Erőteljes emelkedés az európai tőzsdéken

Hatalmas nyereséggel zártak szerdán a főbb európai értékpapírpiacok, az olaj ára és a földgáz ára csökkent, az arany ára lefelé korrigált, az euró erősödött.

Erőteljes emelkedés az európai tőzsdéken

Az FTSE EuroFirst 300 index 4,20 százalékos, a Stoxx Europe 600 páneurópai index 4,68 százalékos emelkedéssel végzett, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 7,36 százalékkal emelkedett.

Londonban 3,44 százalékkal emelkedett az FTSE-100 index a Polymetal International 59,64 százalékos, az Evraz 28,83 százalékos és Easyjet 12,74 százalékos nyereségre tett szert. A frankfurti DAX 7,89 százalékkal végzett magasabban, az Adidas 13,39 százalékkal, Deutsche Post 11,53 százalékkal és a Puma 11,14 százalékkal erősödött. Párizsban a CAC-40 index 7,13 százalékos emelkedést ért el. Az emelkedést a FAURECIA 15,26 százalékos, az Accor 13,56 százalékos és a Valeo 11,63 százalékos erősödése hajtotta.

A milánói tőzsde 6,74 százalékos indexemelkedéssel végzett. Az UniCredit 11,23 százalékos, a Stellantis N.V. 10,83 százalékos és a Salvatore Ferragamo 10,54 százalékos nyereségre tett szert. A madridi tőzsde 4,76 százalékos indexemelkedéssel fejezte be a szerdai kereskedést.

Az európai piacok zárásakor a Brent nyersolaj ára 4,51 százalékkal állt alacsonyabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 122,21 dolláron, a WTI ára pedig 4,09 százalékkal csökkent 118,64 dollárra.

A WTI és a Brent ára több mint 30 százalékot emelkedett az orosz-ukrán fegyveres konfliktus kezdete óta. A héten a WTI 130 dollár fölött, a Brent 139 dollár fölött érte el 2008 óta a legmagasabb árát. Az év eleji árhoz képest a Brent 55,6 százalékkal, a WTI 56,5 százalékkal áll magasabban.

A földgáz európai szabadpiaci ára a hollandiai TTF gáz jegyzése alapján szerdán az előző záráshoz képest 26,38 százalékkal 157,95 euróra csökkent. Az ár öt nap alatt 4,56 százalékkal csökkent, de közben 345,0 eurón történelmi rekordot állított be.

Az arany spot ára 2,46 százalékkal unciánként 2001,82 dollárra csökkent. Kedden az arany ára 19 havi csúcsot ért el. Az arany ára az év eleje óta 11,5 százalékkal emelkedett.

Az eurót 1,78 százalékkal jegyzik erősebben 1,1085 dolláron. Az euró az év eleje óta 2,6 százalékkal gyengült a dollárral szemben.

Horvátországban minden hatodik jármű közlekedésre alkalmatlan

A műszaki vizsgán ellenőrzött járművek csaknem 17 százaléka bizonyult közlekedésre alkalmatlannak 2025-ben Horvátországban - közölte a horvát járműközpont (CVH).
2026. 01. 27. 11:00
Megosztás:

Mindent elsöpört az azonnali fizetés, az utalások többsége pillanatok alatt megérkezik

Ma már egyértelműen kijelenthető, hogy az Azonnali Fizetési Rendszer (AFR) vált a magyar pénzforgalom meghatározó formájává – hangsúlyozza Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A jegybank statisztikái szerint három banki átutalásból kettő már ezen a rendszeren keresztül, legfeljebb öt másodperc alatt teljesül.
2026. 01. 27. 10:30
Megosztás:

Mindent elsöpört az azonnali fizetés, az utalások többsége pillanatok alatt megérkezik

Ma már egyértelműen kijelenthető, hogy az Azonnali Fizetési Rendszer (AFR) vált a magyar pénzforgalom meghatározó formájává – hangsúlyozza Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A jegybank statisztikái szerint három banki átutalásból kettő már ezen a rendszeren keresztül, legfeljebb öt másodperc alatt teljesül.
2026. 01. 27. 10:30
Megosztás:

Mindent letarolt az azonnali fizetés, az utalások többsége másodpercek alatt célba ér

Mára egyértelműen kijelenthető, hogy az Azonnali Fizetési Rendszer (AFR) lett a magyar pénzforgalom főárama – mondja Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A jegybanki adatok szerint három banki átutalásból kettő már így, legfeljebb öt másodperc alatt ér célba.
2026. 01. 27. 10:00
Megosztás:

Grönland árnyékában: vámháborúvá szélesedő geopolitikai konfliktus

A Grönland körüli vita mára túllépett a puszta retorikán, és valódi globális gazdasági konfliktussá alakult. Donald Trump elnök döntése, miszerint 2026. február 1-jétől 10%-os vámokat vet ki nyolc európai országra – egy olyan záradékkal, amely szerint ezek júniusban akár 25%-ra is emelhetők –, komoly törést jelent a transzatlanti kapcsolatokban. A központi kérdés nem csupán a kereskedelemre gyakorolt közvetlen hatás, hanem az a politikai precedens is, amelyet a gazdasági szankciók nyílt alkalmazása területi engedmények kikényszerítésére teremthet – Szitás Lóránt, az XTB piaci elemzője szerint éppen ezért több tényezőt is érdemes megfontolni.
2026. 01. 27. 09:30
Megosztás:

Így mozgott a forint reggel

Vegyesen alakult a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 27. 09:00
Megosztás:

Andrej Babis kormánya semmisnek nyilvánította elődje számos nagyköveti kinevezését

Az Andrej Babis vezette új cseh kormány hétfőn semmisnek nyilvánította elődje, Petr Fiala kabinetjének számos nagyköveti kinevezését - jelentette be a kormányülés után Petr Macinka külügyminiszter.
2026. 01. 27. 08:30
Megosztás:

VanEck áttöri a jeget: Elindult az első Avalanche ETF az amerikai piacon

A VanEck újabb mérföldkőhöz érkezett: elindította az első amerikai spot Avalanche ETF-et, amely közvetlen kitettséget kínál az AVAX árfolyammozgásaira, sőt, akár staking jutalmakat is lehetővé tehet a befektetők számára. A „VAVX” ticker alatt futó termék új korszakot nyithat az altcoin-alapú ETF-ek világában – túl a Bitcoinon és Ethereumen.
2026. 01. 27. 08:00
Megosztás:

Javíthatja Szerbia hitelmegítélését a Mol–Gazprom–NIS megállapodás

Kedvező hatást gyakorol Szerbia adósmegítélésére az a kötelező erejű szándéknyilatkozat, amelyet a Mol-csoport kötött a Gazprom Nyeft társasággal az orosz cég által a szerb Naftna Industrija Srbije (NIS) vállalatban birtokolt 56,15 százalékos részesedés megvásárlásáról - áll a Moody's Ratings hétfőn Londonban ismertetett szektorelemzésében.
2026. 01. 27. 07:30
Megosztás:

Az EU vizsgálja az X közösségi platform ajánlórendszereit

Az Európai Bizottság vizsgálatot indított az X amerikai közösségi platform ellen a digitális szolgáltatásokról szóló törvény (DSA) alapján, valamint vizsgálja az X ajánlórendszereire vonatkozó kockázatkezelési kötelezettségeinek betartását - tájékoztatott a brüsszeli testület hétfőn.
2026. 01. 27. 07:00
Megosztás:

Hatalmas fordulat előtt áll a munkaerőpiac: dinamikus változások, élesedő verseny 2026-ban

Bár a magyar munkanélküliségi ráta 2025 végén továbbra is az uniós átlag alatt maradt, a foglalkoztatottak aránya 2021 óta nem látott szintre esett vissza. A KSH adatai szerint 2025 novemberében több mint 4,6 millióan dolgoztak, miközben a munkanélküliségi ráta 4,4%-ra csökkent. A számok mögött komoly strukturális kihívások húzódnak meg, amelyek 2026-ban is alapvetően alakítják majd a munkaerőpiacot és meghatározzák a HR stratégiákat – hangsúlyozza Mihályi Magdolna a Jobtain HR szolgáltató ügyvezetője.
2026. 01. 27. 06:30
Megosztás:

Az SEC és a CFTC kriptoeseménye új lendületet adhat a szabályozási egyeztetésnek 2025-ben

Az Egyesült Államok két legfontosabb pénzügyi szabályozó hatósága – az SEC (tőzsdefelügyelet) és a CFTC (árutőzsdei felügyelet) – egy váratlan, kétnapos halasztással új időpontra tette közös kriptovaluta rendezvényét. A „Harmonizáció az amerikai pénzügyi vezetés jegyében” című fórum eltolása nem csupán naptári kérdés, hanem ismét előtérbe helyezte a szabályozói együttműködés sürgető szükségességét a digitális eszközök világában.
2026. 01. 27. 06:00
Megosztás:

Itt az első fecske: egy bank már biztos megemeli az infláció mértékével a vállalkozói számlaköltségeket

Az év elején sok minden a bankszámláról szól, ebben az időszakban módosítják a bankok az előző év inflációjának megfelelően a számlaköltségeket. Az idei évben a lakosság megnyugodhat, de a vállalkozások feje felett ott lebeg a drágulás réme. Sőt, már nem is csak elméleti veszélyről lehet beszélni. Január minden évben a bankszámlákról szól. Ekkor kapja meg a lakosság az éves díjkimutatását, ráadásul a tél végi, tavasz eleji időszakban szokták a bankok megemelni az előző évi fogyasztói árindex értékének, azaz az inflációnak megfelelően a számlaköltségeket.
2026. 01. 27. 05:30
Megosztás:

Álláshirdetésre jelentkeznél? Akkor ezt jobb, ha elolvasod előtte

A magyar lakosság információfogyasztása ma már döntően az online térben zajlik, ahol a tudatos keresést egyre inkább felváltja az algoritmusok és közösségi ajánlások ereje - állapítja meg az Egységes Digitális Mérésért Egyesület (EDME) megbízásából a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) támogatásával készült friss kutatás. Az Inspira Research Kft. 2025 novemberében lefolytatott vizsgálata arra is rávilágít, hogy a rövid, gyorsan fogyasztható tartalmak mellett a fiatalabbak körében is erős maradt a minőségi, szerkesztett anyagok iránti igény - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 27. 05:00
Megosztás:

Ez lehet a magyar középvállalatok új kitörési pontja

A tőzsdei jelenlét ma már nem a cég méretéről, hanem a növekedés lehetőségéről szól. Egy egymilliárdos forgalmú hazai vállalatnak éppúgy stratégiai eszköz lehet, mint a piacvezetőknek. A nyilvános működés nemcsak friss forrást hoz egy társaság életébe, hanem olyan „akvizíciós valutát” is teremt, amellyel készpénz nélkül is finanszírozható a terjeszkedés. Karaszi Csaba, a Duna Capital ügyvezetője hangsúlyozza: a parkett nem eladósítja a céget, hanem megerősíti a mérlegét, ami a későbbi banki hitelfelvételt is olcsóbbá és egyszerűbbé teszi.
2026. 01. 27. 04:30
Megosztás:

Így verhetnek át a kivitelezők, ha nincs melletted egy szakértő

Több tízmillió forint is elveszhet a családi házépítések során, ha az építtetők a tervezésen próbálnak spórolni – figyelmeztet Lipők Zoltán okleveles építészmérnök. A szakember szerint a részletes kiviteli terv hiánya kiszolgáltatottá teszi a tulajdonosokat, gyakoriak a drámai hibák: előfordult, hogy egy 150 ezer forintos konzultáció elhagyása végül 40 milliós kárt okozott. A szakértő szerint a „tűzoltás” helyett komplex mérnöki mentorálásra van szükség a telekválasztástól a beköltözésig, ami nemcsak műszaki biztonságot, hanem kiszámítható pénzügyi keretet is nyújt az építtetőknek.
2026. 01. 27. 04:00
Megosztás:

Miért előzi meg gyakran az árfolyamkitöréseket a Bitcoin bálnaakkumuláció?

Miközben a kriptopiac felszínen ingadozik és az árfolyammozgások sokakat elbizonytalanítanak, a háttérben jól látható egy csendes, de erőteljes jelenség: a Bitcoin-bálnák fokozatosan növelik pozícióikat. Az on-chain adatok alapján ez a trend már nem csupán spekulációs játéknak tűnik – hanem a következő nagy árfolyammozgás előjele lehet.
2026. 01. 27. 03:30
Megosztás:

Már lehet jelentkezni az újmédia-pedagógia ösztöndíjas felnőttképzésre

Február 9-ig várja a pedagógusok, pszichológusok, kibervédelmi és kommunikációs szakértők, valamint a köznevelésben szerepet vállaló egyéb szakemberek jelentkezését a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és az Apor Vilmos Katolikus Főiskola újmédia-pedagógia felnőttképzési programja - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 27. 02:30
Megosztás:

Magyar fejlesztés segítheti a villamosenergia-hálózatok energia-egyensúlyát

Segítheti a hálózati egyensúly fenntartását a Prolan Irányítástechnikai Zrt. fejlesztése, amely a villamosenergia-felhasználást mérő készülékek távleolvasásában, valamint a fogyasztói-termelői berendezések befolyásolásában használható – közölte a társaság az MTI-vel.
2026. 01. 27. 02:00
Megosztás:

„Miért pont én?” - így kerülhetők el a súlyos diagnózisok

A 21. század nagy egészségügyi ellentmondása: miközben az egészségtudatosság nő, a krónikus betegségek és a fiatalkori daganatok száma mégis drasztikusan emelkedik. A CMC Déli Klinika „Miért pont én? A biológiai dominóhatás visszafordítható!” című sajtótájékoztatóján Dr. Balázs Anna orvos igazgató rámutatott: a súlyos diagnózisok többsége nem „derült égből villámcsapás”, hanem egy hosszú, csendes folyamat – az úgynevezett anyagcsere-dominóhatás – végkifejlete, amelyet a rutin vizsgálatok sokszor későn jeleznek.
2026. 01. 27. 01:30
Megosztás: