De vajon megéri-e még mindig belvárosi ingatlanba fektetni?

A terület specialistái szerint a budapesti, belvárosi ingatlanpiac hasonló, felfelé ívelő tendenciát mutat, mint ahogyan az a 2014-es évben történt, amely a 2008-as gazdasági világválság után egy nagyon fontos mérföldkő volt a hazai ingatlanpiacon. A Central Home elemzése azt mutatja, hogy aki most lép be a piacra, az megelőzi a komolyabb áremelkedést, bármikor is jöjjön az, mert számottevő árcsökkenés a belvárosban egészen biztosan nem várható. Ezt támasztja alá az a tény, hogy még a tavalyi évben és 2021 első felében sem történt valódi árzuhanás, és amint az élet még inkább normalizálódik, az árak ismét emelkedni fognak.

De vajon megéri-e még mindig belvárosi ingatlanba fektetni?

Egy téma, amely újra és újra aktuális lesz, időről időre visszatér: megéri-e úgy általában vagy éppen céltudatosan Budapest belvárosában ingatlanbefektetéseket eszközölni. A legtöbb ember számára nem egyértelmű és egyáltalán nem is egyszerű a kérdés, hogy a jelenlegi helyzetben, a jelenlegi árak mellett is érdemes-e befektetni? Természetesen a befektetések világa sosem egyszerű, ebben a szegmensben pedig törvényszerű velejárója az a félelem, hogy a már túlárazottnak tűnő piacon magas a befektetési kockázat.

Az utóbbi másfél évben, a járványhelyzet és az azt követő gazdasági válság idején bebizonyosodott az, hogy ezek a történések sokkal kisebb hatással voltak az ingatlanérték mozgásaira, mint amit a szakértők korábban jósoltak és véltek.

„Úgy gondolom, kijelenthetjük, hogy a piac mostanra megtanult a válsággal együtt élni és haladni” - mondja Ben-Ezra Orran, a Central Home szakértője. -„A belvárosnál ez kicsit kisebb mértékben volt igaz, hiszen a külföldi befektetők nem tudtak a korábbi ütemben és létszámban érkezni a fővárosba, így azért számos befektetési célzatú belvárosi tranzakció hiúsult meg, maradt el. Jelenleg a belvárosi ingatlanpiac alacsonyabb volumennel működik mint 2019-ben, amikor rekordokat döntögettek a négyzetméterárak.”

A szakértő úgy véli, hogy rövidtávon lehetséges, hogy az ingatlanárakban egyelőre drasztikus mozgást nem fogunk tapasztalni. Amikor viszont a turizmus és az utazási korlátok teljes mértékben meg fognak szűnni, vagy lényegesen leegyszerűsödnek, akkor kereslet-nyomást fogunk tapasztalni a belvárosi ingatlanpiacon és nagy valószínűséggel, úgy, mint a 2014-es évnél, amely fordulóév volt az ingatlanpiaci tranzakciós volumeneket tekintve a 2008-as gazdasági válság után, várhatóan hasonló mozgásokat fogunk látni a piacon.

„Van még egy fontos szegmens a piacon” - folytatja Ben-Ezra Orran.  -„Az újépítésű ingatlanoknál az elmúlt időszakban építőanyag beszerzési árak és munkaerőhiány okoztak folyamatos nyomást, így nem véletlen, hogy azon a piacon folyamatos ingatlanár emelkedést tapasztalunk.  A következő pár évre vonatkozóan azt prognosztizáljuk, hogy ez a nyomás továbbra is meg fog maradni és emelkedő tendenciát fogunk látni, tapasztalni az újépítésű ingatlanok árainál. Így igazából kijelenthetjük, hogy a belvárosi ingatlanok értékállóság, továbbadhatóság szempontjából továbbra is kifejezetten jó befektetési formák maradnak, hiszen az elmúlt időszak tapasztalatai is ezt erősítették meg.”

A Uniswap alapítója riadót fújt: egyre több a kriptós csaló hirdetés

Újabb figyelmeztetés érkezett a DeFi-szektorból. A világ egyik legismertebb decentralizált tőzsdéjének alapítója szerint a felhasználókat célzó adathalász (phishing) kampányok új szintre léptek, és a csalók fizetett hirdetésekkel vadásznak a kriptotárcákra. A tét nem kisebb, mint a teljes egyenleg elvesztése.
2026. 02. 22. 10:00
Megosztás:

90% esélyt lát a Ripple vezére, hogy áprilisra törvény lehet a CLARITY Act

Fordulóponthoz érkezhet az amerikai kriptoszabályozás. A Ripple vezérigazgatója szerint szinte biztos, hogy heteken belül elfogadják a Digital Asset Market Clarity Actet, amely évek óta húzódó szabályozási bizonytalanságot zárhat le az Egyesült Államokban. A tét nem kisebb, mint a stabilcoinok jövője, a bankrendszer stabilitása és az intézményi kriptoadoptáció felgyorsulása.
2026. 02. 22. 09:00
Megosztás:

Vitalik Buterin nagyszabású lépései felkavarták a kriptovaluta piacot

Rövid idő alatt több százezer dolláros swapok, stabilcoin-felhalmozás és tokenégetés – az Ethereum társalapítója ismét megmozgatta a piacot. Az on-chain tranzakciók tanúsága szerint Vitalik Buterin tudatos és összetett portfólió-átrendezést hajtott végre, amely élénk spekulációt indított el a kriptoközösségben.
2026. 02. 22. 08:29
Megosztás:

Hiányosságokkal küzd még a Vállalkozói Ügysegéd

Valótlan címek, hamis munkavégzési jellegek, súlyos hivatali visszaélés a múltban a meghatalamazotti korlátozásokra...
2026. 02. 22. 07:00
Megosztás:

Franciaországban is vitát váltott ki a csökkenő születésszám

Franciaországban is egyre élesebb vita bontakozik ki arról, hogy valóban kizárólag a nő felelőssége-e a gyermekvállalás sikere vagy sikertelensége.
2026. 02. 22. 06:00
Megosztás:

Az Alapszámlánál is megemelik a díjmentesen felvehető készpénz összegét

Február elsejével érdekes anomália állt elő, ugyanis az Alapszámlánál a bankautomatából havonta díjmentesen felvehető készpénz összege továbbra is 150 ezer forint maradt, míg a jogszabályi díjmentes készpénzfelvétel lehetősége 300 ezer forintra nőtt. Persze nyilatkozatot lehet az Alapszámlához is leadni, de aki megfeledkezett róla, az rosszabb helyzetbe került. Ezt a problémát egy éjszaka megjelent jogszabály orvosolja, ugyanis az ATM-ből nyilatkozat nélkül díjmentesen felvehető készpénz összegét 300 ezer forintra emelik az Alapszámlánál is. Azért van emellett egy érdekesség az új rendeletben, ami még magyarázatra szorulhat.
2026. 02. 22. 05:00
Megosztás:

Tovább bővül a klímás otthonok aránya Magyarországon

2026-ra tovább nőtt a légkondicionálók elterjedtsége Magyarországon: míg 2022-ben a 4,6 millió lakásból mintegy 1,2 millióban volt klíma, 2024-re az arány 33 százalékra emelkedett, és a bővülés azóta is tart.
2026. 02. 22. 04:00
Megosztás:

Használjuk az AI-t, de nem vagyunk felkészülve rá – lemaradásban Magyarország és a közép- és kelet-európai régió

"AI in Central and Eastern Europe", azaz Mesterséges intelligencia Közép- és Kelet-Európában címmel jelent meg a KPMG legújabb kutatása. A tanulmány átfogó képet ad a közép- és kelet-európai régió – köztük Magyarország, Csehország, Lengyelország, Románia, Szlovákia és Szlovénia – AI-stratégiájáról, felmérve az országok és vállalatok helyzetét az AI szabályozása, bevezetése, felhasználása és fejlesztése terén. Az adatok azt mutatják, hogy bár a régió lemaradással küszködik, a közép- és kelet- európaiak a világátlagnál kevésbé tartanak attól, hogy az AI meg fogja szüntetni a munkahelyeket.
2026. 02. 22. 03:00
Megosztás:

Ön mennyi pénzt keres? Interaktív térképen a magyarországi fizetések

A friss, decemberi KSH-adatok végre tiszta vizet öntenek a pohárba. Kiderült, hogy pontosan hogyan alakultak a hazai fizetések 2025-ben. Bár az országos átlagkereseti rangsort továbbra is a főváros dominálja – hiszen itt összpontosul a legtöbb magas hozzáadott értékű, döntéshozói pozíció –, a legújabb számok egy kifejezetten biztató trendet is megmutatnak.
2026. 02. 22. 02:00
Megosztás:

A rendeletet aláírták! 66-91 éves nyugdíjasok készüljetek!

Bemutatjuk, hogy kik jogosultak a 13. havi nyugdíjra, illetve a 14. havi nyugdíj első kifizetésére, továbbá azt is áttekintjük, milyen szempontokat érdemes mérlegelni a nyugdíjba vonulás időpontjának megválasztásakor ezen szabályok fényében. Mi a helyzet a 2027. évi utalásokkal?
2026. 02. 22. 01:00
Megosztás:

Bitcoin és Ether stabil maradt Trump új vámbejelentése után

A kriptovaluta-piac pénteken meglepő stabilitást mutatott, miután Donald Trump amerikai elnök új, általános 10%-os importvámot jelentett be. A döntés különösen annak fényében figyelemre méltó, hogy közvetlenül egy olyan bírósági határozat után érkezett, amely korlátozta az elnök korábbi rendkívüli gazdasági felhatalmazásainak használatát.
2026. 02. 22. 00:05
Megosztás:

Egységes közúti jelzéseket is hoz az új KRESZ

A közútkezelői feladatokkal foglalkozó szakmai szervezetekkel folytatódott a közlekedési szabályok finomhangolása. Az Építési és Közlekedési Minisztérium széleskörű szakmai egyeztetések keretében tekinti át az új KRESZ tervezetét, valamint az arra beérkező észrevételeket.
2026. 02. 21. 23:00
Megosztás:

Francia elnök: az amerikai vámok érvénytelenítéséről szóló határozat a jogállamiság fontosságát bizonyítja

Az amerikai legfelsőbb bíróságnak a globális vámokat érvénytelenítő határozata a demokráciákban létező, a hatalommal szembeni fékek és ellensúlyok és a jogállamiság fontosságát bizonyítja - jelentette ki szombaton Emmanuel Macron francia elnök.
2026. 02. 21. 22:00
Megosztás:

Kiderült, milyen izgalmas tárgyakat visznek a Kincsvadászok az Art and Antique vásárra

A Kincsvadászok kereskedői is ott lesznek az idei Art and Antique kiállításon és vásáron a Bálnában február 26. és március 1. között. Nem üres kézzel jönnek a TV2 műsorának szereplői: Katona Szandra egy értékes Sisi kerámiát, Molnár Viktor ékszereket és szobrokat, Fertőszögi Péter pedig egy olyan falikárpitot visz magával, amelyet nagy licitharc után szerzett meg műsorban.
2026. 02. 21. 21:00
Megosztás:

A 4iG konszolidálja távközlési infrastruktúráját

A 4iG Nyrt. és az e&PPF Telecom Group B.V. (e& PPF Telecom Group) előzetes megállapodást írt alá, amely hosszú távú stratégiai partnerség létrehozására irányuló közös szándékukat rögzíti. A pénzmozgással nem járó részvénycsere ügylet keretében a 4iG Távközlési Holding legfeljebb 49%-os részesedéssel a CETIN Hungary – Magyarország egyik vezető mobil rádiós infrastruktúra-vállalata – meghatározó stratégiai részvényesévé válhat. Ezzel párhuzamosan az e& PPF Telecom Group legfeljebb 38%-os részesedést szerezhet a 4iG Csoport tulajdonában álló, Magyarország legnagyobb vezetékes hálózati infrastruktúra-társaságában, a 2Connectben. A tranzakciók zárásának feltétele az átvilágítás sikeres lezárása, a végleges tranzakciós dokumentáció aláírása, továbbá a szükséges részvényesi és hatósági jóváhagyások megszerzése.
2026. 02. 21. 20:00
Megosztás:

Veres Tibor, a Wallis Csoport alapítója az EY Az Év Üzletembere Díj győztese

A Wallis Csoport alapítója és elnöke, Veres Tibor nyerte el a fődíjat az EY Az Év Üzletembere program gáláján. A nemzetközi piacokon is sikerrel terjeszkedő befektetési csoport alapító tulajdonosa és vezetője a verseny globális döntőjében is képviselni fogja hazánkat. A független bírálóbizottság hat különdíjat is átadott Magyarország példamutató vállalkozóinak.
2026. 02. 21. 19:00
Megosztás:

Folyamatosan fejlesztik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret

Folyamatosan fejlesztik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret, javítják az infrastruktúra működését, növelik a létesítmény kapacitását, hogy zökkenőmentes legyen az utaskiszolgálás nagyobb forgalom esetén is - hangsúlyozta Lóga Máté, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és iparért felelős államtitkára, a Budapest Airport Zrt. igazgatóságának elnöke pénteken, háttérbeszélgetésen Budapesten.
2026. 02. 21. 18:00
Megosztás:

Továbbra is zavartalan lesz a kőolajszállítás Szerbiába Horvátország felől

A Janaf horvát kőolajvezeték-üzemeltető vállalat a horvát kormánnyal együttműködésben 2026. március 20-ig érvényes engedélyt szerzett az amerikai pénzügyminisztérium Külföldi Vagyoneszközöket Ellenőrző Hivatalától (OFAC), amely lehetővé teszi a kőolaj további zavartalan szállítását a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részére - közölte szombaton a horvát társaság.
2026. 02. 21. 17:00
Megosztás:

Évtizedes mélypontot értek el a lakásépítések, de már látszik a fény az alagút végén

Ahogy arra számítani lehet a korábbi adatokból, ellentmondásos évet zárt a lakásépítési piac. A friss adatok szerint 2025-ben összesen alig több mint 12 ezer új lakás épült, ami 9,3 százalékkal elmarad az egy évvel korábbitól. Ugyanakkor a kiadott lakásépítési engedélyek száma 37 százalékkal 28 ezer fölé nőtt.
2026. 02. 21. 16:00
Megosztás:

5 cég, amely kriptovaluta pénzügyi infrastruktúrát építi

A kriptovalutás fizetés ma már nem futurisztikus kísérlet, hanem egy gyorsan érő infrastruktúra. Ahogy a bankkártyák évtizedek alatt váltak általánossá, úgy a blokklánc-alapú tranzakciók is most lépnek a mainstream felé. A kulcs nem a hype, hanem a háttérrendszerek fejlődése: stabilcoinok, azonnali elszámolás, árfolyamvédelem és szabályozott működés. Bemutatjuk azt az öt vállalatot, amelyek a kriptófizetések „láthatatlan” infrastruktúráját építik.
2026. 02. 21. 15:00
Megosztás: