Együttműködést kötött a Béres Gyógyszergyár és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem
![Együttműködést kötött a Béres Gyógyszergyár és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem](/upload/file/60423/orig.webp)
A megállapodást Gyuricza Csaba, a MATE rektora, Béres Klára, a Béres Alapítvány elnöke és Béres Marcell írta alá a társaság budapesti székházában.
Béres Marcell az MTI érdeklődésére elmondta:
a mostani megállapodás azért is jelent nagy örömet számára, mert nagyapja, id. Béres József a gödöllői egyetemen 60 évvel ezelőtt szerezte meg diplomáját, itt alapozta meg tudományos pályáját, amely a Béres csepp feltalálásához vezetett.
Felidézte: a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemmel, illetve annak jogelődjével a Gödöllői Agrártudományi Egyetemmel 1995-ben kezdődött a Béres Gyógyszergyár együttműködése. A 30 évre visszanyúló partnerséget az intézmény új vezetésével szeretnék a jövőben tovább szélesíteni - tette hozzá.
Szólt arról is, hogy tíz egyetemmel állnak hasonló stratégai partnerségben.
A most kezdődő közös munka egyik kiemelt célja a Béres-ösztöndíj elindítása a MATE hallgatói részére, amely motiválja a kiemelkedő tanulmányokat folytató agrármérnöki szakos hallgatókat további szakmai sikerek elérésére - áll a társaság MTI-nek küldött közleményében.
Ebben Béres Klárát is idézik, aki elmondta, hogy a Béres-ösztöndíj a legjobbaknak jár, elismeri a kimagasló teljesítményt, elismeri a tudást, szól a kiváló diáknak, de egyúttal az egész egyetem munkájának elismerése is.
Béres Marcell elmondta, hogy az egyetemen egy új labort vagy tantermet neveznének el a Béres Gyógyszergyár alapítójáról, ehhez apropót biztosít a kampuszon most zajló felújítási munkálat is.
A mostani megállapodás szervesen kapcsolódik a Béres Alapítvány és a Béres Gyógyszergyár eddigi támogatási programjához. A sport és a kultúra mellett továbbra is prioritást élvez az oktatás támogatása - mondta.
Jelezte: a vállalat szívesen bekapcsolódna hallgatók szakmai képzésbe is, a diákok a cég budapesti központi laborjában vagy a szolnoki gyáregységében szerezhetnének szakmai tapasztalatot.
Gyuricza Csaba rektor a közleményben kiemelte: az egyetem számára nagyon fontosak azok az együttműködések, amelyeknek köszönhetően diákjaikat a gyakorlati képzés jegyében össze tudják kötni a piaci és gazdasági szereplőkkel.
A 100 százalékban magyar tulajdonú családi vállalat továbbra is stabilan piacvezető a magyar egészségmegőrző piacon. Jelenleg generációváltás zajlik a cégnél, a stratégiát "újragomboljuk, újragondoljuk" - fogalmazott Béres Marcell.
A szakember 2024 őszén vette át az elnöki teendőket, míg a vezérigazgatói poszton Major Ferenc nyugdíjba vonulása után Sipos Balázs vette át az irányítást.
A tavalyi év üzleti évről elmondta, hogy terveknek megfelelően zárták az évet, a legfontosabb piacokon sikerült megtartani pozíciójukat, javuló eredményesség mellett. Az értékesítési volumenek stagnáltak, enyhén növekedtek, összhangban a piaci trenddel.
A legnagyobb kihívást a járvány és háború előtti szintekhez képest megemelkedett energia és más fix költség jelenti - jelezte, hozzátéve hogy a Béres számára fontos a pénzügyi egyensúly és stabilitás megőrzése, ami párosul innovatív termékfejlesztéssel, új termékek bevezetésével, aktív marketinggel, amelyben nagyobb hangsúlyt kap az orvosokkal folytatott szakmai kommunikáció - mondta.
A Béres Gyógyszergyár 19 országban van jelen termékeivel, Romániában és Ukrajnában saját képviselettel rendelkezik.
A nyilvánosan hozzáférhető cégadatok szerint a Béres Gyógyszergyár Zrt. 2023-ban 18,84 milliárd forint értékesítési nettó árbevételt ért el az előző évi 19,34 milliárd forint után. A 2022. évi mintegy 1,89 milliárd forint adózott eredményt 2023-ban 176 millió forint veszteség követte.