Egy pénztárcabarát megoldás, ha gyereked van: a hangoskönyv
Van azonban egy megoldás, amely nemcsak könnyebbséget jelent a meseválasztásban, hanem pénztárcabarát is: ez pedig a VOIZ hangoskönyv szolgáltatása! Lássuk, mit kell erről tudni!
A gyerekek információéhesek
A kisgyermekek számára fontos, hogy minél több mesét halljanak, mert ez egyrészt segíti őket a világ megismerésében, másrészt ezáltal a képzelőerejük is fejlődik. A szülők ezt jól tudják, ezért bizonyára a nyomós indokok kivételével sosem hagyják ki az esti mesét az altatási rituálé során.
Azonban, ha belegondolunk abba, hogy a gyermek 1-1,5 éves korától 7 éves koráig mennyi nap van, és ahhoz hány mese tartozik, akkor könnyen beláthatjuk, hogy a szám hatalmas: közel 2000 történettel kell készülnünk!
Még ha meg is veszünk olyan köteteket, mint a Minden napra egy mese vagy Illyés Gyula: Hetvenhét magyar népmese, az akkor sem lesz elég. Ráadásul a gyerkőcök ízlése, fejlettsége is változik, így más-más történetekkel kell előrukkolnunk az évek során.
Ahhoz, hogy ezt meg tudjuk tenni, folyamatosan vásárolnunk kellene a mesekönyveket, gyerekkönyveket. Ám ha előfizetünk a VOIZ hangoskönyv szolgáltatására, akkor ez a probléma meg lesz oldva!
Mit találunk a hangoskönyvek között?
A gyerekkönyvek kínálatban nagyon sokféle mű fellelhető: már egészen kicsiknek is tudunk innen választani, de nagyobb, 7-8 éveseknek szóló kiadványok is vannak. Az itt található műveket híres színészek olvassák fel, így a gyerekek számára a hangzás érthető lesz, így akár a hangképzésükre is fejlesztő hatással lehet mindez.
A teljesség igénye nélkül íme néhány közkedvelt mű:
- Dániel András: Kuflik – Scherer Péter adja elő
- Vázsonyi Endre: Rémusz bácsi meséi – Csuja Imre felolvasásában
- A legszebb magyar népmesék – Lengyel Tamás előadásában
- Bartos Erika: Bogyó és Babóca (több mese is) – Pogány Judit hangján
Nagyobbacska gyerekeknek is találhatunk meseregényeket, izgalmas műveket:
- Nyulász Péter: Helka – Für Anikó
- Nógrádi Gábor: Petepite – Zámbori Soma
- P. L. Travers: A csudálatos Mary Poppins – Polyák Lilla
- Erich Kästner: A két Lotti – Nagy Natália
Mikor lehet hangoskönyvet hallgatni?
Bár nem javasoljuk, hogy minden esti mesét a hangoskönyv váltson ki, hiszen a szülő hangján megszólaló mesénél nincs jobb, ami fejlesztő hatással bírna, sőt ez a kötelékeket is erősebbé teszi.
Ám vannak olyan helyzetek, ahol a hangoskönyv igenis segíthet: amíg mi a dolgunkat végezzük, a gyereket lefoglalhatja a mesehallgatás, vagy utazások során is érdemes lehet gyerekkönyveket hallgatni.
Akkor is hasznos, ha például mesemondó versenyre készül a picur, és szeretné jól ejteni a szavakat, megfelelő helyre tenni a hangsúlyokat. A hangoskönyv sok esetben remek megoldás!