Nemzetközi takarítási kutatás: a felmosóvödörre esküszünk, pedig csak szétkenjük a koszt

A Dyson bemutatta első, nemzetközi nedves takarítási kutatásának (Global Wet Cleaning Study) eredményeit, amely a háztartások padlótisztítási szokásait, valamint az eszközhasználattal kapcsolatos elégedettséget és frusztrációkat vizsgálta.

Nemzetközi takarítási kutatás: a felmosóvödörre esküszünk, pedig csak szétkenjük a koszt

A felmérés során 28 ország több mint 23 ezer válaszadóját kérdezték meg. Az eredményekből kiderült, hogy bár a megkérdezettek 93%-ának van keménypadlója, csupán 48%-uk használ nedves takarítógépet a padló tisztítására.

„A Dyson két évtizedes mikroszkopikus porral kapcsolatos kutatásainak köszönhetően egyértelművé vált, hogy a porszívózás a leghatékonyabb módja a por eltávolításának. Ugyanakkor a makacs, beszáradt foltok eltávolításához elengedhetetlen a folyadék, ami segít feloldani azokat” – mondta Matthew Lee, a Dyson vezető kutatója.

A nedves takarítást végzők több mint fele a higiénia fenntartását és a szennyeződések eltüntetését nevezte meg fő célként – de vajon valóban a leghatékonyabb eszközökkel dolgoznak?

Régi eszközök, új problémák: Miért nem elég már a felmosó és a vödör?

A hagyományos nedves padlótisztítók – mint a felmosó, a vödör, a rongy vagy a nedves padlótörlő – továbbra is népszerűek. 52% még mindig felmosót, 41% nedves rongyot, 24% pedig padlótörlőt használ. Ezek az eszközök azonban gyakran nem tudnak valóban tiszta, „mezítlábas” érzetű padlót biztosítani.

„A régi típusú takarítóeszközök, például a felmosók vagy az egygörgős nedves mosók sokszor csak szétkenik a koszt, különösen, ha piszkos vízzel használják őket vagy nem szedik fel teljesen a szennyeződést. A Dyson WashG1™ ezzel szemben dupla görgős rendszerével hatékonyan távolítja el a foltokat” – magyarázta Ketan Patel, a Dyson vezető tervezője.

Ráadásul a felhasználók 45%-a arról számolt be, hogy a nedves takarítás előtt porszívózni, söpörni vagy kefélni kell. A felmosóval vagy nedves ronggyal ugyanis nem lehet eltávolítani a nagyobb, darabos szennyeződéseket. Ez jelentősen megnöveli a takarításra szánt időt, hiszen két külön lépésben kell dolgozni.

Nem meglepő, hogy egy átlagos takarítás közel 109 percet vesz igénybe – majdnem két órát. Ez különösen megterhelő lehet elfoglalt háztartásokban, ahol minden perc számít. Egy olyan megoldásra van tehát szükség, amely a száraz és nedves tisztítást egyszerre képes elvégezni.

A leggyakoribb problémák a jelenlegi nedves takarítóeszközökkel:
·         A válaszadók harmada szerint nem tisztítják jól a padlószéleket.
·         Minden negyedik szerint az eszközök karbantartása időigényes.
·         Ugyanennyien panaszkodtak a gyenge akkumulátorokra.
·         Sokan azt is jelezték, hogy az eszközök nem távolítják el a makacs foltokat.

Új korszak a padlótisztításban: A Dyson újragondolja a padlótisztítást

A Dyson WashG1™ egyesíti a por- és nedvességkezelési szakértelmet, és úgy távolítja el a koszt, mintha porszívó lenne – de egyben a leghigiénikusabb padlótisztító is: nincs kipufogott levegő, nincs szagos vagy baktériumokkal teli szűrő.

A gép hidratálással, dörzsöléssel és szeparálással dolgozik, egyszerre szedi fel a száraz és nedves szennyeződéseket – még a hajat is. A két ellentétes irányba forgó, mikroszálas görgő minden irányból tisztít, így gyorsabban és alaposabban dolgozik. A padló 30%-kal kevesebb húzással tisztul meg, és 80%-kal gyorsabban szárad, mint a hagyományos felmosásnál.

A Dyson WashG1™ mellé kifejlesztett Dyson 02 Probiotic padlótisztító oldat több mint 250 milliárd probiotikus mikroorganizmust tartalmaz, amelyek lebontják a szerves szennyeződéseket a padlón – és a gépen belül is. A probiotikumok a használat után is tovább dolgoznak, a hengereken, az öntisztító folyamat során és a padlón is, hosszan tartó tisztaságot biztosítva.

Dyson V15s Detect Submarine™: egyetlen gép, minden feladatra

A Dyson V15s Detect Submarine™ egy vezeték nélküli, száraz és nedves porszívó, amely ötvözi:
·         a Dyson híres porvilágítását (Fluffy Optic™),
·         az erőteljes Hyperdymium™ motor szívóerejét,
·         a Digital Motorbar™ tisztítás közben eltávolítja a hajszálakat a keféről,
·         valamint a Submarine™ nedves hengerfejet, amely gond nélkül megbirkózik a kiömlött folyadékokkal és foltokkal.

A készülék háromféle cserélhető fejjel kapható, kompakt kialakításának és teljes szélességű keféjének köszönhetően könnyedén eljut a bútorok alá, minden sarkot és zugot makulátlanul tisztává varázsol.

Az erős forint pörgeti a használtautó-importot

Novemberben a DataHouse adatai szerint 11 075 import használt személyautó kapott hazai rendszámot, ami 14,6 százalékkal haladja meg a tavalyi hasonló időszak 9 660-as értékét. A második félévben jelentősen megugrott a használtautók behozatala, ami egybeesett a forint árfolyamának erősödésével: az euróhoz mért árfolyam ekkor lépett tartósan a 400 forintos szint alá.
2025. 12. 04. 12:00
Megosztás:

Nyolc jelentős társadalmi hatású digitális fejlesztés nyert összesen 20 millió forint támogatást

A One Alapítvány célja a digitális esélyegyenlőség és fenntartható fejlődés támogatása, a digitális kompetenciák fejlesztése, valamint innovatív társadalmi kezdeményezések és a helyi közösségek támogatása. Ehhez a One Digitális Díj keretében a technológiai megoldások erejét hívja segítségül, így támogatva azokat a hazai innovátorokat, akik kiemelkedő és jelentős társadalmi hatású fejlesztéseket hoznak létre.
2025. 12. 04. 11:30
Megosztás:

Magyar fintech-siker: a BlockBen megkapta az új, európai szintű kripto engedélyt

Az európai kriptopiac drasztikus átalakuláson ment keresztül a Markets in Crypto-Assets (MiCA) szabályozás életbelépésével: a több ezer korábbi szolgáltatóból 2025 végére alig száz cég szerezte meg az új engedélyt. A BlockBen tulajdonosainak lettországi vállalata első magyar tulajdonú szereplőként felelt meg az új, egységes európai kriptoszabályozási követelményeknek a Lett Nemzeti Bank engedélye alapján.
2025. 12. 04. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők csütörtökön?

Az ázsiai piacokon ma reggel vegyes a hangulat, további számottevő pluszokat látni a japán piacon, miközben a kínai, dél-korai indexek a piros tartományban várják a kereskedés végét.
2025. 12. 04. 10:30
Megosztás:

Tovább erősödtek a vezető Wall Street-i indexek

Szerdán tovább emelkedtek az irányadó amerikai indexek, melyhez a megjelent makróadatok nyomán élénk kamatcsökkentési várakozások adták a lendületet, élen az energia-, a pénzügyi és az ipari szektorral.
2025. 12. 04. 10:00
Megosztás:

Kis mérték hozamcsökkenés a fejlett gazdaságok kötvénypiacain

Az euróövezet szolgáltatószektorra és a gazdaság egészére vonatkozó novemberi végleges beszerzésimenedzser-indexe erősebb lett még az előzetes adatnál is, így azt valószínűsíti, hogy az európai gazdaság kilábalása gyorsul.
2025. 12. 04. 09:30
Megosztás:

Gyengült a forint csütörtök reggelre

Csütörtök reggelre gyengült a forint a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 12. 04. 09:00
Megosztás:

Kisebb elmozdulások a nyugat-európai tőzsdéken

A keddi kereskedést követően a szerdai is vegyesen alakult a nyugat-európai tőzsdéken: a Stoxx600 kevesebb, mint 1 pontot erősödött, a FTSE100 és a DAX 0,1%-ot süllyedt, míg a CAC40 alig 0,2%-os pluszban zárt.
2025. 12. 04. 08:30
Megosztás:

Agrometeorológia: folytatódik a talaj töltődése nedvességgel

Nagyobb hideg nélkül, a talajban kellő nedvességtartalom mellett erősödhetnek az Alföldön a gyengébben kelt őszi kalászos állományok, a következő napokban jelentősebb esőre a Dunántúlon van kilátás, keleten kisebb mennyiség valószínű - írta a HungaroMet Zrt. agrometeorológiai elemzésében.
2025. 12. 04. 08:00
Megosztás:

Ez a vírus okozta a tömeges megbetegedést a XIII. kerületi óvodákban

A laboratóriumi és élelmiszer-biztonsági vizsgálatok alapján a calicivírus okozta csaknem 600 ember megbetegedését, a konyhák üzemeltetőjével szemben eljárást indítottak - közölte honlapján szerdán a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK).
2025. 12. 04. 07:30
Megosztás:

Hatalmas rekord: csúcsra ért a lakáshitel októberben

„Októberben 257,57 milliárd forint összegben kötöttek a magyarok lakáshitel szerződést. Ekkora még sosem volt a volumen egyetlen hónapban sem, az előző hónaphoz képest 128,66% a növekedés. Természetesen hatalmas szerepe van ebben az Otthon Start hitelnek, a támogatott kölcsön szeptemberi indulását követő igénylésekből ugyanis az ősz második hónapjára lettek szerződések.”
2025. 12. 04. 07:00
Megosztás:

Műfenyő vagy vágott fenyő? – Környezetvédelmi szempontú összefoglaló

Karácsony közeledtével a karácsonyfa kiválasztása minden évben visszatérő kérdés, és egyre több család számára válik fontossá, hogy döntésük környezeti szempontból is felelős legyen. A műfenyő és a vágott fenyő közötti választás látszólag egyszerű, ám az életciklusuk, gyártásuk, lebomlásuk és társadalmi hatásaik alapján jelentős különbségek mutatkoznak. Az alábbi rövid összefoglaló áttekinti mindkét opció környezeti terhelését, valamint a földlabdás fenyők és a karácsonyfa-újrahasznosítás lehetőségeit is.
2025. 12. 04. 06:30
Megosztás:

A vállalati felszámolások trendje 2026-ban

Globálisan a vállalati fizetésképtelenségek száma 2025-ben 6 százalékkal, 2026-ban pedig további 5 százalékkal nőhet az Allianz Trade elemzőinek előrejelzése szerint. A szakértők majd csak 2027-től várnak trendfordulót, amikor 1 százalékos enyhe csökkenést prognosztizálnak a fizetésképtelenségi esetek számában.
2025. 12. 04. 06:00
Megosztás:

Juttatások: sok pénzt hagynak veszni a magyarok

Hamarosan sok magyarországi munkavállalónak kell döntenie arról, milyen béren kívüli juttatásokat szeretne igénybe venni jövőre. Az Erste felmérése szerint sokan nincsenek teljesen tisztában azzal, milyen béren kívüli juttatások érhetők el, illetve ezek hogyan is működnek pontosan, és ezért havonta akár több ezer forintot is elbukhatnak. A bank szerint fontos a kollégák pénzügyi tudatosságának fejlesztése, és ennek részeként segíteni kell a munkatársaknak eligazodni a béren kívüli juttatási csomagok között.
2025. 12. 04. 05:30
Megosztás:

Fordulat a lakáspiacon: a vevőknek áll a zászló az év végén

Novemberben a lakáspiaci aktivitás az év végi lecsendülés jeleit mutatja, de a kereslet és a kínálat dinamikája teljesen eltérő dinamikát tükröz, ami a lakásvásárlók számára jelent előnyt. A kereslet csökkenése éves összevetésben annak is köszönhető, hogy tavaly november kiugróan erős volt az állampapírból kiszálló befektetők fokozódó jelenléte miatt. A kínálati oldalon pedig két számjegyű bővülés következett be a frissen meghirdetett lakóingatlanoknál – derül ki az ingatlan.com novemberi kereslet-kínálati összesítőjéből.
2025. 12. 04. 05:00
Megosztás:

Így pihennek a magyarok: a termál- és élményfürdőzés a legkeresettebb wellnessprogram

A magyarok döntő többsége félévente jár wellnessezni, elsősorban a szállodai wellnessrészlegeket választja, és ezért akár hosszabb utat is megtesz –– derül ki a Csodásmagyarország.hu online felméréséből. A szolgáltatások közül a termál-, illetve az élményfürdő a legkedveltebb, ezt követi a szauna és a gőzfürdő, majd a masszázs, amelyeket főként stresszoldás és relaxáció céljából vesznek igénybe.
2025. 12. 04. 04:30
Megosztás:

Berobbant az Otthon Start, októberben minden rekord megdőlt

Új korszakot nyitott a hitelezésben az Otthon Start Program: soha annyi lakáshitelt nem vettek még fel a magyar háztartások, mint idén októberben, a szerződött összeg meghaladta a 250 milliárd forintot. Rekord született az egy szerződésre jutó hitelösszeget illetően is. A személyi kölcsön népszerűsége töretlen és a babaváró hitelből is most fogyott idén a legtöbb - írja közleményében a Bank360.
2025. 12. 04. 04:00
Megosztás:

Több száz romániai dolgozóját bocsátja el a német autóipari vállalat, az Aumovio

Hatszáznál több romániai dolgozóját bocsátja el a német autóipari vállalat, az Aumovio - írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.
2025. 12. 04. 03:30
Megosztás:

Nem kell, hogy a nyugdíjas feladja Önmagát!

A nyugdíjas évek nem kell, hogy az önfeladásról szóljanak, sokkal inkább egy új életszakaszról, amikor több idő jut önmagunkra, a szeretteinkre és a társas kapcsolatainkra.
2025. 12. 04. 03:00
Megosztás:

Lesz-e nyugdíjad 10-20 év múlva? Itt a válasz!

Ahogy közeledik az év vége, egyre többen gondolják újra pénzügyi terveiket, és tesznek kisebb-nagyobb lépéseket a hosszú távú biztonság érdekében. Az OTP Nyugdíjpénztár szerint a fiatalok körében látványosan erősödik a tudatosság: az új belépők 40 százaléka 16-34 év közötti, és egyre többen választanak kockázatosabb, hosszabb távon nagyobb hozamot kínáló portfóliókat.
2025. 12. 04. 02:00
Megosztás: