Gyapot Fundamentális Elemzés
Mindez azért lesz fontos, mert habár Kína az egyik legnagyobb gyapottermelő gazdaság, a fejlett textilipar miatt ő a legnagyobb felhasználó is. A szigorításoknak köszönhetően a textiliparban tevékenykedő vállalatok a költségesebb hitelfelvételi kondíciókból adódóan kevesebb hitelt vesznek fel. Ebből adódóan az áruk raktárkészlet feltöltésével kapcsolatos műveletei, mely javarészt hitelből finanszírozottak lecsökkennek és az importálásra kerülő termények mértéke erősen visszaesik.
Ami segíti az árfolyamokat az a napokban napvilágot látott USDA riport, mely szerint egyedül a gyapot az olyan termény mely ténylegesen bullish fundamentumokkal rendelkezik, amit jól mutat a dollár továbbra is markáns erősödése, ami inkább a negatív irányba tolná el az árfolyamokat, de a gyapot tartani tudja magát. A riport szerint a 2009/10-es ciklusra vonatkozó végleges készletek a vártnál alacsonyabbra sikeredtek, amit sokban segített a viszonylag jónak számító munkanélküliségi adat, valamint a magas mértékű exportadat várakozások.
A világ gyapot termelői
A gyapot napos grafikonján is jól látható, hogy miután még januárban publikálásra kerültek az USDA termésvárakozásai nagyon markáns zuhanáson mentek át az árfolyamok, mely alól egyetlen termék sem számított kivételnek. Az augusztusban megkezdődött emelkedésre mért Fibonacci szintek alapján az idei esés egészen a 61,8-as szintig hatolt, ahonnan az újabb riportnak köszönhetően erős emelkedésbe tudott kezdeni az árfolyam. Fontos, hogy amennyiben a 38,2-es szint alá kerül újra az árfolyam, továbbra is egy eső trendben marad a gyapot. Ha fölötte képes maradni, akkor könnyen elképzelhető, hogy a 76-os árfolyamszintek is megtesztelésre kerülnek.
Márciusi lejáratú gyapot napos grafikonja
Figyelembe véve a kínai folyamatokat, valamint a dollár árfolyamának alakulását, inkább arra számítunk, hogy itt nem fogunk idén újabb csúcsokat látni, hanem inkább egy hektikusabb sávozó mozgást egy viszonylag szélesnek mondható 66,00-ás és 76,00-ás szintek között.