Ezekre a kiberbiztonsági szempontokra kell figyelniük a vállalatoknak 2025-ben a KPMG szerint

Sürgős intézkedésekre van szükség a kiberbiztonság terén a digitális környezet rohamos fejlődése miatt. A mindent átszövő digitális kapcsolatok és az olyan gyorsan megjelenő technológiák, mint a mesterséges intelligencia, szakmai és magánéletünk szinte minden aspektusát újra definiálják. Így a kiberbiztonság nem csupán üzleti szempontból aggasztó, hanem a társadalom minden területét érintő, egyetemes kérdéssé vált.

Ezekre a kiberbiztonsági szempontokra kell figyelniük a vállalatoknak 2025-ben a KPMG szerint

Milyen megközelítésekre van szükségük a vállalatoknak a kiberbiztonság terén ebben az évben? Hogyan szolgálhatja a kiberstratégia az üzleti növekedést? Milyen új szerepük van mindebben az információbiztonsági vezetőknek? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat a KPMG Cybersecurity Considerations 2025 jelentése.

A KPMG hatodik éve készíti el Cybersecurity Considerations jelentését. Az eltelt öt évben, tehát 2020 és 2025 között a folyamatosan változó kiberbiztonsági környezet kézzelfogható fókuszpontként jelent meg a szervezeti vezetők számára. Több kulcsfontosságú téma évről évre visszaköszön, ilyen például a rugalmasság, a személyazonossági hozzáférés-kezelés (IAM), a felhőbiztonság, vagy a tehetség- és készséghiány. 

A hangsúly azonban eltolódott a hagyományos biztonsági intézkedésektől a globális és sokrétű digitális környezet prioritásai és kihívásai felé, amelyekre az ionformációbiztonsági vezetőknek szinte valós időben kell reagálniuk. 

A COVID-19 járvány magával hozta a távmunka elterjedését, emiatt a felhő és a mesterséges intelligencia biztonságára való összpontosítás az információbiztonsági terület kulcsfontosságú célkitűzésévé vált. A tehetséghiány már régóta kritikus kérdés, és ez csak fokozódik a feltörekvő technológiák és az ezekhez szükséges új és változatos készségek tükrében. 

A személyazonossági hozzáférés-kezelés a Zero Trust stratégiák középpontjába került, a digitális identitások és a hamisítványok azonosításának eszköze lett. A rugalmasság általános követelménnyé vált, és ez a jövőben is így marad. 

A KPMG kutatásai szerint a vizsgált alapvető biztonsági eszközök nagy része továbbra is központi szerepet játszik. Azonban az új technológiák, a bővülő szabályozások, a kifinomultabb eszközök és a növekvő fenyegetések között az információbiztonsági vezetők szerepe és felelőssége egyre nagyobb.

Nyolc kulcsfontosságú szempont a kiberbiztonságban

A KPMG jelentése nyolc kulcsfontosságú szempontot határoz meg – ezeket kell figyelembe venniük a korszerű vállalatok vezetőinek 2025-ben, hogy mérsékeljék az aktuális kockázatokat, kiépítsék a megfelelő ellenálló képességet, és közben elősegítsék az üzleti növekedést.

Meddig terjed a CISO hatásköre?

A szervezetek digitális átalakulása, a kiberfenyegetések és a szabályozások bővülése jelentős változásokat hozott az információbiztonsági vezetők (CISO-k) szerepében. Ők ma már nem csupán informatikai biztonsági vezetők, és nem is csak a szervezetek influenszerei (ahogy azt a 2022-es Cybersecurity Considerations KPMG-felmérés megállapította), hanem kulcsfontosságú szereplők a vállalatirányításban. Részt vesznek a kockázatértékelésben, a vállalati célok és biztonsági prioritások összehangolásában, a megfelelő kockázatkezelési szint kialakításában. 

A vezetőség egyre gyakrabban kéri közvetlen beszámolóikat, és elvárja tőlük, hogy a technikai részleteket világosan és érthetően közvetítsék a nem technikai döntéshozók felé. Meg kell érteniük az üzleti folyamatokat, és képesnek kell lenniük arra, hogy a biztonsági intézkedéseket ezekhez igazítsák. 

A szervezeti kultúra és munkamódszerek alakításában is szerepet kell vállalniuk. Meg kell határozniuk, hogyan segítheti a mesterséges intelligencia a vállalat, az alkalmazottak és az ügyfelek védelmét, miközben beruházásokkal és integrált AI-specifikus védelmi megoldásokkal kell biztosítaniuk a modellek biztonságát.

Helyzetüket nehezítik a tisztázatlan felelősségi körök, gyakran egyensúlyoznak a tanácsadói és a döntéshozói szerep között. Sokszor erőforráshiánnyal küzdenek, és folyamatos nyomás alatt vannak, hiszen a dinamikus fenyegetések állandó éberséget és gyors reagálást követelnek. 

„Megoldás lehet itt a felelősségi körök felosztása – egyre több vállalat ismeri fel, hogy ezt a feladattengert nem lehet egyetlen személyre rázúdítani. A kiberbiztonsági küzdelem egyenlőtlen: az adott csapatnak folyamatosan védenie kell az egész vállalatot, a támadóknak viszont elég egyetlen gyenge pontot találniuk, hogy hozzáférjenek a hálózathoz. Ahhoz, hogy jól működjön a védekezés, több szegmens összehangolt együttműködésére van szükség” – tanácsolja Lukács Kornél, a KPMG kiberbiztonsági tanácsadásért felelős partnere.

Átfogó képzési programokkal leküzdhető a humánkockázat

A kiberfenyegetések elleni küzdelemben továbbra is az emberi tényező a legkritikusabb. Ahogy a szervezetek folyamatosan digitalizálják üzleti modelljüket, a kiberkockázatok ellensúlyozásához szükséges tudást és humánerőt egyre nehezebb felépíteni. Az új, kifinomult technológiák és a gyorsan fejlődő fenyegetések csak súlyosbítják a már most is növekvő szakképzettségi hiányosságokat. 

Ráadásul egyre mélyül a szakadék a műszaki és nem műszaki készségek között. Az adatvédelmi, kockázati és megfelelési szakemberek esetében az erős technikai képességek továbbra is elengedhetetlenek, de egyre fontosabb a hatékony kommunikáció, a problémamegoldás, az alkalmazkodóképesség és az együttműködés is. 

Ennek kezelésében segíthetnek az átfogó képzési programok. A munkaerőt megtartani is nehezebbé válik; a KPMG biztonsági műveleti központokról szóló friss felmérésében a biztonsági vezetők csaknem fele mondta, hogy ezzel komoly problémái vannak. Itt érdemes szorosan együttműködni a HR-rel: a rugalmas munkarend, a világos karrierlehetőségek és a szakmai fejlődési lehetőségek biztosítása vonzó lehet a kiberbiztonsági tehetségek számára, és a tapasztalatok szerint a befogadásra, a sokszínűségre és a méltányosságra irányuló kezdeményezések is fontosak lesznek a készséghiány kezelésében.

A mesterséges intelligencia valódi eszköz lehet a biztonsági csapatok számára a készséghiány kezelésében, ugyanakkor a legtöbb esetben nem helyettesíti az emberi munkaerőt. Azzal, hogy a rutinfeladatokat automatizálják az AI segítségével, a szervezetek jelentősen növelhetik a hatékonyságot, így a kibercsapatok felszabadulnak, hogy összetettebb stratégiai feladatokra összpontosíthassanak a hálózat védelme érdekében. 

Az emberi tényezőnek kulcsszerepe lesz az AI asszisztensek ellenőrzésében. Az információbiztonsági vezetőknek biztosítaniuk kell, hogy csapataik megfelelő képzést kapjanak az AI-rendszerek melletti munkavégzésre, megismerve azok képességeit és korlátait.

Miként teremthető bizalom az AI iránt?

Az AI betört, és velünk is marad. A szervezetek továbbra is vizsgálják, hogy a mesterséges intelligencia hogyan növelheti üzleti tevékenységük értékét. Helye gyakorlatilag minden szervezeti funkcióban van, elfogadását és bevezetését azonban számos kulcsfontosságú kiber- és adatvédelmi kihívás befolyásolhatja. E tekintetben a vezetők továbbra is szkeptikusak. 

Az adateltolódás, a jogosulatlan hozzáférés és a visszaélések kockázata változatlanul magas. A vezérigazgatók 70 százaléka azt mondja: vállalata növeli a befektetéseit a kiberbiztonságba, kifejezetten az AI-hoz köthető fenyegetések elleni védekezés miatt. A nagyobb átláthatóság, elszámoltathatóság és irányítás a mesterséges intelligencia fejlesztése és alkalmazása körül valószínűleg a CISO-k egyik legfontosabb prioritása lesz. 

A bizalmat hiteles, minőségi és ellenőrzött adattal tanított AI-implementációk tarthatják fenn, a rendszerek folyamatos monitorozását és értékelését be kell építeni a szervezet napi működésébe, mindez pedig komoly és folyamatos odafigyelést igényel. A vállalatoknak nyomon kell követniük a szabályozási fejleményeket is, és ezeket proaktívan össze kell hangolniuk AI-irányítási gyakorlataikkal, hogy bizalmat építsenek ki az érdekelt felekben.

Használható-e AI a kiberbiztonsághoz – ha egyébként maga az AI is még kockázat?

A mesterséges intelligencia a hatékonyság növelésének, a működési költségek csökkentésének, a kockázatkezelés javításának és a növekvő munkaterhelés lehetséges kezelésének eszközeként jelenik meg. A lehetőség ugyanakkor komoly kockázatokat is hordoz, és sok kérdést felvet egyebek mellett az adatbiztonság vagy a képzés hiánya terén. 

A KPMG kutatása szerint eközben a vállalatok felsővezetői és igazgatói szintjén egyre erősebb a félelem attól, hogy kimaradnak az AI nyújtotta előnyökből. 82 százalékuk elismerte, hogy a versenytársakkal való lépéstartás érdekében olyan technológiai beruházások mellett döntenek, mint például a virtuális és kiterjesztett valóság. Mielőtt azonban fejest ugranának az AI bevezetésébe, a szervezeteknek gondoskodniuk kellene arról, hogy az alapvető kiberbiztonsági folyamatok szilárd alapokon álljanak, és a vezetők az AI jelenlegi – és rohamosan fejlődő - képességeinek és korlátainak ismeretében döntsenek. A CISO-knak ezért az AI kiber- és adatvédelmi funkciókba való integrálásának mérlegelésekor ismerniük kell szervezetük jelenlegi kiberbiztonsági helyzetét, azonosítaniuk kell az esetleges hiányosságokat, gyengeségeket, és össze kell vetni a potenciális előnyöket a kockázatokkal – ez pedig rendszerenként különböző eredményeket hozhat.

Meddig biztonságos csökkenteni a platformok számát?

Annak érdekében, hogy leküzdjék az egyre összetettebb kiberbiztonsági kockázatokat, a szervezetek folyamatosan bővítik a digitális eszközeik védelmére szolgáló megoldások arzenálját. Itt már pusztán a rendelkezésre álló lehetőségek száma is nyomasztó lehet. 

Sok szervezet vizsgálja a biztonsági platformok bevezetését, amelyek nagyobb hatékonyságot, jobb átláthatóságot, a költségek csökkentését, és a biztonsági környezet feletti fokozott ellenőrzést biztosítanak számukra. Az elmozdulás a platformok konszolidációja felé azonban buktatókat is rejthet. Az egyik jelentős – bár nem új – aggodalom a koncentrációs kockázat, amikor a szervezet túlzottan függővé válhat egyetlen szállítótól vagy platformtól. Egy másik, kereskedelmi szempontból jelentkező kihívás a beszállítói kötöttség.

Ahogy a szervezetek egyre inkább függenek egy adott termék- vagy szolgáltatáskészlettől, előfordulhat, hogy a választott platform már nem felel meg igényeiknek. Ilyen esetekben a szolgáltatóváltás költséges és összetett vállalkozás lehet, jelentős kompatibilitási problémákkal és további képzési követelményekkel járhat. 

„E kockázatok mérséklése érdekében fontolóra kell venni a platformkonszolidáció hibrid megközelítését” – javasolja Lukács Kornél, a KPMG kiberbiztonsági tanácsadásért felelős partnere. „Tehát azok a szervezetek, amelyek a platformok konszolidációja felé mozdulnának el, jól teszik, ha a döntés előtt azonosítják és a megvalósítás során kezelik az ezzel járó kockázatokat, a hiányosságokat pedig célzott megoldásokkal egészítik ki, amelyek biztosíthatják a rugalmasságot, az alkalmazkodást a változó körülményekhez.”

Hogyan azonosíthatók az emberek a kibertérben?

Az eszközök és felhasználók megbízható azonosítása egy olyan szilárd alap, amely nélkül nem létezik IT-biztonság. A digitális személyazonosságok utat nyitnak egy agilisabb és hatékonyabb digitális világ felé. Ezen a téren világszerte számos innovációval találkozhatunk, az identitás-hitelesítés azonban továbbra is kihívást jelent. 

A rendszerek közötti széles átjárhatóság, a deepfake megjelenése és a személyes és biometrikus adatfeldolgozás terjedése megköveteli a jövőálló hitelesítési megoldások kidolgozását és korszerű szabályozások kialakítását. A CISO-knak és a döntéshozóknak jobban meg kell érteniük a helyzetet, újra kell gondolniuk a berögzült folyamatokat, és be kell fektetniük a szilárd elveken nyugvó innovatív rendszerekbe.

Megvédhetők-e az okoseszközök?

Az okos eszközök és termékek robbanásszerű elterjedése megváltoztatta a kapcsolattartást a bennünket körülvevő világgal, ezzel együtt pedig a hagyományos biztonsági hozzáállás is elavulttá vált, az alig egy évtizeddel ezelőtt alkalmazott módszerek már nem elegendőek. 

A termékek egyre rövidülő életciklusa során megjelenő sebezhetőségek a gyártókat és a szabályozókat is arra késztetik, hogy minél gyorsabban minél fejlettebb módszereket keressenek, amelyekkel lehetővé teszik az összekapcsolt eszközök biztonságos használatát. Az eszközök által elért vállalati adatvagyon védelme kulcsfontosságú lesz az ágazatok és infrastruktúrák integritásának, biztonságának megőrzése szempontjából.

Létezik-e stabil biztonsági kultúra?

A működés zavartalansága szempontjából a kiberbiztonság alapvető tényező lett az egyes szervezetek és az egész társadalom számára is. Továbbra is aggasztó, hogy a támadók zsarolóprogramokat vagy más rosszindulatú eszközöket használnak nagyszabású ipari zavarok előidézésére, adatok és akár emberi életek kockáztatásával. 

A beszállítók is biztonsági kockázatot hordozhatnak: a szervezetek egyre inkább külső szolgáltatókra támaszkodnak a szoftverek és szolgáltatások terén, így fokozott a veszélye annak, hogy ezek az ellátási lánc gyenge láncszemei lesznek. Meg kell találni a módját annak, hogyan hozhatunk létre széles körű, holisztikus és ellenálló biztonsági kultúrát az egész vállalatban azzal a céllal, hogy minden érintett felismerje és hozzátegye a magáét a rendszerek és folyamatok tervezésétől a működtetésen át egészen a kivezetésig.

Stratégiai partnerség és újabb felvásárlás - együttműködik a NAVIGATOR és a Component Group!

Stratégiai szintű partneri együttműködés jött létre a NAVIGATOR Csoport és a BÉT 50 vállalatok közé tartozó Component Group között a piaci lehetőségeik jobb kihasználása érdekében, mely újabb fontos lépés az innovatív ipari technológiák alkalmazásában élenjáró vállalatcsoportot építő tőzsdei társaság növekedési céljainak megvalósításában.
2025. 07. 04. 03:00
Megosztás:

Szénsavmentes természetes ásványvizet hívott vissza az Auchan

Az Auchan Magyarország Kft. kezdeményezte az Auchan Tipp Pannon-Aqua szénsavmentes természetes ásványvíz 2l termékének visszahívását mikrobiológiai szennyeződés miatt és a termék fogyasztása egészségügyi kockázatot jelenthet - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) csütörtökön az MTI-vel.
2025. 07. 04. 02:30
Megosztás:

Egy mozdulattal elvehetik az emberek a házát vagy lakását?

Egyre több forrásból hallani, hogy megszűnik a tulajdoni lap papíralapú formátuma. Amint napvilágot látott a hír, a közösségi oldalakat elárasztották a feltételezések arról, hogy ezentúl ingatlanjaink nem lesznek biztonságban, hiszen hackerek könnyedén „ellophatják” a tulajdonjogunkat.
2025. 07. 04. 02:00
Megosztás:

Kormánydöntés! Hatalmas a felháborodás a készpénzfizetés miatt

Feszült a helyzet a kötelező készpénzfizetés miatt: komoly következmények várhatók minden magyar vásárlóra.
2025. 07. 04. 01:00
Megosztás:

Ki bukik ezzel sokat? Megtörtént a fordulat a lakáspiacon

A lakossági bizalom javulásával és az alacsonyabb kamatok hatására a használtlakás-piacon már tavaly év elején megtörtént a fordulat, az újlakáspiac fellendülését pedig olyan kormányzati ösztönzők segítették az év elején, mint a Demján Sándor Program keretében megvalósuló Lakhatási Tőkeprogram - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) makrogazdasági elemzésért felelős helyettes államtitkára csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
2025. 07. 04. 00:30
Megosztás:

A Wizz Air járatait is érinti a francia légiforgalmi irányítók sztrájkja

A Wizz Air járatait is érinti a francia légiforgalmi irányítók sztrájkja, amely fennakadásokat okoz a légi forgalomban a Franciaországba tartó és onnan induló járatoknál, valamint az átrepülésekben - közölte a légitársaság csütörtökön az MTI-vel.
2025. 07. 04. 00:05
Megosztás:

Mire figyelj mielőtt kriptovaluta felhőbányászatba fognál?

A kriptovaluta felhőbányászat (cloud mining) az utóbbi években egyre nagyobb népszerűségnek örvend a befektetők és a technológiai érdeklődésű magánszemélyek körében. A koncepció első látásra vonzó: anélkül vehetünk részt a kriptovaluta bányászatban, hogy saját hardvert vásárolnánk és üzemeltetnénk. Azonban a valóság gyakran jóval bonyolultabb – és sokszor veszélyesebb is –, mint amilyennek elsőre tűnik.
2025. 07. 03. 23:00
Megosztás:

Nőtt a munkahelyek száma, csökkent a munkanélküliség

Az Egyesült Államokban a nem mezőgazdasági foglalkoztatottak száma júniusban 147 ezerrel nőtt, ami jócskán meghaladta a 106 ezres előrejelzéseket. A magánszektorban azonban csak 74 ezerrel nőtt a dolgozók száma, ami jelentősen kevesebb a májusi 137 ezerhez képest, és elmaradt a 105 ezerre vonatkozó előrejelzésektől.
2025. 07. 03. 22:23
Megosztás:

A virtuális sportfogadások aranykora

Képzeld el, hogy 70 millió dolláros nyereményalapért versenyeznek a világ legjobb gamerei, miközben te otthonról fogadsz a kedvenc csapatodra. Nem, ez nem sci-fi – ez a 2025-ös esport valósága!
2025. 07. 03. 21:30
Megosztás:

CATL Debrecen: nem történt csoportos leépítés a CATL-nél

Nem történt csoportos leépítés a CATL-nél, és nem szerepel a tervek között a hazai munkaerő csökkentése - közölte a Contemporary Amperex Technology Hungary Kft. (CATL Debrecen) csütörtökön az MTI-vel.
2025. 07. 03. 21:00
Megosztás:

Parajdi bányaomlás: a sóterhelés napokig a határérték körül mozgott a Maros magyarországi szakaszán

Az SZTE IKIKK Akkreditált Laboratóriumi Műszerközpontja keretében működő Talaj- és Vízvizsgálati Laboratórium munkatársai is követik a sókoncentráció alakulását a Maros mentén. A múlt héten újabb, az előzőnél jelentősebb hullám vonult le a folyón, a korábban mért vezetőképesség értékek kétszeresével, ami elérte, illetve enyhén meghaladta a határértéket. Ezt követően napokig magas szinten, 900 és 1000 µS/cm között stabilizálódott a vezetőképesség és csak a legújabb adatok alapján indult csökkenésnek.
2025. 07. 03. 20:30
Megosztás:

Fontos megállapodás született Kína és az USA között

Az Egyesült Államok feloldotta a Kínába irányuló chiptervező szoftverek exportját. Ez a lépés lehetővé teszi olyan vállalatok számára, mint a Synopsys vagy a Cadence Design Systems, hogy újraindítsák szolgáltatásaikat Kínában.
2025. 07. 03. 19:30
Megosztás:

Romba döntheti-e a költségvetést az új lakásprogram?

Tegnap Orbán Viktor egy új lakástámogatási programot jelentett be, sőt arról is beszélt, hogy még újabb lakásfelújítási program is jöhet ősszel.
2025. 07. 03. 19:00
Megosztás:

A Ripple banki engedélyre hajt – új szintre lépne az RLUSD stablecoinnal

A Ripple újabb komoly lépést tett annak érdekében, hogy az RLUSD stablecoin-t a szabályozott pénzügyi szektor élvonalába repítse. A vállalat országos banki engedélyért folyamodott az Egyesült Államokban, amivel közvetlen hozzáférést szerezhetne a Federal Reserve-hez – ez pedig alapjaiban változtathatja meg a stabilcoinok jövőjét.
2025. 07. 03. 18:30
Megosztás:

Friss kutatás: a vendégek messziről elkerülik azokat az éttermeket, ahol rossz a mosdók állapota

A mosdók állapota kulcsfontosságú az éttermi vendégek számára – derül ki az Essity-hez tartozó Tork felméréséből. A világ vezető professzionális higiéniai márkájának kutatásában megkérdezettek közel fele úgy nyilatkozott, hogy megjegyzi azokat a nyilvános tereket, szolgáltató egységeket, ahol kellemetlen tapasztalatuk volt a mosdóval, és ezeket a jövőben elkerüli. Éttermek és kávézók esetében ez az arány 73%, vagyis ennyien nyilatkozták azt, hogy egy kellemetlen élmény a mosdó állapotával kapcsolatban hatással van arra, visszatérnek-e az adott helyre.
2025. 07. 03. 18:00
Megosztás:

Az Opella megszerezte a B Corp globális tanúsítványát, ezzel megerősítette vezető szerepét az egészségügyi öngondoskodásban.

Az Opella lett az első globális fogyasztói egészségügyi vállalat, amely megszerezte a B Corp minősítést[1], miután teljesítette a B Lab, a tanúsítást kiadó nonprofit szervezet által meghatározott szigorú társadalmi és környezeti követelményeket. A minősítés mérföldkövet jelent az Opella törekvésében, hogy az emberek és a bolygó iránt is felelősséget vállalva biztosítsa fogyasztóinak az egészségügyi öngondoskodás lehetőségét.
2025. 07. 03. 17:00
Megosztás:

Utazáskor is jól jön. Megérkezett a Dyson Airwrap Co-anda 2x hajszárító

Fedezd fel a hajformázás új dimenzióit a Dyson vadonatúj Airwrap Co-anda 2x™ multi-styler és hajszárítójával, amelyet a márka eddigi legerősebb és leggyorsabb motorja, a Hyperdymium™ 2 hajt. Ez a szupererős motor kétszeres légnyomással dolgozik, így a haj könnyebben tekeredik a formázófejre, gyorsabban szárad, és tartósabb, simább frizurák készíthetők vele.
2025. 07. 03. 16:30
Megosztás:

Egyre jövedelmezőbb a szolgáltatóknak az 5G-n érkező otthoni internet – idén már 2,9 milliárd 5G-előfizetés lehet világszerte

Az év végére várhatóan eléri a 2,9 milliárdot az 5G előfizetések száma világszerte, az évtized végére pedig ezek a hálózatok bonyolíthatják majd a globális mobiladat-forgalom 80 százalékát – vetíti előre a távközlési szektor legátfogóbb iparági jelentésének legfrissebb kiadása. A 2025. júniusi Ericsson Mobilitási Jelentéséből az is kiderül, hogy a szolgáltatók egyre inkább sávszélesség-alapú díjcsomagokkal csábítják az előfizetőket az otthoni, vezeték nélküli internetelérésre – ez a szegmens pedig egyre fontosabb bevételi forrássá válik számukra. A jelentés megállapítja: bár Közép-Európában lassabban terjed az 5G, Magyarországon egyre nagyobb szerepet játszik az autóipari fejlesztésekben és más ipari felhasználási területeken is.
2025. 07. 03. 16:00
Megosztás:

Beindult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése

Gyorsult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése júniusban az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet és a Hamburg Commercial Bank AG közös beszerzésimenedzser-indexének (BMI) végleges értéke alapján.
2025. 07. 03. 15:30
Megosztás:

A Circle nem kér a Ripple-ből és a Coinbase-ből – inkább saját kriptobankot alapítana

Miközben a kriptopiac továbbra is keresi a helyét a szabályozói keretek között, a stabilcoin óriás Circle új szintre emeli ambícióit. Két komoly felvásárlási ajánlat visszautasítása után most nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint egy országos hatáskörű digitális kriptobank megalapítását az Egyesült Államokban.
2025. 07. 03. 15:00
Megosztás: