Csökkent az életbiztosítók által kezelt vagyon
Többen az életbiztosításuk felmondásával jutnak majd a végtörlesztéshez szükséges tőkéhez - válaszolta az üzletág vezető arra a kérdésre, hogy a jelzáloghiteleknél a fix deviza árfolyamon, egyösszegű törlesztést lehetővé tevő kormányjavaslat nem csökkenti-e tovább a biztosítók által kezelt vagyont. A tartozástól megszabadulva viszont megtakarítanak, így életbiztosításokat is kötnek - tette hozzá.
Az életbiztosítások törvényszerűsége, hogy válság idején ebbe a megtakarításba is többen teszik a pénzüket, mint előtte, de Magyarországra ez a mostani válságban nem volt igaz - mondta az üzletágvezető. A K&H Biztosítónál az idén az ügyfelek a magtakarításuk 10 százalékát veszik ki a lejárat miatt, de az állománycsökkenés eddig csak 3 százalék volt, mivel a többség újra befekteti a pénzét.
A nem életbiztosításoknál 2008-tól ez év első felének végéig a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (kgfb) éves állománydíja (az összes szerződésben szereplő díj) 138 milliárdról 97 milliárd forintra esett. Ugyanezen időpontok között a casco állománydíj 101 milliárdról 76 milliárdra, csökkent, viszont a vagyonbiztosításoké 162 milliárdról 183 milliárd forintra növekedett. Ez utóbbi növekedése sem éri el azonban az inflációval korrigált díjbevételt - mondta a tájékoztatón Kaszab Attila vezérigazgató-helyettes, aki a biztosító nem életbiztosítási üzletágát vezeti.
A vezérigazgató-helyettes szerint a kgfb kampány jelentősége egyre csökken, amíg 2009-ben 1,6 millióan váltottak biztosítót, addig tavaly más csak egymillióan tettek ezt. Az ügyfelek egyre inkább a minőséget is nézik az ár mögött - jegyezte meg. Ez azonban nem mondható el a casco biztosításokról, amelyeknél 2 éve még 80 százalék volt az új értéken történő biztosítás és 20 százalék az olcsóbb, avultatott konstrukciók aránya, mára viszont az arány megfordult - mondta Kaszab Attila. (MTI)