Nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon

Augusztusban 0,6 százalékkal, 43 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) szerdán az MTI-vel.

Nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon

A hónap végén a Bamosz tagok összesen 7387 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban.
    
A szövetség összefoglalója szerint augusztusban a vegyes, részvény és kötvényalapokhoz bőségesen érkezett friss tőke, míg a többi kategória többségénél tőkekiáramlás volt megfigyelhető.  
    
A vegyes alapoknál 36 milliárdnyi volt a tőkebeáramlás augusztusban, ez a legmagasabb érték a kategóriák között. A hozamokkal együtt a vegyes alapok vagyona 2,4 százalékkal nőtt, meghaladta az 1566 milliárd forintot a hónap végére.
    
A részvényalapoknál a tőkebeáramlás elérte a 7,5 milliárd forintot, a növekedést nagyban segítették az árfolyammozgások, a részvényalapok vagyona 2,9 százalékkal 790,5 milliárd forintra emelkedett. A Bamosz felhívta a figyelmet, hogy ez a kategória érte el eddig a legnagyobb növekedést, 30,3 százalékot az év eleje óta.
    
A kötvényalapoknál a tőkebeáramlás megközelítette a 6 milliárd forintot. A rövid futamidejű kötvényalapok, azon belül is a hazai alapok húzták a kategóriát, de a szabad futamidejű kötvényalapoknál is tőkebeáramlás történt. A hozamokkal együtt a kötvényalapok vagyona 0,4 százalékkal nőtt, 1502 milliárd forintra.
    
A pénzpiaci alapokból 0,1 milliárd forint áramlott ki. A hozamok sem tudták a növekedést segíteni, így 1,5 százalékkal 34,7 milliárd forintra csökkent a vagyon.
    
Az ingatlanalapokból 4,6 milliárdnyi tőke áramlott ki. A tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték 0,5 százalékkal lett kevesebb, 1667 milliárd forintot tett ki augusztus végén.
    
A tőkevédett alapoknál 2,7 milliárd forint volt a tőkekiáramlás, amit teljes egészében egy lejárt alap okozott. A vagyon ennek megfelelően 4,6 százalékkal csökkent, 49,3 milliárd forint volt a hónap végén. A közleményben megjegyezték, hogy a kategória mérete már nem jelentős, augusztusban 50 milliárd forint alá csökkent a vagyon nagysága.
    
Az abszolút hozamú alapok esetében a tőkekiáramlás nagysága meghaladta az 1 milliárd forintot. A hozamok ezt korrigálni tudták, így a vagyon 0,1 százalékkal 858 milliárd forintra nőtt.
    
A származtatott alapoknál a tőkekiáramlás mértéke elérte 3,4 milliárd forintot, ez két lejárt alap számlájára írható. A hozamoknak sem tudták segíteni a növekedést, így a kategória vagyona 4,6 százalékkal 110 milliárd forintra csökkent.
    
Az árupiaci alapoktól 0,8 milliárdnyi tőke távozott, és a hozamok sem alakultak kedvezően. Ennek eredményeként az alapok vagyona 4,2 százalékkal 54 milliárd forintra  csökkent augusztusban.
    
Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapoknál augusztusban 2 milliárd forintos tőkebeáramlás történt, ezzel együtt a vagyon 0,3 százalékkal csökkent 756 milliárd forintra.

Még eddig lehet jelentkezni a felsőoktatásba

Az Oktatási Hivatal közlése szerint február 15-én éjfélig lehet jelentkezni az ősszel induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre a felvi.hu oldalon elérhető E-felvételiben.
2026. 02. 10. 15:00
Megosztás:

3,7 százalékra lassult az infláció az OECD-országokban decemberben

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban a fogyasztói árak éves átlagos növekedése 3,7 százalékra mérséklődött tavaly decemberben az előző havi 3,8 százalékról - olvasható a párizsi székhelyű szervezet honlapján.
2026. 02. 10. 14:30
Megosztás:

Mit tehet a cégvezető, ha szeretné csökkenteni a házipénztárban felhalmozott összeget?

A közelgő mérlegzárás és az adóbevallási szezon nem csupán egy adminisztrációs kötelezettség, hanem a cég pénzügyi helyzetének és hitelezhetőségének vizsgája is. A vállalkozások és könyvelőirodák egyik legnagyobb kihívása ebben az időszakban a házipénztárak rendezése. A rendezetlen készpénzállomány ugyanis akadálya lehet a mérleg elfogadásának.
2026. 02. 10. 14:00
Megosztás:

Eltűnt a vevők alkulehetősége a keresett ingatlanok piacán

A tavalyi év utolsó hónapjaiban látványosan visszaszorult az alku a keresett ingatlanok piacán: sok lakás és ház már hirdetési áron kelt el. Árengedmények inkább a nagyobb, rosszabb állapotú vagy túlárazott ingatlanoknál jelentek meg. A szakértők szerint a piac több budapesti kerületben és az agglomerációban is utolérte ekkor a korábbi irányárakat.
2026. 02. 10. 13:30
Megosztás:

A magyar fogyasztók 41%-át kifejezetten zavarják az AI "szagú" reklámok

Rekordgyorsasággal terjed a mesterséges intelligencia használata a hazai kis- és középvállalkozások marketingjében, miközben a fogyasztói oldalon meglepően széles körű bizalmatlanság tapasztalható az AI-al készült reklámokkal és tartalmakkal szemben. A Marketing Commando friss kutatása szerint az AI-alapú marketingmegoldások sokaknál kifejezett ellenérzéseket váltanak ki.
2026. 02. 10. 13:00
Megosztás:

A Tesla új Supercharger állomást nyit Szegeden

A Tesla megnyitotta újabb V4 Supercharger állomását Magyarországon a szegedi Shopland Bevásárlóparkban, a Rókus körúton. Az új töltőponton 8 oszlop áll az autósok rendelkezésére, amelyek egyenként akár 250 kW teljesítményre is képesek.
2026. 02. 10. 12:30
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők kedden?

Továbbra is jó a hangulat a japán tőzsdén a hétvégi választásokat követően, a hétfői 4%-os rally után a Nikkei bő 2%-os pluszban áll a reggeli zárás előtt. Az ázsiai régió többi tőzsdéje vegyes képet mutat, a Shanghai Composite és a Hang Seng kismértékben erősödött, azonban a koreai benchmarkok többnyire a piros tartományban állnak.
2026. 02. 10. 12:00
Megosztás:

Újra megindult a tőke az Ethereum ETF-ekbe: 57 millió dolláros beáramlás hozott fordulatot

Határozott hangulatváltás jelei látszanak az Ethereum-piacon, miután az amerikai tőzsdéken jegyzett spot Ethereum ETF-ek három egymást követő kiáramlásos nap után jelentős, összesen 57 millió dolláros nettó beáramlást könyveltek el 2025. február 9-én.
2026. 02. 10. 11:30
Megosztás:

Alig mozdultak a hosszú hozamok a fejlett gazdaságok kötvénypiacain

Bár Japánban történelmi, kétharmados győzelmet ért el a a Liberális Demokrata párt, ami után a japán kötvényhozamok érdemben emelkedtek, a tíz éves hozam 6 bázisponttal, 2,3%-ig, a többi piacon végül alig mozdultak a hozamok. A tíz éves dollár hozam minimális csökkenés után maradt 4,2%-on, a tíz éves német hozam pedig a 2,85% körül. A dollár tegnap jelentősen, 1%-ot közelítő gyengült, az euróval szemben az 1,19-es szintig.
2026. 02. 10. 11:00
Megosztás:

Folytatódott a korrekció a tengerentúlon

Bizonytalan kezdet után a tengerentúli részvényindexek hétfőn tovább araszoltak felfelé, a Dow, csekély emelkedést követően új csúcson áll, az S&P500 0,5, a Nasdaq Composite 0,9%-os nyereséget könyvelhetett el.
2026. 02. 10. 10:30
Megosztás:

További erősödés a nyugat-európai tőzsdéken

A múlt heti eladási hullámot követően, hétfőn új csúcson zártak a vezető európai részvényindexek, miután enyhültek a technológiai szektort övező aggodalmak. A Stoxx600 0,7%-kal került feljebb, az STMicroelectronics árfolyama csaknem 10%-ot ugrott, miután a francia társaság bejelentette, hogy bővíti együttműködését az Amazon Web Services-zel a számítógépes infrastruktúra területén. Jelentős nyereségeket könyvelhetett el az európai bankszektor is az Unicredit vezetésével, az olasz bank közel 7%-ot rallizott azt követően, hogy emelte eredmény-előrejelzését és egyelőre megtartja versenytársaiban korábban szerzett részesedéseit. A Stoxx600 bankindexe 1,3%-kal került feljebb, a bank-hangsúlyos FTSE/MIB 2%-os pluszban zárt. A Novo Nordisk, mely a súlycsökkentő orvosságok piacán uralkodó erős verseny következtében nagyot zuhant az elmúlt héten, 5%-ot korrigált, miután a Hims and Hers Health amerikai gyógyszerkereskedő bejelentette, hogy felfüggeszti az eredeti originális súlycsökkentő gyógyszer nem engedélyezett, olcsó másolatának forgalmazását, azután, hogy az amerikai gyógyszerfelügyelet (FDA) büntetéssel fenyegette.
2026. 02. 10. 10:00
Megosztás:

Indulnak a Valentin-napi ellenőrzések

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) megkezdte Valentin-napi akcióját: a virágboltok, édesség-, illatszer- és ékszerüzletek, vendéglátóhelyek számíthatnak leginkább a revizorok érkezésére, a február közepéig tartó országos ellenőrzéssorozatban főként a számla- és nyugtaadást, az online pénztárgép használatát, az áruk eredetét, valamint a foglalkoztatás szabályszerűségét vizsgálják - közölte a NAV az MTI-vel kedden.
2026. 02. 10. 09:00
Megosztás:

Leálltak az MBH Bank online csatornái és a banki fiókok ügyintézése is szünetel

Technikai hiba miatt elektronikus csatornáink - az MBH Netbank (korábban BB) kivételével - átmenetileg nem elérhetőek, és a fióki ügyintézés is szünetel - értesült a ProfitLine.hu
2026. 02. 10. 08:28
Megosztás:

Gyengült a forint kedd reggel

Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 10. 08:00
Megosztás:

Az EU megtiltja az eladatlan ruhák megsemmisítését

Az Európai Bizottság új intézkedéseket fogadott el hétfőn a fenntartható termékek ökotervezéséről szóló rendelet (ESPR) keretében az eladatlan ruházati cikkek, ruházati kiegészítők és lábbelik megsemmisítésének megakadályozására.
2026. 02. 10. 07:30
Megosztás:

Tárgyalási szakaszába lépett Los Angeles-ben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás

Tárgyalási szakaszába lépett Los Angelesben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás hétfőn.
2026. 02. 10. 07:00
Megosztás:

Az EU szabályt fogadott el a nem eladott ruházati termékek megsemmisítésének megakadályozására

Az Európai Bizottság új intézkedéseket fogadott el hétfőn a fenntartható termékek ökotervezéséről szóló rendelet (ESPR) keretében az eladatlan ruházati cikkek, ruházati kiegészítők és lábbelik megsemmisítésének megakadályozására.
2026. 02. 10. 06:00
Megosztás:

Társbefektetésekkel és új portfóliócégekkel zárta a 2025-ös évet az OXO Labs Zrt.

A 2025-ös évben több befektetést is megvalósított társbefektetőkkel közösen az OXO Labs Zrt. A Startup Factory program keretében zajló együttműködések új lendületet adtak a korai fázisú befektetéseknek, és olyan kooperációkat tettek lehetővé, amelyekre korábban kevés példa volt a hazai startupökoszisztémában.
2026. 02. 10. 05:30
Megosztás:

Kutatás-fejlesztési központot nyit Izraelben az amerikai Astera Labs

Kutatás-fejlesztési központot nyit Izraelben az amerikai Astera Labs nevű mesterséges intelligencia (MI) chip gyártó cég - jelentette be a vállalat hétfőn.
2026. 02. 10. 05:00
Megosztás:

A Nemzetgazdasági Minisztériummal közösen akciótervet dolgozott ki a Wolt Magyarország a helyi kereskedelmi iparág felelős és fenntartható fejlődéséért

A helyi kereskedelem iparág gyors fejlődése új lehetőségeket és egyben új felelősségeket is teremt. A Wolt a hazai szektor egyik vezetőjeként kiemelt feladatának tekinti, hogy működését folyamatosan fejlessze, és aktívan hozzájáruljon a fogyasztók, különösen a kiskorúak védelméhez, valamint a vidéki éttermek és kiskereskedelmi egységek növekedéséhez.
2026. 02. 10. 04:30
Megosztás: