk and Actuarial Science” rangsorában 2019-ben a közgazdaságtudományi képzés pénzügymatematika mesterszakja a 31. helyezést érte el, ezzel a világ legjobb negyven mesterprogramja közé került.
A közgazdálkodás és közpolitika mesterszak  2019-ben elnyerte a European Association for Public Administration Accreditation (EAPAA) 7 évre szóló nemzetközi akkreditációját.
A társadalomtudományi képzés regionális és környezeti gazdaságtan mesterszakja az Eduniversal globális rangsorában a 36. helyre került a fenntartható fejlődés és környezeti menedzsment témakörben.
A egyetem CEMS programja a hallgatói értékelések és az akadémiai igazgatók szavazatai alapján 2019-ben a „CEMS School of the Year” kategóriában 3. helyezést ért el.

110 ezer rászoruló diák kap ingyenes tanszercsomagot

Több mint 110 ezer rászoruló diáknak osztanak ki ingyenes tanszercsomagot a tanévkezdésre - közölte a lebonyolító Klebelsberg Központ elnöke csütörtökön budapesti sajtótájékoztatón.
2021. 08. 27. 20:00
Megosztás:

Erre kérte az iskolákat az Emmi

A tanév közeledtével a higiéniás és alapvető egészségvédelmi szabályok fokozott betartására kérte az iskolákat az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) csütörtökön.
2021. 08. 27. 02:00
Megosztás:

Diákok fejlesztettek digitális tanulási eszközöket krónikus beteg gyerekeknek

Interaktív nyelvtanuló applikációjával a Fazekas Gimnázium diákjaiból álló csapat nyerte meg a Morgan Stanley budapesti központja által idén először megrendezett Code to Give hackathont. A vállalat felhívására diákok, pályakezdők és tapasztalt szakemberek jelentkeztek, hogy a Morgan Stanley informatikusaival együttműködve, az Amigos a gyerekekért Alapítvány partnereként innovatív tanulási eszközöket fejlesszenek krónikus betegség miatt hosszabb kórházi kezelésre szoruló gyerekek és tinédzserek számára.
2021. 08. 24. 15:00
Megosztás:

Elkezdődtek az egyetemi beiratkozások, igényelhetők a diákhitelek

Elkezdődtek az egyetemi beiratkozások és igényelhetők a diákhitelek - mondta a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatója hétfőn az M1 aktuális csatornán.
2021. 08. 24. 05:00
Megosztás:

Ideje felkészülni az iskolakezdésre – digitális vagy offline család?

Nyakunkon a szeptember, és hamarosan újra becsengetnek az iskolákban. Idén remélhetőleg már nem az otthoni íróasztal vagy ebédlőasztal előtt kuporognak a diákok, hanem végre az iskolapadot koptathatják. Egy azonban biztos, fel kell készülnie a szülőknek egy esetleges újabb digitális vagy hibrid oktatásra. A világ megváltozott, már nem lehet többé csak a könyvekre és a füzetekre támaszkodni, a diákoknak digitális eszközökre is szükségük van.
2021. 08. 19. 18:00
Megosztás:

Változatlanul indul a tanév Montenegróban

A megszokott időben, szeptember elsején kezdődik a tanév Montenegróban, a tantermi oktatás 45 perces órákkal zajlik majd - közölte kedden a montenegrói oktatási minisztérium.
2021. 08. 19. 02:00
Megosztás:

Felkészülés az iskolakezdésre: ismét digitális oktatás vár a magyar szülőkre és diákokra?

A magyar szülők több mint háromnegyede arra számít, hogy a koronavírus 4-ik hulláma várhatóan újabb iskolabezárásokhoz vezet és a diákok ismét visszakényszerülnek a digitális oktatásba, derül ki egy, a MediaMarkt megbízásából készült országos felmérésből. A családok közel egyharmada nem rendelkezik a digitális oktatáshoz szükséges megfelelő műszaki eszközökkel.
2021. 08. 17. 22:00
Megosztás:

Újabb óvoda felújítása kezdődött el Szegeden

Uniós támogatással, 200 millió forintból újítják fel a szegedi Gyertyámos utcai óvodát, az önkormányzat 2017 óta több mint kétmilliárd forintot fordított ilyen célra, és jelenleg is folyik két másik épület rekonstrukciója - tájékoztatta a polgármesteri hivatal az MTI-t.
2021. 08. 15. 01:00
Megosztás:

Ukrajnában a beoltatlan pedagógusok is taníthatnak

Az ukrán oktatási ombudsman közölte szerdán, hogy jogellenes a munkába állás megtiltása azoknak a pedagógusoknak, akik nem vették fel a koronavírus elleni védőoltást; eközben a súlyosbodó járványhelyzetre hivatkozva a kormány október 1-jéig meghosszabbította az augusztus végével lejáró országos karantént.
2021. 08. 12. 07:00
Megosztás:

Jön az iskolakezdés, mélyen a zsebbe kell nyúlni - akad megoldás

A pandémia előtti években az augusztus a személyi kölcsönök terén pörgős időszakot jelentett, sok háztartás az iskolakezdés előtti jelentős kiadásait hitelből finanszírozta. Az elmúlt években már a karácsonyi időszakot is meghaladta a kölcsönök folyósítása. A hitelfelvételben gondolkodóknak jó hír, hogy a versenynek köszönhetően az MNB kamatemelése még csak minimális mértékben látszik meg a banki személyi hitel ajánlatokon.
2021. 08. 11. 21:00
Megosztás:

Nagy az érdeklődés az agrárszakképzés iránt

Mintegy 10 százalékkal többen iratkoztak be az agrárcentrumok szakképző intézményeibe az előző tanévhez képest - közölte Nagy István tárcavezető szerdán az Agrárminisztérium (AM) közleményében.
2021. 08. 11. 10:00
Megosztás:

Képzésekkel segítik a munkavállalók elhelyezkedését

Informatikai ismereteket nyújtó képzésekkel segíti a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal a munkavállalók elhelyezkedését, vissza nem térítendő uniós források felhasználásával a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (Ginop).
2021. 08. 07. 00:01
Megosztás:

Még lehet jelentkezni az ingyenes informatikusképzésre

Augusztus 9-ig lehet jelentkezni a 100 százalékban államilag támogatott informatikusképzésre, amelyet az Újratervezés Programban második alkalommal indított el idén nyáron az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) - közölték a program lebonyolításában résztvevő programozóiskolák az MTI-vel.
2021. 08. 05. 08:00
Megosztás:

Iskolakezdés: több tízezer forintba kerül az új tanév

Indul az iskolakezdési szezon: a magyar szülők az új tanévhez szükséges alapvető tanszereket 10-15 ezer forintért, iskolatáskát további 15 ezer forintért vásárolnak a REGIO JÁTÉK friss felmérése alapján. Az igazi roham augusztusban kezdődik, a vállalat online 10%, míg bolti vásárlás esetén 5% kosárérték-növekedésre számít a tavalyi évhez képest. A játékkereskedő felmérése szerint a szülők továbbra is a hagyományos oktatást preferálják.
2021. 08. 02. 16:00
Megosztás:

100-ból 78 magyar befogadna otthonába egy külföldi cserediákot

Egy friss, országos felmérés szerint a magyarok nyitottak a külföldi kultúrák iránt: egy, idén júliusban több száz fő megkérdezésével elvégzett online kérdőíves felmérésből az derült ki, hogy a magyar lakosság 77,9 százaléka szívesen befogadna otthonába 3-12 hónapra egy külföldi, középiskolás cserediákot.
2021. 08. 02. 15:00
Megosztás:

Eltérő járványellenes stratégiával készülnek a romániai egyetemek

Eltérő járványellenes stratégiával készülnek a romániai egyetemek a 2021-2022-es tanévre. Míg a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) közölte, hogy jelenléti oktatásra csak a beoltott, a betegségen átesett vagy negatív tesztet felmutató diákokat fogadja, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) valamennyi diákját jelenléti oktatásra várja, védettségtől függetlenül.
2021. 08. 01. 01:00
Megosztás:

Életműdíjat kapott a Széchenyi István Egyetem Turizmus Tanszékének oktatója

Az egyik legmagasabb szakmai elismerést, a Vendéglátó Szakmai Oktatók Országos Egyesülete életműdíját vehette át nemrégiben Szalai Zoltán, a győri Széchenyi István Egyetem Turizmus Tanszékének tanszéki mérnöke. A címzetes mesteroktató több mint egy évtizede tanítja a hallgatókat az ételkészítés fortélyaira.
2021. 07. 30. 05:00
Megosztás:

Kötelezővé teszik a nemzetbiztonsági oktatást egyes hongkongi egyetemeken

Kötelezővé teszik a hallgatók számára a nemzetbiztonsági oktatást legalább három, hongkongi egyetemen a szeptemberben kezdődő tanévtől - számolt be hétfőn este internetes kiadásában a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.
2021. 07. 27. 09:30
Megosztás:

Kínában szigorítják a magániskolák működését

A magánoktatás szigorítását célzó intézkedéseket jelentettek be Kínában, egyebek mellett a családokra nehezedő anyagi terhek mérséklésének érdekében.
2021. 07. 27. 06:30
Megosztás:

Megugrott a Corvinusra jelentkezők száma

Idén 24 százalékkal több felvételiző jelentkezett első helyen a Budapesti Corvinus Egyetem képzéseire, mint tavaly; az angol nyelven induló képzésekre több mint kétszer annyian jelentkeztek első helyen - közölte a felsőoktatási intézmény csütörtök este az MTI-vel.
2021. 07. 25. 18:00
Megosztás: