Új vezérigazgató a VELUX Cégcsoport élén

A VELUX Cégcsoport a nyugdíjba vonulás mellett döntő David Briggs helyére Lars Peterssont nevezi ki vezérigazgatónak. A Hempel burkolóipari vállalat elnök-vezérigazgatói posztját jelenleg betöltő Lars Petersson 2022. november 1-jén csatlakozik a VELUX-hoz. Október végéig Anders Götzsche, a VELUX pénzügyi igazgatója látja el ideiglenesen a vezérigazgatói feladatokat.

Új vezérigazgató a VELUX Cégcsoport élén

Lars Petersson mostanáig az elnök-vezérigazgatói pozíciót töltötte be a Hempelnél, amely egy dániai székhelyű globális burkolóipari vállalat. Petersson korábban felsővezetői pozíciókat töltött be az Inwido svéd ablak- és ajtógyártó vállalatnál, valamint a Tarkett francia padlómanufaktúránál. Lars Peterson 2019 óta tagja a Dovista igazgatótanácsának.

„Lars Petersson széleskörű tapasztalatokat és komoly szakmai múltat hoz magával a kapcsolódó iparágak globális gyártóvállalataitól. Vezetése alatt a Hempel sikeresen elindított egy ambiciózus növekedési stratégiát, amely az ügyfelekre összpontosít és elkötelezett a fenntarthatóság terén vállalt vezető szerepet illetően is. Bízom benne, hogy Lars Petersson személyében megtaláltuk a megfelelő embert a VELUX folyamatos fejlesztésének irányítására” – mondja Jørgen Jensen, a VELUX Cégcsoport igazgatótanácsának elnöke.

„Megtiszteltetés és izgalmas feladat számomra, hogy lehetőséget kaptam a VELUX Cégcsoport vezetésére. Két évtizede dolgozom az építőanyag-iparban, és mindig is csodáltam a VELUX-ot erőteljes brandje és az általa képviselt minőség miatt – a vállalat nagyszerű örökséggel rendelkezik, amellyel egy egész iparágat meghatároz, miközben erős társadalmi felelősségvállalási tevékenységet folytat. Alig várom, hogy a VELUX Cégcsoport tagjaként előmozdíthassam a közelmúltban bevezetett stratégiai célok megvalósítását, mint amilyen a vállalat növekedése és a fenntartható üzletvitel új szintre emelése” – mondta Petersson.

Az 53 éves svéd Petersson Koppenhága környékén él feleségével, Annicával, akivel két felnőtt gyermekük van.

David Briggs távozik a VELUX-tól

A VELUX Cégcsoport élén töltött öt év után David Briggs szeptemberben távozik vezérigazgatói posztjáról.

„David közel 30 éves sikeres karriert tudhat maga mögött a VELUX-nál, és ötéves vezérigazgatói tevékenysége alatt a vállalat sikertörténete nemcsak folytatódott, hanem fel is gyorsult. Sajnálom, hogy távozik, de teljes mértékben tiszteletben tartom, hogy több időt szeretne tölteni a szerettei körében” – mondta Jørgen Jensen, a VELUX elnöke.

„Az igazgatótanáccsal és az erős felsővezetői csapattal együtt David egy izgalmas stratégiát dolgozott ki, amelynek célja, hogy a VELUX 2030-ig jelentős növekedést érjen el, és valóban vezető szerepet töltsön be az építőipari ágazatban a fenntarthatóság terén. Továbbra is teljes mértékben elkötelezettek vagyunk ennek a stratégiának az alapjai mellett” – folytatta Jørgen Jensen.

„Életem legnagyobb megtiszteltetése és kiváltsága volt, hogy a VELUX-ot vezethettem, és képviselhettem ezt a nagyszerű vállalatot és minden kiváló kollégámat. 2018 óta olyan eredményeket értünk el, amelyekre mindannyian büszkék lehetünk, hiszen messze túlmutatnak azon, amit sokan lehetségesnek tartottak. Ez pedig elsősorban a kollégáim, de a partnereink, beszállítóink és természetesen ügyfeleink elkötelezettségének is köszönhető” – mondta David Briggs vezérigazgató.

„Őszintén hiszem, hogy nagyszerű dolgok várnak még VELUX-ra, ahogy azt a 2021-ben elindított és máris jelentős eredményeket felmutató vállalati stratégiánkban már megalapoztuk. Nehéz elszakadni attól, amit szeretek és amiben annyira hiszek, de úgy érzem, hogy eljött az idő, hogy a családommal legyek. Nincs kétségem afelől, hogy a VELUX a hihetetlenül támogató, hosszú távú részvényeseivel és az erős igazgatótanácsával a háta mögött tovább fog növekedni, és még sok éven át a világ legjobb építőanyag-vállalkozása lesz” – tette hozzá David Briggs.

Kvantumszámítógépek árnyékában a Bitcoin: új, rendszerszintű kockázat nyomja a BTC árfolyamát

Egyre több piaci szereplő árazza be azt a forgatókönyvet, amely néhány éve még sci-finek tűnt: a kvantumszámítógépek megjelenése alapjaiban rengetheti meg a Bitcoin kriptográfiai biztonságát. Egy vezető on-chain elemző szerint a kockázat már most lefelé húzza a BTC árát.
2026. 02. 16. 15:00
Megosztás:

Lassú élénkülés, kevesebb álláslehetőség és óvatosabb béremelés – ezek jellemezték a 2025-ös magyar fehérgalléros munkaerőpiacot

A demográfiai kihívások és a gazdasági stagnálás kettős szorításában telt a 2025-ös év a hazai munkaerőpiacon. Miközben a gazdasági környezet óvatosságra intette a piaci szereplőket, a szakemberhiány arra ösztönözte a vállalatokat, hogy újragondolják megtartási stratégiájukat. A WHC Csoport éves, fehérgalléros munkaköröket és béreket vizsgáló körképe szerint az elmúlt évet leginkább a stabilitás iránti igény és a technológiai fejlődés üteme közötti egyensúlykeresés határozta meg.
2026. 02. 16. 14:30
Megosztás:

Hitelezési fordulat februártól: az energetikai besorolás dönt az önerőről

2026. február 16-tól a finanszírozási arány – vagyis a hitel és az ingatlan értékének aránya – már nemcsak a település típusától, hanem a vásárolt ingatlan energetikai besorolásától is függ az OTP Banknál életbe lépő szabályok szerint – áll a money.hu legfrissebb elemzésében. Míg a fővárosban és a kiemelt városokban továbbra is elég lehet a 10% önerő, a korszerűtlenebb vidéki házaknál a vételár jóval nagyobb, akár 30-40%-át is zsebből kell kifizetniük a vevőknek.
2026. 02. 16. 14:00
Megosztás:

A MET Csoport átadta második naperőművét Olaszországban

A svájci központú MET Csoport sikeresen üzembe helyezte legújabb naperőművét az olaszországi Caltignagában. Ez jelentős mérföldkő a MET országon belüli megújulóenergia-bővítési stratégiájában.
2026. 02. 16. 13:00
Megosztás:

A vállalkozók nem ússzák meg: sorban jelentik be a díjemeléseket a bankok

Egymás után jelentik be a bankok az inflációs díjemeléseket a vállalkozói számlacsomagoknál. A BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatok szerint az UniCredit Bankkal már ötre emelkedett azoknak a szolgáltatóknak a száma, amelyeknél hamarosan a tavalyi inflációval drágábban bankolhatnak a vállalkozások. Az OTP Bank ugyanakkor egyelőre eltekint a mikrovállalkozói számlák díjemelésétől. A lakosság egyelőre mentesül a díjemelésektől, bár az alapszámla havidíj-mentessége megszűnik.
2026. 02. 16. 12:30
Megosztás:

A magyarok bíznak a Gondosóra programban

A magyarok bíznak a nemzetközi szinten is egyedülálló Gondosóra programban, amely amellett, hogy növeli az idősek biztonságát és valódi segítséget nyújt, még a generációk közötti együttműködést is segíti - hangsúlyozta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) családokért felelős államtitkára vasárnap a szerencsi Kulcsár Anita Városi Sportcsarnokban rendezett Gondosóra családi napon.
2026. 02. 16. 12:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők hétfőn?

Ünnepnapok és a kiábrándító japán GDP-adat következtében visszafogott a kereskedés ma reggel az ázsiai részvénypiacokon. Kínában, Hongkongban és Dél-Koreában ma ünnepnapok miatt zárva tartanak a tőzsdék. Japánban a vártnál gyengébb előzetes negyedik negyedévi GDP-adat jelent meg, az évesített 0,2%-os növekedés jóval elmarad az 1,6%-os konszenzustól, miközben a harmadik negyedévre vonatkozó 2,3%-os évesített negyedév/negyedéves csökkenést is 2,6%-ra rontották. A Nikkei így megpihent a múlt pénteki szint közelében, kifulladt a múlt heti lendület, melyet a fiskális lazításra törekvő kormánypárt egy héttel korábbi történelmi választási győzelme fűtött. Az elmúlt hét egészében a Nikkei 5%-kal került feljebb, a tajvani benchmark 6%-ot emelkedett, míg a technológia-hangsúlyos dél-koreai Kospi 8%-ot rallizott. A határidős részvényindexek zöldben állnak ma reggel az USA és Nyugat-Európa főbb mutatóit tekintve.
2026. 02. 16. 11:30
Megosztás:

Pénteken tovább estek a hozamok a fejlett kötvénypiacokon, némileg erősödtek a kamatcsökkentési várakozások az USA-ban

Bár a késéssel érkező januári munkapiaci adatok minden fronton erősebbek voltak a vártnál, a megelőző heti kereskedés a fejlett kötvénypiacon érdemi hozamesést hozott. Egyrészt a kezdeti ugrás után enyhült Japánban a túlzott költekezéstől való félelem és megállt a jen hozamok emelkedése. Az USA-ban pedig a hét első felében a vártnál gyengébb lett a kiskereskedelmi forgalom, a negyedik negyedéves bérköltség-emelkedés, majd pénteken végül a januári inflációs adatok is alacsonyabbak lettek a vártnál. Ráadásul az amerikai részvénypiacok és a nemesfémek jelentős csütörtöki esése után a kötvények felé menekültek a befektetők.
2026. 02. 16. 11:00
Megosztás:

A csütörtöki nagy eladási hullámot követően pénteken enyhén korrigált a Dow és az S&P500

Az egy nappal korábbi eladási hullámot követően enyhén korrigáltak pénteken a tengerentúli részvényindexek, az S&P500, a Dow és a Nasdaq100 0,1-0,2%-kal kerültek feljebb. A vártnál kedvezőbb januári inflációs adatok ugyan javítottak a hangulaton, azonban a befektetőket továbbra is nyomasztják az AI térhódításával kapcsolatos aggodalmak. A Nasdaq Composite 0,2%-ot csúszott vissza, az S&P szektorindexei közül a legnagyobb visszaesést a távközlési és az IT-cégek szenvedték el.
2026. 02. 16. 10:30
Megosztás:

Vegyesen zárt pénteken Európa, a hét egészét tekintve feljebb araszoltak a főbb indexek

Vegyesen zárult a pénteki kereskedés Európában, a Stoxx600 0,1%-kal morzsolódott le, miközben a DAX 0,3, a FTSE100 0,5%-os nyereséget könyvelhetett el. A befektetőket továbbra is a mesterséges intelligencia egyes iparágakat felforgató hatása aggasztotta egy nappal az USA-ban tapasztalt nagyobb lefordulást követően. A legnagyobb veszteséget a pénzügyi szolgáltatók szenvedték el pénteken, a Stoxx600 bankindexe több mint 3%-ot esett, az olasz benchmark, a FTSE/MIB pedig, melyben felülreprezentáltak a pénzintézetek, 1,7%-ot gyengült. Jól szerepelt viszont a védelmi szektor, a repülőgépipari Safran 8%-kal rekord magasra ugrott azt követően, hogy növekvő bevételt és profitot prognosztizált 2026-ra. Jól szerepeltek a technológiai cégek is, a CapGemini 5%-ot rallizott, miután a várakozásainál erősebb negyedéves számokat tett közzé.
2026. 02. 16. 10:00
Megosztás:

Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását

Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre többen választják a NAV online felületeit, de aki továbbra is papíralapon intézi, még egy hónapig kérheti a postázását - hívta fel a figyelmet hétfői közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 02. 16. 09:30
Megosztás:

A Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára

A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap a kezdeményezésére alakult testület közelgő washingtoni csúcstalálkozója előtt.
2026. 02. 16. 09:00
Megosztás:

Fizetés nélkül dolgoznak az amerikai repülőterek biztonsági alkalmazottai

Fizetés nélkül dolgoznak az amerikai repülőtereken biztonsági ellenőrzéseket végző szövetségi szervezet alkalmazottai a bevándorlási hatóság körüli politikai vita következtében, ami újabb részleges kormányzati leálláshoz vezetett.
2026. 02. 16. 08:30
Megosztás:

Erősödött hétfő reggelre a forint

Erősödött a forint hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 16. 08:00
Megosztás:

Trump: a Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára

A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap a kezdeményezésére alakult testület közelgő washingtoni csúcstalálkozója előtt.
2026. 02. 16. 07:00
Megosztás:

Idén már csaknem 70 ezren kérték az anyakedvezményeket online a NAV-nál

Idén már majdnem 70 ezren kérték az anyakedvezményeket online a NAV-nál - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken.
2026. 02. 16. 06:00
Megosztás:

A WLP korszerű logisztikai csarnokot épített Ebesen

A belga-magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező Weerts Logistics Parks (WLP), a nemzetközi logisztikai piac szereplője a kelet-magyarországi régió gazdasági erősödésére reagálva 11 500 négyzetméter alapterületű, korszerű logisztikai csarnokot épített Ebesen, a beruházás értéke mintegy 41 millió euró volt - közölte a WLP az MTI-vel.
2026. 02. 16. 05:00
Megosztás:

Megerősítette Románia befektetésre ajánlott besorolását a Fitch Ratings

Megerősítette Románia befektetésre ajánlott negatív kilátású "BBB-" besorolását a Fitch Ratings.
2026. 02. 16. 04:00
Megosztás:

Te vásárolsz boltban? Akkor vesztes vagy!

Magyarországon az adóbevételek GDP-hez viszonyított aránya továbbra is elmarad az Európai Unió átlagától, ugyanakkor a különbség már nem jelentős. Az Eurostat adatai szerint az EU-tagállamokban az adóbevételek aránya a GDP közel 40 százalékát teszi ki, ami némileg magasabb a magyarországi értéknél – derül ki a Niveus elemzéséből.
2026. 02. 16. 03:00
Megosztás:

Dobhatod az összes sárga csekket a kukába! Vége, más van helyette

Ha számok szintjén nézzük a helyzetet, jól látszik, milyen mélyen beépült a sárga csekk a mindennapokba. A korábbi évek adatai alapján Magyarországon még mindig több tízmillió csekkbefizetés történik évente, ami azt jelenti, hogy a teljes lakosságra vetítve fejenként évente több csekk jut, a csecsemőktől az idősekig. Felmerül a kérdés: valóban indokolt még mindig időt, energiát és pénzt áldozni a postai sorban állásra egy elavult fizetési forma miatt?
2026. 02. 16. 02:00
Megosztás: