A Wallis Csoport továbbra is támogatja az AutoWallis régiós növekedési terveit

Továbbra is támogatja az AutoWallis stratégiáját és nyilvános forrásbevonási terveit a társaság fő tulajdonosa, a Wallis Asset Management Zrt., így vállalta, hogy nem csökkenti részvényei számát az AutoWallis által tervezett nyilvános részvénykibocsátást követő egy éven belül és tervezi, hogy a kibocsátás során maga is jegyez új részvényeket. Veres Tibor, a Wallis Asset Management igazgatóságának elnöke elmondta, hogy elégedettek az AutoWallis eddigi eredményeivel, a társaság az induláskor meghatározott úton halad a végrehajtott felvásárlásokkal, tranzakciókkal, és organikus növekedésével. Az AutoWallis számára az átalakuló autókereskedelmi és mobilitási piac új akvizíciós, piacszerzési és üzletfejlesztési lehetőségeket teremt, amit a társaság a lehető legjobban ki szeretne használni, így jelenleg is vizsgálja a növekedési és akvizíciós lehetőségeket.

A Wallis Csoport továbbra is támogatja az AutoWallis régiós növekedési terveit

Továbbra is elkötelezetten támogatja az AutoWallis fő tulajdonosa a társaság növekedési terveit, melynek célja, hogy a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) autós vállalata az évtized végére a közép-kelet-európai régió meghatározó autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatója legyen. Veres Tibor sikeresnek ítéli az AutoWallis eddigi tőzsdei pályafutását, melyet a Wallis Asset Management Zrt. (WAM) a rendelkezésére álló eszközeivel továbbra is támogat.

Az a tény, hogy az AutoWallis az elmúlt két évben több lépésben és különböző konstrukciókban közel 6 milliárd forint értékben vont be tőkét, továbbá összesen 9,69 milliárd forint értékben bocsátott ki hosszú lejáratú kötvényeket, azt mutatja, hogy a befektetők széles köre szavazott komoly bizalmat a társaságnak. Éppen ezért a WAM üdvözli az AutoWallis azon tervét, hogy a sikeres intézményi forrásbevonások után a lakosság számára is lehetőséget kínáljon nyilvános részvényjegyzésre. A sikeres tranzakció érdekében, valamint az azt követő tőzsdei folyamatokat támogatandó a WAM megállapodást kötött az AutoWallis Nyrt-vel, hogy nem csökkenti a vállalat tulajdonában lévő AutoWallis részvények számát (lock up) egy esetleges nyilvános, lakossági részvénykibocsátás jegyzési időszakának kezdetétől számított egy éven belül. A WAM emellett azt tervezi, hogy a nyilvános részvénykibocsátás során maga is jegyez új AutoWallis részvényeket. Mint ismeretes, az AutoWallis szeptemberben jelentette be, hogy további növekedési terveinek finanszírozásához 6-8 milliárd forintos (túljegyzés esetén esetleg magasabb) nyilvános intézményi és lakossági forrásbevonást tervez az idei év hátralevő részében. A tranzakció lebonyolításához szükséges előkészítő lépéseket a BÉT Prémium kategóriájában jegyzett társaság már megtette. A forrásbevonáshoz a Magyar Nemzeti Bank által jóváhagyott tájékoztatóra van szükség, az ezzel kapcsolatos eljárás folyamatban van.

Müllner Zsolt, az AutoWallis Igazgatóságának elnöke elmondta, hogy a tervezett nyilvános részvénykibocsátás elsődleges célja az AutoWallis Csoport növekedési terveinek finanszírozása, emellett pedig szintén fontos a társaság részvénypiaci súlyának, a részvény likviditásának növelése. Kiemelte, hogy az AutoWallis Csoport csaknem hároméves tőzsdei pályafutása során az AutoWallis robbanásszerű növekedést mutatott fel: 2018-ban elért 63 milliárd forintos árbevételét a tervek szerint 2021 végére megtriplázhatja. Az ugrásszerű növekedést a társaság az organikus bővülés mellett a 2020-ban végrehajtott öt tranzakciónak köszönhetően érte el. Müllner Zsolt hozzátette, hogy az átalakuló autókereskedelmi és mobilitási piac további akvizíciós, piacszerzési és üzletfejlesztési lehetőségeket teremt az AutoWallis számára, amit szeretnének a lehető legjobban kihasználni, így jelenleg is vizsgálják a növekedési és akvizíciós lehetőségeket. Kiemelte, hogy az AutoWallis mostanra olyan régiós konszolidációs platformmá vált az iparágban, amely minden csatlakozónak versenyelőnyt és stabilitást jelenthet.

Ormosy Gábor, az AutoWallis vezérigazgatójaként üdvözölte a WAM vállalását, mely véleménye szerint támogatja a társaság által tervezett forrásbevonást, és így hozzájárul a vállalat stratégiai céljainak eléréséhez. Hozzátette, hogy a WAM mellett a korábbi tőkeemeléssel végrehajtott tranzakciók során keletkezett részvények esetében is zárolási (lock up) vállalást tettek az érintett partnerek. A vezérigazgató véleménye szerint ezek a részvényértékesítési korlátozások a menedzsment és az AutoWallis csaknem 2.800 részvényese mellett azon lehetséges új befektetők számára is egyértelműen megmutatják a nagytulajdonosok elköteleződését, akik a tervezett kibocsátás során úgy döntenek, hogy részvényesként csatlakoznak a tőzsde autós vállalatának további régiós építkezéséhez. Ormosy Gábor kiemelte, hogy az AutoWallis által tervezett részvénykibocsátás a magyar tőkepiacon kiemelt jelentőségű lehet, nemcsak a tervezett volumene miatt, hanem azért is, mert 2017 óta nem volt hasonló lakossági tranzakció a budapesti parketten.

Duguláselhárítás falbontás nélkül – Megoldások bontási károk nélkül

Eltömődött lefolyók, kellemetlen szagok, visszafolyó víz? Egy makacs dugulás gyorsan megbéníthatja a háztartást – legyen szó mosogatóról, WC-ről vagy zuhanyzóról. A legtöbben attól tartanak, hogy az elhárítás csak falbontással oldható meg, ám a modern technológiáknak hála ez ma már szinte minden esetben elkerülhető.
2025. 06. 01. 09:00
Megosztás:

A spanyol mezőgazdaság kritikus helyzetére figyelmeztettek a legnagyobb szakmai érdekképviseletek

A spanyol mezőgazdaság kritikus helyzetére figyelmeztettek a legnagyobb szakmai érdekképviseletek pénteken, sürgős intézkedéseket, köztük az ukrán gabonaimport korlátozását követelve.
2025. 06. 01. 08:00
Megosztás:

75 ezren igényeltek erkölcsi bizonyítványt a DÁP alkalmazáson keresztül

Eddig több mint 75 ezer erkölcsi bizonyítványt igényeltek a Digitális Állampolgárság (DÁP) alkalmazáson keresztül, sorban állás és papír nélkül - közölte Nyitrai Zsolt a Facebook-oldalán szombat reggel.
2025. 06. 01. 07:00
Megosztás:

Magyarul tanítja a Microsoft a mesterséges intelligenciát a GVH-nak köszönhetően

A magyar nyelv szempontjából történelmi léptékű kötelezettségvállalást ért el a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Microsofttal szemben folytatott eljárásában. A GVH eljárása annak vizsgálatára indult, hogy a szoftveróriás megfelelően tájékoztatta-e a magyar felhasználókat a 2023 februárjában elindított mesterséges intelligencia alapú szolgáltatásáról. A globális technológiai cég a magyar nemzeti versenyhatóság eljárásának eredményeként egy átfogó kötelezettségvállalás végrehajtását kezdeményezte, amit a GVH Versenytanácsa kötelezően elő is írt számára. Ennek lényege, hogy a Microsoft 10 milliárd magyar szón alapuló – megfelelően előkészített – adatállományon tanítja mesterséges intelligencia alapú rendszereit, és az adatállományt más MI rendszerek számára is felhasználhatóvá teszi. Ezzel az úttörő fejlesztéssel nagyságrendekkel javulhatnak a magyar nyelvű MI-alapú alkalmazások képességei.
2025. 06. 01. 06:00
Megosztás:

Álláskeresés nyáron? Készüljön extra körökre!

A nyári hónapokban a munkaerőpiac ritmusa lelassul, különösen az irodai, szellemi munkakörökben. A szabadságolások miatt elérhetetlenné váló döntéshozók, az időzítési nehézségek és a túl általános toborzási kampányok miatt a kiválasztás akár kétszer annyi ideig is eltarthat, mint az év többi részében. Ez nemcsak időveszteség, hanem komoly üzleti kockázat is – figyelmeztet a HR szakértő.
2025. 06. 01. 05:00
Megosztás:

Többet ér a garázs, mint egy autó vagy lakás? Néhol luxusautók helyett már luxus-parkolóhelyekről beszélhetünk

Néhány kivételtől eltekintve általánosságban elmondható, hogy az évek során folyamatosan emelkednek a gépjárművek átlagárai. Érthető tehát, hogy egyre több tulajdonos szeretné óvni autóját a külső hatásoktól, és nem az utcán hagyni estére, hanem biztonságban tudni egy garázsban. Ennek kapcsán 2022-től 2025 áprilisáig vizsgálta a Használtautó.hu a magyarok által legkedveltebb modellek átlagárát a használtautó-piacon, valamint ezzel párhuzamosan az ingatlan.com is megnézte az eladó és kiadó garázsok kínálatát Budapesten és vármegyeszékhelyeken.
2025. 06. 01. 04:00
Megosztás:

9 órai iskola kezdés – Itt a bejelentés, senki nem számított erre

Újra előkerült az iskolakezdés időpontjának kérdése.
2025. 06. 01. 03:00
Megosztás:

Munkaszüneti napok 2025 – ez jön még idén!

Mire számíthatunk 2025 hátralévő részében? Ahogy a 2025-ös év fele lassan a hátunk mögött marad, egyre többen kezdik tervezgetni az év végi szabadságokat, hosszú hétvégéket és a munkanap-áthelyezésekkel járó bonyodalmakat.
2025. 06. 01. 02:01
Megosztás:

Kiderült a júniusi nyugdíj utalás időpontja: mikor érkezik meg most pontosan a pénz?

Bár a nyugdíjasok többsége már megszokhatta a rendszeres pénzérkezést, 2025-ben sem árt figyelni az aktuális nyugdíjfolyósítási dátumokra.
2025. 06. 01. 01:00
Megosztás:

A legjobb mém érmék felkutatásán dolgozol? Vár a Snorter ICO!

Kiégtél a legjobb mém érmék felkutatásától? Segítségre van szükséged? A Snorter kereskedő bot segít a Solana blokkláncán futó legjobb mém érmék megtalálásában.
2025. 06. 01. 00:01
Megosztás:

Valós adatok alapján teremtenek mesterséges személyiségeket a kiberbűnözők

Mivel a kiberbűnözők sokféle módszert vetnek be a személyes adtok ellopására, önmagában véve az óvatosság nem mindig védi meg az ügyfeleket a csalásoktól, pénzük eltulajdonításától, az informatikai biztonsággal foglalkozó ESET tanulmánya szerint, a megelőzés, így például biztonsági szoftver telepítése mellett nagyon fontos az is, hogy rendszeresen ellenőrizzék az ügyfelek bankszámlájukat, s ha bármi rendelleneset tapasztalnak, azonnal tiltsák le a bankkártyájukat és cseréljenek jelszavakat.
2025. 05. 31. 22:00
Megosztás:

Ezért mondott le a cseh igazságügyi miniszter

Lemondott pénteken Pavel Blazek cseh igazságügyi miniszter, mert tárcája nagy értékű ajándékot fogadott el bitcoin kriptovalutában egy büntetett előéletű volt drogkereskedőtől.
2025. 05. 31. 21:00
Megosztás:

A fiatalok 22 %-ának van hosszabb időre elegendő tartaléka

Tízből közel hat fiatalnak van valamennyi megtakarítása a legfrissebb K&H ifjúsági index szerint. Jelentős eltérések vannak közöttük: a megtakarítók 38 százalékának legalább hat hónapra elegendő tartaléka lenne arra az esetre, ha nem lenne bevétele, 36 százalékuk maximum egy, 26 százalékuk pedig legfeljebb három hónapra tud tervezni. Ugyanakkor a tartalékoló fiatalok több mint tizede egy évnél hosszabban tudna bevételek nélkül élni.
2025. 05. 31. 20:00
Megosztás:

Az Ideona átadta második hibrid naperőművét

Az Ideona tanácsadói csoport újabb, elektrokémiai energiatároló rendszerrel integrált napelemes erőművet adott át a Vas vármegyei Söptén - közölte az Ideona Zrt. az MTI-vel.
2025. 05. 31. 19:00
Megosztás:

Trump ismét kamatcsökkentésre szólította fel a jegybankot

Jerome Powell, a Fed elnöke csütörtökön személyesen egyeztetett Donald Trumppal a gazdasági fejleményekről, többek között a növekedésről, a foglalkoztatásról és az inflációról.
2025. 05. 31. 18:00
Megosztás:

Mi lesz így a Japán gazdasággal?

A japán főváros térségében mért éves infláció 3,4% volt májusban, ami megegyezik az előző hónapban mért adattal.
2025. 05. 31. 17:00
Megosztás:

Lengyelországi választások borzolják a hétvégét

Vasárnap tartják a lengyel elnökválasztás második fordulóját.
2025. 05. 31. 16:00
Megosztás:

A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak – áprilisban 14%-kal többet költöttek a kártyabirtokosok mint egy évvel korábban

A kormány azon dolgozik, hogy a magyar családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, ezáltal pedig többet is tudjanak költeni akár utazásra, kikapcsolódásra is. A családok gondtalan pihenését a kormány a SZÉP-kártyával is kiemelten támogatja, amely a hazai turizmus teljesítményéhez is érdemben hozzájárul.
2025. 05. 31. 15:00
Megosztás:

A kőolaj árfolyama csökkent, szombaton lesz a sorsdöntő OPEC ülés

A kőolaj ára esett, miután a globális nyersolaj piacon erős a félelem az OPEC szombati döntése miatt.
2025. 05. 31. 14:00
Megosztás:

Jamie Dimon újra beleszállt a Bitcoinba: "Tartalékoljunk tankokat, ne kriptót!"

Jamie Dimon, a JPMorgan vezérigazgatója ismét nem finomkodott, amikor a Bitcoin jövőjéről kérdezték. Bár bankja most már lehetővé teszi ügyfeleinek a BTC-vásárlást, Dimon saját álláspontját nem rejtette véka alá: szerinte Amerikának nem digitális eszközökbe, hanem fegyverekbe és nyersanyagokba kellene fektetnie, ha valóban a nemzetbiztonság érdekli.
2025. 05. 31. 13:00
Megosztás: