Ezekre a kiberbiztonsági szempontokra kell figyelniük a vállalatoknak 2025-ben a KPMG szerint

Sürgős intézkedésekre van szükség a kiberbiztonság terén a digitális környezet rohamos fejlődése miatt. A mindent átszövő digitális kapcsolatok és az olyan gyorsan megjelenő technológiák, mint a mesterséges intelligencia, szakmai és magánéletünk szinte minden aspektusát újra definiálják. Így a kiberbiztonság nem csupán üzleti szempontból aggasztó, hanem a társadalom minden területét érintő, egyetemes kérdéssé vált.

Ezekre a kiberbiztonsági szempontokra kell figyelniük a vállalatoknak 2025-ben a KPMG szerint

Milyen megközelítésekre van szükségük a vállalatoknak a kiberbiztonság terén ebben az évben? Hogyan szolgálhatja a kiberstratégia az üzleti növekedést? Milyen új szerepük van mindebben az információbiztonsági vezetőknek? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat a KPMG Cybersecurity Considerations 2025 jelentése.

A KPMG hatodik éve készíti el Cybersecurity Considerations jelentését. Az eltelt öt évben, tehát 2020 és 2025 között a folyamatosan változó kiberbiztonsági környezet kézzelfogható fókuszpontként jelent meg a szervezeti vezetők számára. Több kulcsfontosságú téma évről évre visszaköszön, ilyen például a rugalmasság, a személyazonossági hozzáférés-kezelés (IAM), a felhőbiztonság, vagy a tehetség- és készséghiány. 

A hangsúly azonban eltolódott a hagyományos biztonsági intézkedésektől a globális és sokrétű digitális környezet prioritásai és kihívásai felé, amelyekre az ionformációbiztonsági vezetőknek szinte valós időben kell reagálniuk. 

A COVID-19 járvány magával hozta a távmunka elterjedését, emiatt a felhő és a mesterséges intelligencia biztonságára való összpontosítás az információbiztonsági terület kulcsfontosságú célkitűzésévé vált. A tehetséghiány már régóta kritikus kérdés, és ez csak fokozódik a feltörekvő technológiák és az ezekhez szükséges új és változatos készségek tükrében. 

A személyazonossági hozzáférés-kezelés a Zero Trust stratégiák középpontjába került, a digitális identitások és a hamisítványok azonosításának eszköze lett. A rugalmasság általános követelménnyé vált, és ez a jövőben is így marad. 

A KPMG kutatásai szerint a vizsgált alapvető biztonsági eszközök nagy része továbbra is központi szerepet játszik. Azonban az új technológiák, a bővülő szabályozások, a kifinomultabb eszközök és a növekvő fenyegetések között az információbiztonsági vezetők szerepe és felelőssége egyre nagyobb.

Nyolc kulcsfontosságú szempont a kiberbiztonságban

A KPMG jelentése nyolc kulcsfontosságú szempontot határoz meg – ezeket kell figyelembe venniük a korszerű vállalatok vezetőinek 2025-ben, hogy mérsékeljék az aktuális kockázatokat, kiépítsék a megfelelő ellenálló képességet, és közben elősegítsék az üzleti növekedést.

Meddig terjed a CISO hatásköre?

A szervezetek digitális átalakulása, a kiberfenyegetések és a szabályozások bővülése jelentős változásokat hozott az információbiztonsági vezetők (CISO-k) szerepében. Ők ma már nem csupán informatikai biztonsági vezetők, és nem is csak a szervezetek influenszerei (ahogy azt a 2022-es Cybersecurity Considerations KPMG-felmérés megállapította), hanem kulcsfontosságú szereplők a vállalatirányításban. Részt vesznek a kockázatértékelésben, a vállalati célok és biztonsági prioritások összehangolásában, a megfelelő kockázatkezelési szint kialakításában. 

A vezetőség egyre gyakrabban kéri közvetlen beszámolóikat, és elvárja tőlük, hogy a technikai részleteket világosan és érthetően közvetítsék a nem technikai döntéshozók felé. Meg kell érteniük az üzleti folyamatokat, és képesnek kell lenniük arra, hogy a biztonsági intézkedéseket ezekhez igazítsák. 

A szervezeti kultúra és munkamódszerek alakításában is szerepet kell vállalniuk. Meg kell határozniuk, hogyan segítheti a mesterséges intelligencia a vállalat, az alkalmazottak és az ügyfelek védelmét, miközben beruházásokkal és integrált AI-specifikus védelmi megoldásokkal kell biztosítaniuk a modellek biztonságát.

Helyzetüket nehezítik a tisztázatlan felelősségi körök, gyakran egyensúlyoznak a tanácsadói és a döntéshozói szerep között. Sokszor erőforráshiánnyal küzdenek, és folyamatos nyomás alatt vannak, hiszen a dinamikus fenyegetések állandó éberséget és gyors reagálást követelnek. 

„Megoldás lehet itt a felelősségi körök felosztása – egyre több vállalat ismeri fel, hogy ezt a feladattengert nem lehet egyetlen személyre rázúdítani. A kiberbiztonsági küzdelem egyenlőtlen: az adott csapatnak folyamatosan védenie kell az egész vállalatot, a támadóknak viszont elég egyetlen gyenge pontot találniuk, hogy hozzáférjenek a hálózathoz. Ahhoz, hogy jól működjön a védekezés, több szegmens összehangolt együttműködésére van szükség” – tanácsolja Lukács Kornél, a KPMG kiberbiztonsági tanácsadásért felelős partnere.

Átfogó képzési programokkal leküzdhető a humánkockázat

A kiberfenyegetések elleni küzdelemben továbbra is az emberi tényező a legkritikusabb. Ahogy a szervezetek folyamatosan digitalizálják üzleti modelljüket, a kiberkockázatok ellensúlyozásához szükséges tudást és humánerőt egyre nehezebb felépíteni. Az új, kifinomult technológiák és a gyorsan fejlődő fenyegetések csak súlyosbítják a már most is növekvő szakképzettségi hiányosságokat. 

Ráadásul egyre mélyül a szakadék a műszaki és nem műszaki készségek között. Az adatvédelmi, kockázati és megfelelési szakemberek esetében az erős technikai képességek továbbra is elengedhetetlenek, de egyre fontosabb a hatékony kommunikáció, a problémamegoldás, az alkalmazkodóképesség és az együttműködés is. 

Ennek kezelésében segíthetnek az átfogó képzési programok. A munkaerőt megtartani is nehezebbé válik; a KPMG biztonsági műveleti központokról szóló friss felmérésében a biztonsági vezetők csaknem fele mondta, hogy ezzel komoly problémái vannak. Itt érdemes szorosan együttműködni a HR-rel: a rugalmas munkarend, a világos karrierlehetőségek és a szakmai fejlődési lehetőségek biztosítása vonzó lehet a kiberbiztonsági tehetségek számára, és a tapasztalatok szerint a befogadásra, a sokszínűségre és a méltányosságra irányuló kezdeményezések is fontosak lesznek a készséghiány kezelésében.

A mesterséges intelligencia valódi eszköz lehet a biztonsági csapatok számára a készséghiány kezelésében, ugyanakkor a legtöbb esetben nem helyettesíti az emberi munkaerőt. Azzal, hogy a rutinfeladatokat automatizálják az AI segítségével, a szervezetek jelentősen növelhetik a hatékonyságot, így a kibercsapatok felszabadulnak, hogy összetettebb stratégiai feladatokra összpontosíthassanak a hálózat védelme érdekében. 

Az emberi tényezőnek kulcsszerepe lesz az AI asszisztensek ellenőrzésében. Az információbiztonsági vezetőknek biztosítaniuk kell, hogy csapataik megfelelő képzést kapjanak az AI-rendszerek melletti munkavégzésre, megismerve azok képességeit és korlátait.

Miként teremthető bizalom az AI iránt?

Az AI betört, és velünk is marad. A szervezetek továbbra is vizsgálják, hogy a mesterséges intelligencia hogyan növelheti üzleti tevékenységük értékét. Helye gyakorlatilag minden szervezeti funkcióban van, elfogadását és bevezetését azonban számos kulcsfontosságú kiber- és adatvédelmi kihívás befolyásolhatja. E tekintetben a vezetők továbbra is szkeptikusak. 

Az adateltolódás, a jogosulatlan hozzáférés és a visszaélések kockázata változatlanul magas. A vezérigazgatók 70 százaléka azt mondja: vállalata növeli a befektetéseit a kiberbiztonságba, kifejezetten az AI-hoz köthető fenyegetések elleni védekezés miatt. A nagyobb átláthatóság, elszámoltathatóság és irányítás a mesterséges intelligencia fejlesztése és alkalmazása körül valószínűleg a CISO-k egyik legfontosabb prioritása lesz. 

A bizalmat hiteles, minőségi és ellenőrzött adattal tanított AI-implementációk tarthatják fenn, a rendszerek folyamatos monitorozását és értékelését be kell építeni a szervezet napi működésébe, mindez pedig komoly és folyamatos odafigyelést igényel. A vállalatoknak nyomon kell követniük a szabályozási fejleményeket is, és ezeket proaktívan össze kell hangolniuk AI-irányítási gyakorlataikkal, hogy bizalmat építsenek ki az érdekelt felekben.

Használható-e AI a kiberbiztonsághoz – ha egyébként maga az AI is még kockázat?

A mesterséges intelligencia a hatékonyság növelésének, a működési költségek csökkentésének, a kockázatkezelés javításának és a növekvő munkaterhelés lehetséges kezelésének eszközeként jelenik meg. A lehetőség ugyanakkor komoly kockázatokat is hordoz, és sok kérdést felvet egyebek mellett az adatbiztonság vagy a képzés hiánya terén. 

A KPMG kutatása szerint eközben a vállalatok felsővezetői és igazgatói szintjén egyre erősebb a félelem attól, hogy kimaradnak az AI nyújtotta előnyökből. 82 százalékuk elismerte, hogy a versenytársakkal való lépéstartás érdekében olyan technológiai beruházások mellett döntenek, mint például a virtuális és kiterjesztett valóság. Mielőtt azonban fejest ugranának az AI bevezetésébe, a szervezeteknek gondoskodniuk kellene arról, hogy az alapvető kiberbiztonsági folyamatok szilárd alapokon álljanak, és a vezetők az AI jelenlegi – és rohamosan fejlődő - képességeinek és korlátainak ismeretében döntsenek. A CISO-knak ezért az AI kiber- és adatvédelmi funkciókba való integrálásának mérlegelésekor ismerniük kell szervezetük jelenlegi kiberbiztonsági helyzetét, azonosítaniuk kell az esetleges hiányosságokat, gyengeségeket, és össze kell vetni a potenciális előnyöket a kockázatokkal – ez pedig rendszerenként különböző eredményeket hozhat.

Meddig biztonságos csökkenteni a platformok számát?

Annak érdekében, hogy leküzdjék az egyre összetettebb kiberbiztonsági kockázatokat, a szervezetek folyamatosan bővítik a digitális eszközeik védelmére szolgáló megoldások arzenálját. Itt már pusztán a rendelkezésre álló lehetőségek száma is nyomasztó lehet. 

Sok szervezet vizsgálja a biztonsági platformok bevezetését, amelyek nagyobb hatékonyságot, jobb átláthatóságot, a költségek csökkentését, és a biztonsági környezet feletti fokozott ellenőrzést biztosítanak számukra. Az elmozdulás a platformok konszolidációja felé azonban buktatókat is rejthet. Az egyik jelentős – bár nem új – aggodalom a koncentrációs kockázat, amikor a szervezet túlzottan függővé válhat egyetlen szállítótól vagy platformtól. Egy másik, kereskedelmi szempontból jelentkező kihívás a beszállítói kötöttség.

Ahogy a szervezetek egyre inkább függenek egy adott termék- vagy szolgáltatáskészlettől, előfordulhat, hogy a választott platform már nem felel meg igényeiknek. Ilyen esetekben a szolgáltatóváltás költséges és összetett vállalkozás lehet, jelentős kompatibilitási problémákkal és további képzési követelményekkel járhat. 

„E kockázatok mérséklése érdekében fontolóra kell venni a platformkonszolidáció hibrid megközelítését” – javasolja Lukács Kornél, a KPMG kiberbiztonsági tanácsadásért felelős partnere. „Tehát azok a szervezetek, amelyek a platformok konszolidációja felé mozdulnának el, jól teszik, ha a döntés előtt azonosítják és a megvalósítás során kezelik az ezzel járó kockázatokat, a hiányosságokat pedig célzott megoldásokkal egészítik ki, amelyek biztosíthatják a rugalmasságot, az alkalmazkodást a változó körülményekhez.”

Hogyan azonosíthatók az emberek a kibertérben?

Az eszközök és felhasználók megbízható azonosítása egy olyan szilárd alap, amely nélkül nem létezik IT-biztonság. A digitális személyazonosságok utat nyitnak egy agilisabb és hatékonyabb digitális világ felé. Ezen a téren világszerte számos innovációval találkozhatunk, az identitás-hitelesítés azonban továbbra is kihívást jelent. 

A rendszerek közötti széles átjárhatóság, a deepfake megjelenése és a személyes és biometrikus adatfeldolgozás terjedése megköveteli a jövőálló hitelesítési megoldások kidolgozását és korszerű szabályozások kialakítását. A CISO-knak és a döntéshozóknak jobban meg kell érteniük a helyzetet, újra kell gondolniuk a berögzült folyamatokat, és be kell fektetniük a szilárd elveken nyugvó innovatív rendszerekbe.

Megvédhetők-e az okoseszközök?

Az okos eszközök és termékek robbanásszerű elterjedése megváltoztatta a kapcsolattartást a bennünket körülvevő világgal, ezzel együtt pedig a hagyományos biztonsági hozzáállás is elavulttá vált, az alig egy évtizeddel ezelőtt alkalmazott módszerek már nem elegendőek. 

A termékek egyre rövidülő életciklusa során megjelenő sebezhetőségek a gyártókat és a szabályozókat is arra késztetik, hogy minél gyorsabban minél fejlettebb módszereket keressenek, amelyekkel lehetővé teszik az összekapcsolt eszközök biztonságos használatát. Az eszközök által elért vállalati adatvagyon védelme kulcsfontosságú lesz az ágazatok és infrastruktúrák integritásának, biztonságának megőrzése szempontjából.

Létezik-e stabil biztonsági kultúra?

A működés zavartalansága szempontjából a kiberbiztonság alapvető tényező lett az egyes szervezetek és az egész társadalom számára is. Továbbra is aggasztó, hogy a támadók zsarolóprogramokat vagy más rosszindulatú eszközöket használnak nagyszabású ipari zavarok előidézésére, adatok és akár emberi életek kockáztatásával. 

A beszállítók is biztonsági kockázatot hordozhatnak: a szervezetek egyre inkább külső szolgáltatókra támaszkodnak a szoftverek és szolgáltatások terén, így fokozott a veszélye annak, hogy ezek az ellátási lánc gyenge láncszemei lesznek. Meg kell találni a módját annak, hogyan hozhatunk létre széles körű, holisztikus és ellenálló biztonsági kultúrát az egész vállalatban azzal a céllal, hogy minden érintett felismerje és hozzátegye a magáét a rendszerek és folyamatok tervezésétől a működtetésen át egészen a kivezetésig.

Altcoin szuperciklus a láthatáron: Íme a legjobb kriptók, amiket érdemes most megvenni

Tény, hogy az altcoinok az utóbbi időben bámulatos módon szárnyalnak, még mindig nem érkezett el az altcoin-szezon, hiszen a Bitcoin dominanciája kimondottan felfelé ívelő.
2025. 05. 29. 00:01
Megosztás:

Stratégiai megállapodás a tudásalapú gazdasági fejlődésért

Az MBH Bank Nyrt., a Pécsi Tudományegyetem (PTE) és az egyetem fenntartója, az Universitas Quinqueecclesiensis Alapítvány hosszútávú stratégiai együttműködési megállapodást kötött, amelynek célja, hogy a gazdasági, digitalizációs, egyetemi infrastruktúra- és oktatásfejlesztés területén közös kezdeményezéseket valósítsanak meg.
2025. 05. 28. 23:30
Megosztás:

Az OKSZ szerint az árréscsökkentés nem szolgálja sem a gazdaság, sem a vásárlók érdekeit

Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül meghosszabbította a hatósági árak rendszerét, amivel szőnyeg alá söpri a magyar gazdaságban meglevő feszültségeket, és figyelmen kívül hagyja a magyar gazdaság és a vásárlók hosszú távú érdekeit - írta a szervezet az MTI-nek elküldött szerdai közleményében.
2025. 05. 28. 23:00
Megosztás:

Így alakul a diákmunkások órabére az idei nyári szezonban

Az idei nyári szezonban a diákmunkások órabére átlagosan bruttó 2000 forint körül alakul, de a legjobban fizető pozíciókban 3000 forintot meghaladó órabér is elérhető a Mind-Diák Szövetkezet friss adatai szerint.
2025. 05. 28. 22:30
Megosztás:

Csökkent árbevétel mellett nyereséggel zárta a Rába Nyrt. az első negyedévet

A Rába Járműipari Holding Nyrt. árbevétele 14,5százalékkal 14,55 milliárd forintra csökkent csoport szinten az első negyedévben 2024 első negyedévéhez képest, míg adózott eredménye 21,1 millió forint lett az egy évvel korábbi 191 millió forintos veszteség után - tudatta a győri székhelyű vállalat szerdán a Budapesti értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2025. 05. 28. 22:00
Megosztás:

A Gorenje Magyarország 41 milliárd forint árbevétellel zárta az évet

A Gorenje Magyarország Kft. 2024-ben 41,4 milliárd forint nettó árbevételt és 302 millió forint adózott nyereséget ért el, árbevételét 10 százalékkal növelte az előző évihez képest - mondta Füle Norbert ügyvezető a cég sajtótájékoztatóján szerdán Budapesten.
2025. 05. 28. 21:30
Megosztás:

Rekordérdeklődés a HU-rizont Program iránt: 51 milliárd forint támogatási igény 19 egyetemi konzorciumtól

Második alkalommal hirdette meg a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) a HU-rizont Programot, amelynek célja, hogy a magyar egyetemek nemzetközi élvonalbeli intézményekkel közösen fejlesszenek megoldásokat a társadalom és a gazdaság legégetőbb kihívásaira. A tavalyi 112 után idén már 132 pályázat érkezett be 51 milliárd forint összesített támogatási igénnyel.
2025. 05. 28. 21:00
Megosztás:

Szabados Richárd: a Garantiqa valós segítséget nyújt a vállalkozásoknak

A Garantiqa Hitelgarancia Zrt. a nemzetgazdasági tárca stratégiai partnere, amely valós segítséget nyújt a vállalkozásoknak - mondta Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára szerdán sajtótájékoztatón Budapesten.
2025. 05. 28. 20:00
Megosztás:

Nagyobb válság jön, mint valaha – Kiyosaki szerint a Bitcoin ára 1 millió dollárra emelkedhet

Robert Kiyosaki, a Gazdag papa, szegény papa című világhírű könyv szerzője újra figyelmeztet: az amerikai gazdaság a valaha volt legsúlyosabb válság felé tart. A pénzügyi nevelés szószólója szerint nemcsak az államadósság és a munkanélküliség nő, hanem a hagyományos befektetési eszközök – mint a részvények vagy kötvények – is veszélybe kerülnek. És hogy mik az igazi menekülőeszközök?
2025. 05. 28. 19:30
Megosztás:

A vámok nehezítik az Abercrombie helyzetét

Az Abercrombie & Fitch a vártnál jobb első negyedéves eredményeket tett közzé, mivel az új stílusok felé történő nyitás, például nyomtatott farmerok és ruhák bevezetése több vásárlót vonzott.
2025. 05. 28. 19:00
Megosztás:

Mi egy hatékony meeting felépítése? – Így kerüld el az időpazarlást

A megbeszélések célja nem a beszélgetés, hanem az előrelépés. Vezetőként nemcsak az a feladatod, hogy jelen legyél az asztalnál – hanem az is, hogy tudd, kinek van ott helye, miről érdemes beszélni, és mi történjen azután, hogy mindenki felállt.
2025. 05. 28. 18:30
Megosztás:

Metaplanet és a Bitcoin: Japán új pénzügyi játszmája megkezdődött

A japán tőkepiacokon eddig példátlan lépést tett a Metaplanet, amely teljes egészében a Bitcoinra építi új pénzügyi stratégiáját.
2025. 05. 28. 17:30
Megosztás:

Tanult az építőipar a Grenfell Tower tragédiájából

2017 június 14-én kapott lángra és égett le Londonban a 24 emeletes toronyház, a Grenfell Tower. A tűzvésznek 72 halálos áldozata volt. A tragédia az építőipart is megrázta, miközben azt is nyilvánvalóvá tette, hogy a jogszabályok frissítése, szigorítása mellett az ágazat szereplőinek is tenniük kell azért, hogy a hasonló katasztrófák megelőzése érdekében erősítsék a biztonságot, javítsák hatékonyságot. A létesítménygazdálkodásban, ingatlanprojektekben, valamint az építőiparban is használatos digitális dokumentáció, kommunikáció és jelentéskészítő vezető platformját Magyarországon is forgalmazó PlanRadar azt foglalta össze, hogy a beruházási folyamatok digitalizációja miként támogatja a tűzvédelmi előírások betartását, az emberi életek megóvását.
2025. 05. 28. 17:00
Megosztás:

Nagy durranással zárulhat az amerikai gyorsjelentési szezon

Végéhez közelít az első negyedéves gyorsjelentési szezon az Egyesült Államokban, az S&P 500-as vállalatok több, mint 96%-a már beszámolt az eredményéről.
2025. 05. 28. 16:30
Megosztás:

Szoboszlai Dominik Premier League bajnok dedikált mezéért indult jótékonysági sorsolás

Jótékonysági sorsolást hirdetett a Dusán Világáért Alapítvány részére a szoboszlaishirts.com, amelyen egy Szoboszlai Dominik által dedikált, prémium keretbe helyezett futballmez talál gazdára. A cél: a négyéves, Duchenne-féle izomdisztrófiával élő Dusán kísérleti kezelésének támogatása Belgiumban. A sorsoláson minden 1000 forintnyi adomány egy sorsjegyet jelent, a sorsolás június 8-án lesz, az ünnepélyes átadás pedig június 10-én, a magyar–azeri meccs szünetében történik Budapesten.
2025. 05. 28. 16:00
Megosztás:

Alulmúlta a várakozásokat a PDD

A Temu-t is birtokló PDD első negyedéves teljesítménye jelentősen elmaradt a várttól.
2025. 05. 28. 15:30
Megosztás:

Tweetekből tokenek: Hogyan alakítja át az InfoFi a közösségi tartalmat kriptovagyonná?

Eljött az idő, amikor egy jól megfogalmazott tweet többet érhet, mint egy kisebb altcoin befektetés. Az InfoFi, a legújabb Web3 irányzat, forradalmasítja, hogyan válhat az információ pénzzé a kriptovilágban. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az információs alkímia, miként váltják fel az okos algoritmusok a hagyományos airdropokat, és hogy a közösségi média hogyan lesz a jövő pénzügyi bányája.
2025. 05. 28. 15:00
Megosztás:

Hétórás munkanap bevezetését tervezi Montenegró

Hétórás munkanap bevezetését tervezi a montenegrói kormány, az ország gazdasági kamarája azonban szerdán arra figyelmeztetett, hogy a rövidebb munkanap nagyobb terheket róna a gazdaságra, amely nem biztos, hogy készen áll a globális kihívásokra.
2025. 05. 28. 14:30
Megosztás:

Duplázódik az érdeklődés a hűvös nyaralások iránt

Egyre többen választják nyári úti célnak Észak-Európát, részben a hőség elkerülése érdekében. Az úgynevezett „coolcation”, vagyis a hűvös nyaralás trendje a klímaváltozás, a zsúfolt déli üdülőhelyek és a természetközeliség iránti igény miatt terjed. Skandinávia, a balti államok, Izland és Skócia nyáron is hűvös klímát, csendes környezetet és különleges élményeket kínálnak. A Vár a Világ utazási iroda szakértője szerint a kereslet évről évre megduplázódik, amihez a fapados járatok és hajóutak választékának bővülése is hozzájárul.
2025. 05. 28. 14:00
Megosztás:

Tengerjárók a jövőért: új korszak kezdődik a tengeri turizmusban

Átfogó fenntarthatósági stratégiával válaszol a klímaváltozás kihívásaira a Royal Caribbean Group. A hajózási társaság célja, hogy 2050-re elérje a nettó zéró kibocsátást. Az újgenerációs hajókon LNG-hajtás, üzemanyagcellás rendszerek és fedélzeti hulladékból előállított energia segíti a környezeti terhek csökkentését.
2025. 05. 28. 13:30
Megosztás: