Mennyire népszerűek még a családi házak és az agglomeráció?

Az elmúlt hónapok ingatlanpiaci felívelésének nem kifejezetten nyertesei a családi házak és az agglomeráció, ugyanakkor azt sem lehet állítani, hogy teljesen megszűnt volna irántuk a kereslet. Akadnak olyan méretek, árak és állapotok a házak esetében is, melyek keresettek.

Mennyire népszerűek még a családi házak és az agglomeráció?

Az agglomeráció ingatlanpiacán továbbra “sincs nagy tolongás”, a kínálaton belül a családi házaknál 50-60 millió forint a lélektani határ, legalábbis a dél-pesti agglomerációban.

Marosvölgyi Gabi, a Balla ingatlan csepeli és szigetszentmiklósi irodájának szakmai vezetője szerint ezen árszintek alatt mutatkozik jelenleg számottevő érdeklődés az ingatlanok iránt, felettük nem igazán, kivéve, ha valaki CSOK Pluszt és egyéb támogatásokat igénybe véve szeretne vásárolni. Az ilyen vevők az 50-60 millió forintos ár felett is nézelődnek, de viszonylag alacsony a számuk.

Az említett, 50 millió forintos összegért egyébként egy elfogadható állapotú, kisebb felújításokat igénylő, leginkább a ‘80-as években épült, 100-120 négyzetméteres házat lehet kapni a déli agglomerációban. Az ennél újabb, 10-20 éve épült, tehát adott esetben újszerűnek mondható házakért jóval többet kérnek az eladók, ahogy az újépítésű házak ára is 80 millió forintnál kezdődik. Akadnak ennél jóval drágább ajánlatok is, akár 120 millióért, de nincs is érdeklődés irántuk - hangsúlyozta az ingatlanközvetítő.

Az árak változásából is tisztán kirajzolódik, hogy a kisebb lakóingatlanokat jobban keresik a vevők: ezek tovább drágultak, míg a nagyobb értékű, méretű, valamint a rossz energiahatékonyságú házaknál az árak ereszkedését tapasztalták az ingatlanközvetítők - mutatott rá dr. Kovács Csaba, a Balla Ingatlan agárdi irodájának szakmai vezetője.

Az ebbe a kategóriába tartozó ingatlanokat majdnem lehetetlen most eladni, minimális rájuk a kereslet, ugyanakkor a 60-100 négyzetméteres házak kifejezetten keresettek, főleg, ha felújítottak.

Ezen méret felett nem nagyon keresik a vevők a házakat, kivéve abban az esetben, ha korszerűek és energiahatékonyak, ezeknek ugyanis megvan a maga speciális vevőköre, mely hajlandó megfizetni értük a magasabb árakat - tette hozzá a szakértő.

Hasonló helyzetről számolt be Rácz Gyula László, a Balla Ingatlan XVIII. kerületi irodájának szakmai vezetője, aki úgy látja, hogy az év elején a családi házak árai inkább csak stagnáltak, bár a korszerűtlen, erősen felújítandó, elavult családi házaknál csökkenést lehet érzékelni.

A kerületben a családi házaknál a 70 millió forintos értékhatárig keresik a vevők az ajánlatokat, ugyanakkor az 50-70 milliós árkategóriában nagyon “rossz” a kínálat.

Arra is kitért, hogy az 50-70 millió forintos családi házas szegmensben 45-70 év közötti, vagy akár ennél öregebb ingatlanok találhatók, melyeknél már tönkrement a tető, korszerűtlen a fűtésrendszer, elavult a villamossági hálózat, és jellemzően szigetelés nélküliek. De még a 70 millió forintos árszinthez közeledve is sok olyan házzal lehet találkozni, melyek felújítása jelentős pluszköltséget jelent a vevők számára.

A XVII. kerületben az idei év első hónapjaiban kifejezetten keresettek voltak a 80-100 négyzetméteres, önálló, egyszintes családi házak, melyek ára 80-90 millió forint környékén járt - jelezte Kántor Istvánné, a Balla Ingatlan X. és XVII. kerületi irodájának szakmai vezetője.

Eközben a IV. és XV. kerületben a 100-120 négyzetméteres, jó állapotú, 500-600 négyzetméteres kerttel rendelkező családi házakat keresték leginkább a vevők, melyekért átlagosan 100 millió forintot kellett fizetni - mondta Balla Frigyes, a Balla Ingatlan IV. és XV. kerületi irodájának szakmai vezetője.

A vevők Érden is leginkább az olcsó, használt ingatlanokat keresik, ami a környékbeli házak esetében 60-70 milliós felső lélektani határt jelent - jelezte Hártó Regina, a Balla Ingatlan érdi irodájának vezetője. Mint mondta, még mindig a jobb állapotú, felújított ingatlanokat keresik inkább a vevők, bár ellenpélda is akad, amikor egy-egy befektető erősen felújítandó, bár kisméretű házat vásárol meg felújítás és továbbértékesítés céljából.

Újabb lendületet vett a lakáspiaci kereslet

Egyre több potenciális vevő jelenik meg a lakáspiacon, a többségük családi ház iránt érdeklődik, mostanra pedig már Budapesten is az Otthon Start program bejelentése előtti szint fölé emelkedtek az ingatlanérdeklődési számok – derül ki a zenga.hu februári keresletet feldolgozó felméréséből. A komoly érdeklődések számának növekedése pedig hamarosan az adásvételek számában is megmutatkozhat.
2026. 03. 03. 05:00
Megosztás:

Hagyományból jövő: a közép-európai régió védelmi járműipari gyártóközpontjává válik a RÁBA

Űr és védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT), valamint a RÁBA jövője szempontjából meghatározó stratégiai védelmi ipari és tulajdonosi megállapodásokat jelentett be. A bejelentések több mint tízezer katonai jármű gyártását, összeszerelését és karbantartását foglalhatják magukban hazai keretmegállapodások, és egy nemzetközi exportprogram keretében, továbbá egy tervezett, mintegy 100 milliárd forint értékű gyárfejlesztési és infrastruktúra modernizációs program megvalósítását. Az esemény kiemelt jelentőségét jelzi, hogy a CSG tulajdont szerez a RÁBA Járműipari Holdingban, hosszú távú védelmi ipari partnerséget létrehozva a 4iG Csoporttal. A megállapodások a 4iG Csoport védelmi ipari stratégiájának meghatározó lépését jelentik, amelynek egyik kiemelt központja a RÁBA. A ceremónia keretében a 4iG Csoport, valamint űr- és védelmi ipari leányvállalata a 4iG SDT nemzetközi és hazai partnereivel közösen az alábbi stratégiai jelentőségű tulajdonosi és védelmi ipari beszerzési keretmegállapodásokat írták alá:
2026. 03. 03. 04:30
Megosztás:

Iráni helyzet: mit tegyen, aki most utazna?

Az iráni háború okozta légtérzár és járattörlések miatt magyarok ezrei ragadtak külföldön, elsősorban az Egyesült Arab Emírségekben. A közel-keleti ország azóta felkerült az utazásra nem javasolt térségek listájára, ebben a bizonytalan helyzetben pedig joggal merül fel a kérdés, hogy mit tehet az, aki márciusra tervezte utazását - akár Dubajba, akár más, a légtérzár által érintett úti célra.
2026. 03. 03. 04:00
Megosztás:

Fokozódik a verseny: már öt bank kínál 3 százalék alatti kamatot az Otthon Start hitelnél

2025 végén már minden újonnan folyósított lakáshitel négyötöde támogatott konstrukció volt, ami a BiztosDöntés.hu szakértői szerint egyértelműen az Otthon Start szeptemberi bevezetésének köszönhető. Nem véletlen, hogy a bankok között már az idei év első hónapjaiban tovább fokozódott a verseny: először a MagNet és az MBH Bank emelte meg a kapható jóvárás összegét, majd a MagNet márciustól 3 százalék alá csökkentette az Otthon Start hitelének kamatát is.
2026. 03. 03. 03:30
Megosztás:

Feszültség a Közel-Keleten - Szárnyal az arany, drágul az olaj a konfliktus miatt

A piacokon az új hét az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni összehangolt támadásai, valamint Teherán kiterjedt rakétás megtorlása közepette indul. A támadások iráni és izraeli célpontokat, a szövetséges országokban található amerikai támaszpontokat, továbbá az Egyesült Arab Emírségekben, Katarban, Bahreinben, Kuvaitban és Libanonban lévő helyszíneket vettek célba, sőt az incidensek többek között Ciprusig, Jordániáig és Pakisztánig is elértek. A piaci helyzetet a Magyarországon is jelen lévő globális befektetési alkalmazás, az XTB szakértői elemezték.
2026. 03. 03. 03:00
Megosztás:

Magyarország a régió élmezőnyében az elsődleges egyenleg alapján

A legfrissebb adatok és előrejelzések alapján Magyarország költségvetési pozíciója régiós összevetésben továbbra is az egyik legkedvezőbb. Az eredményszemléletű hiány tavaly a kormányzati várakozások szerint 5% alatt alakulhatott, melyet megerősít a Magyar Nemzeti Bank friss, 4,7%-os hiányról szóló közlése is. Részben a költségvetés jó állapota, részben a megkezdett jegybanki lazítás lehet a magyarázata annak, hogy az utóbbi időben a nemzetközi befektetők nagyon készségesen finanszírozzák az államot.
2026. 03. 03. 02:30
Megosztás:

Ma nemcsak telihold, hanem vérhold is lesz! Mit hoz ez a horoszkópjegyednek?

Van az az este, amikor az égbolt nem egyszerűen „szép”, hanem üzen. A telihold eleve ilyen: felerősíti a hangulatokat, ráirányítja a figyelmet arra, amit nappal elintézünk egy vállrándítással, és mintha kicsit hangosabbra tekerné a belső monológunkat is. Március 3-án telihold van, ráadásul ez a telihold most nem akármilyen: vérhold, vagyis teljes holdfogyatkozás társul hozzá.
2026. 03. 03. 02:00
Megosztás:

Rövidesen csatlakozik az EU-hoz egy nagyon gazdag ország - minden megváltozik ezzel

Hamarosan az Európai Unió tagja lehet a világ egyik legtehetősebb állama: felgyorsulhat a folyamat.
2026. 03. 03. 01:00
Megosztás:

Az építőipar számára 2026-ban a lakásépítés és felújítás lehet a kitörési pont

A rendelésállományt és a cégek véleményét figyelembe véve 2026-ban a termelés enyhe csökkenésére készül az építőipar, az ágazat számára a lakásépítés és felújítás lehet a kitörési pont - állapítja meg elemzésében az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ). A szövetség szerint a lakásfelújítást az Otthonfelújítási Program és a vidéki otthontámogatási program erősíti, az Otthon Start programban pedig az idén mintegy 25 000 új lakás lehet kivitelezés alatt, ami 800 milliárd forint többlet megrendelést jelenthet.
2026. 03. 03. 00:30
Megosztás:

Sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig

Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el. A vármegyei kormány- és a járási hivatalok szakemberei a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) irányításával egészen április 6-ig végzik majd a húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó vizsgálatokat - közölte az Agrárminisztérium (AM) az MTI-vel hétfőn.
2026. 03. 03. 00:05
Megosztás:

200 ezer fát ültettek el a Nemzeti Faültetés Napján

A Nemzeti Faültetés Napja – 2026 ültetési ünnep keretében közel 200 000 fát ültettek el 200 helyszínen országszerte, 150 csatlakozó szervezet részvételével, 40 000 ingyenesen igényelhető facsemetével 10 000 résztvevő közreműködésével. Ezzel megduplázták a tavalyi rekordév ültetés számát. A 10 millió Fa Alapítvány a Nemzeti Faültetés Napján bemutatta a Népligeti Kiáltvány 10 pontját is, az alapítvány szakpolitikai és közpolitikai javaslatcsomagját.
2026. 03. 02. 23:30
Megosztás:

Mintegy ezer szlovén rekedt külföldön a közel-keleti feszültség miatt

A közel-keleti helyzet eszkalálódása és a járattörlések miatt mintegy ezer szlovén állampolgár rekedt külföldön, főként Dubajban, valamint Ázsiában és Óceániában - közölte hétfőn a Szlovén Utazási Irodák Szövetsége.
2026. 03. 02. 23:00
Megosztás:

Új vezérigazgató irányítja a Graboplast növekedését

Az építőanyag-ipar területén komoly vezetői tapasztalatokkal rendelkező új vezérigazgató került a győri székhelyű Graboplast élére: a Közép-Európában meghatározó padlógyártót 2026 márciusától Járomi Judit irányítja. A szakember közel 30 éve dolgozik vezető beosztásban különböző gyártói és kereskedelmi területeken, az utóbbi években az exportpiacokra fókuszáló nemzetközi építőanyag-gyártó vállalatoknál.
2026. 03. 02. 22:30
Megosztás:

Mesterséges Intelligencia Zászlóshajó Programot indított az ELTE

Mesterséges Intelligencia Zászlóshajó Programot indított az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE).
2026. 03. 02. 22:00
Megosztás:

A Shell a hétfői nap egyik nyertese a londoni tőzsdén

A holland-brit Shell olajpari konszern a hétfői kereskedési nap egyik nyertese a londoni tőzsdén.
2026. 03. 02. 21:30
Megosztás:

Vitalik Buterin: A Poseidon hash kulcsszerepe az Ethereum jövőjében

Az Ethereum skálázhatósági vitája új szintre lépett: Vitalik Buterin szerint komoly teljesítményvesztést okozhat, ha a hálózat a tervezett state tree frissítések során elhagyja a Poseidon hash függvényt. A tét nem kisebb, mint a bizonyítási hatékonyság (prover efficiency), a zero-knowledge (ZK) integráció és az Ethereum hosszú távú technológiai ütemterve.
2026. 03. 02. 21:00
Megosztás:

Gyengült a forint hétfő estére

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 03. 02. 20:30
Megosztás:

Rekordösszegű támogatás geotermikus beruházásokra

Március elejétől az első kútfúrásokra fordítható vissza nem térítendő támogatás és egy kamatmentes hitelprogram is ösztönzi a geotermikus beruházásokat összesen 29 milliárd forinttal - jelentette be hétfői közleményében az Energiaügyi Minisztérium (EM).
2026. 03. 02. 20:00
Megosztás:

Duna House: Bővülő lakáseladás és erős hitelezés jellemezte a februárt

A DH Group havi tranzakciószám-becslése (DH-TB) és jelzáloghitel-előrejelzése alapján 2026 februárjában országosan 8 769 lakóingatlan cserélt gazdát, a lakáscélú jelzáloghitelek szerződéses összege pedig elérhette a 250 milliárd forintot.
2026. 03. 02. 19:30
Megosztás:

Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG

4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. 03. 02. 19:00
Megosztás: