Régi szép idők! 15.000 Ft-ig mehet az OTP részvénye
A grafikonra ránézve a forgalom néhány nagy, de időben rövid hullámban érkezett, s a napközbeni stabil emelkedést fejelte meg az utolsó mintegy másfél órában. A mozgás és a forgalom az OTP-nek szólt, nem csak itthon, hanem úgy tűnik, hogy a régióban is.
Az elmúlt hetekben 60 bázispontot csökkent a 10 éves hozam, s az elmúlt napokban a német hozam fölötti prémium 2021 óta nem látott mélypontra esett, sőt, az év eleji 5 százalék alatt van most (4,83 százalék). Vagyis kisebb hozam felárral is beérik most már a befektetők.
Ez Damodarannál is megjelenik, akinél fél év alatt mintegy 60 bázisponttal csökkent a kockázati prémium. Ha ezeket alkalmazom az OTP-re, akkor most a tőkeköltség 16,1-16,2 körül van, de a kockázatvállalás növekedésével ez tovább is csökkenhet. Mindeközben tavaly az OTP sajáttőkéje 12.343 forint lett, idén pedig 20 százalék fölötti ROE-ja lehet, ami az elkövetkező években (idén kimagasló év) 15-16 százalék körül alakulhat.
Így a ROE és tőkeköltség hányadosa – hosszabb távra is nézve – 1 körül lehet, ami 12.000 forint fölötti fair OTP részvényértéket sugall. Különben nem olyan rég 13.000 forintos célárfolyamot fogalmaztunk meg a részvényre - írják az Erste elemzői.
Technicista szemmel nézve az OTP árfolyama megérkezett a 11.580 forintnál levő ellenálláshoz. Ugyanakkor ezt nagy forgalommal tette. Ha rövid huzavona után netán áttörné azt, akkor a következő ellenállás 15.290 forintnál van. Most pedig kiugró forgalommal érkezett erre a szintre, azaz benne van a pakliban, hogy ez az áttörlés bekövetkezzen.
A BUX index a minap törte át a 47.300 pont környéki ellenállást, ahonnan lépésről lépésre halad az 52.000 pont környékén levő következő komolyabb szint felé.
Mindent egybevetve úgy tűnik, hogy az elindított jegybanki kamatcsökkentés, a piaci szereplők egy részének az állampapírpiac felé való terelése, de a stabilan csökkenő infláció vagy éppen a stabilan pluszos külkereskedelmi mérleg is növelte a kockázatvállalási kedvet a külföldi szereplők részéről.
Például megállt a májusban megfigyelhető külföldi pénz kiáramlás a magyar forintban denominált állampapírokból. Sőt, mintha meg is fordult volna az irány és enyhébb visszaépülés vette kezdetét. (A félreértések elkerülése végett, az idei év során korábban beáramlott mintegy 2.000 milliárd forintnak csak a töredéke, mintegy 10 százaléka távozott májusban.) Egy szó, mint száz, a javuló makrokörnyezet hozhatta meg gyümölcsét az OTP piacán a tegnapi napon.