Az amerikai inflációs adat hatására erősödő kamatcsökkentési várakozások lendületet adtak az amerikai részvénypiacoknak
A Dow 1,7, az S&P500 1,8%-kal szökött feljebb, a Nasdaq Composite csaknem 2,5%-ot ugrott. A kamatemelési várakozások mellett a megjelent eredményjelentések is bizakodásra adtak okot a befektetők körében, a JPMorgan, a Wells Fargo, a Goldman Sachs, a Blackrock és a Citigroup egyaránt a várakozásokat meghaladó negyedéves eredményről számolt be, és a Wells Fargo kivételével mindegyik társaság bevétele is bővült az elmúlt negyedévben.
S&P500-as szektorokat tekintve a nap nyertese a pénzügyi szolgáltatók mellett a ciklikus fogyasztási szektor volt, és ugyancsak felülteljesítő volt még a technológia. Lendületes, 1% feletti emelkedést mutatott még a kommunikáció, az energia- és a közműszektor is, a piros tartományban egyedül a nem ciklikus fogyasztási szektor indexe zárt. Szárnyaltak a megacap részvények, az Nvidia, az Alphabet és a Meta 3–4, az Apple, az Amazon és a Microsoft 2–3%-kal került feljebb, a Tesla 8%-ot rallizott. A tegnap jelentő Citigroup, Goldman Sachs és a Wells Fargo 6–7%-ot drágult, a JPMorgan 2-t. A kártyaszolgáltatók árfolyama is 2–4%-ot emelkedett, a ma jelentő Bank of America értéke közel 3, a Morgan Stanley- é majd 5%-kal nőtt.
Bő 3%-kal tovább emelkedett szerdán a nyersolaj ára, ezzel nyár közepe óta a legmagasabb szintre került a kínálat oldali szűkösség jelei nyomán. Az IEA a kiterjesztett Oroszország elleni amerikai szankciók nyomán a tavalyinál valamivel feszítettebb piacra számít az idén, miközben az amerikai készletek nyolcadik hete csökkennek megszakítás nélkül, és 2022 áprilisa óta a legalacsonyabb szintre süllyedt. Az Izrael és a Hamasz közötti tűzszüneti megállapodás enyhítette a kínálatoldali nyomást a régióban.
(Forrás: OTP Ébresztő)