Szeptemberben a vendégéjszakák száma lekörözte a 2019-es számokat is

A vártnál is jobb eredményeket hozott a szeptember, ugyanis a vendégéjszakák száma 65 százalékkal meghaladta a tavalyi adatot, ráadásul 4 százalékkal túlszárnyalta a 2019-es, a koronavírus-járvány előtt mért számokat is - mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója a szervezet hivatalos, szombaton közzétett podcastjában.

Szeptemberben a vendégéjszakák száma lekörözte a 2019-es számokat is

Guller Zoltán hozzátette, a múlt hónapban 1,2 millió vendég, köztük 800 ezer magyar és több mint 360 ezer külföldi turista, 3 millió vendégéjszakát töltött el magyarországi szálláshelyeken.
    
A vendégéjszakák 62 százaléka a belföldiektől származott, és háromnegyede vidéken realizálódott, ami azt jelzi, hogy még mindig a vidék húzza a turisztikai mutatókat.
    
Kiemelte, szeptemberben a teljes szálláshely árbevétel megközelítette a 42 milliárd forintot, ami 86 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. A vidéki szálláshelyek árbevétele pedig 55 százalékkal nőtt éves összevetésben és idén szeptemberben meghaladta a 30 milliárd forintot. Az összes szálláshelyi költés 11 százalékát a SZÉP-kártyával fizették ki.
    
Az MTÜ vezérigazgatója közölte, szeptemberben a SZÉP-kártyákra 16 milliárd forintnyi forrás érkezett, a költések összege csaknem 30 milliárd forint volt. Az év első kilenc hónapjában a SZÉP-kártyákra több mint 260 milliárd forint érkezett, miközben a belföldi turisták 282 milliárd forintot fizettek a kártyák segítségével.
    
Hozzátette, a külföldi turisták, akik közül a legtöbben a visegrádi országokból, valamint Ausztriából, Németországból és Romániából érkeztek, 21 milliárd forintot költöttek el Magyarországon, ez az összeg több mint háromszorosa a 2020 szeptemberében mért adatnak.
    
Egyúttal arra is felhívta a figyelmet, hogy szeptemberben a vendéglátás árbevétele több mint 100 milliárd forint volt, ez 30 százalékkal magasabb mint a tavalyi. Napi bontásban 3 milliárd forint volt egy átlagos nap árbevétele az összes vendéglátóhelyet figyelembe véve, szombatonként ez a szám elérte a 4,5 milliárd forintot is, a rekordot pedig szeptember 11-én, a pápalátogatást megelőző napon mérték, amikor ez az összeg meghaladta az 5 milliárd forintot.
    
A szeptemberben történt fontosabb eseményekről közölte, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus alatt a vendégéjszakák száma minden nap 20 ezer felett alakult, az "Egy a Természettel" Vadászati és Természeti Világkiállításnál pedig naponta 17 ezer ember vette igénybe a szálláshelyeket, míg egy évvel korábban ez a szám 5000 volt.
    
Guller Zoltán elmondta, 2019-ben a magyar turizmus 41 millió vendégéjszakát számolt, tavaly ez a szám 22-23 millió között alakult, az idei cél pedig éves szinten a 30 millió elérése. Jelenleg 22 millió vendégéjszakánál tartanak, de az MTÜ vezérigazgatója bizakodó, részben mert a következő időszakban 4,1 millió vendégéjszakát már lefoglaltak.

Húsvétkor is sokat lehet spórolni az online árfigyelővel

Pénzt és időt spórolhatnak a családok a húsvéti nagy bevásárlások során az online árfigyelő használatával – erre hívja fel a figyelmet keddi közleményében a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).
2026. 03. 31. 12:00
Megosztás:

A szlovén kormány feloldotta a tankolható üzemanyag mennyiségi korlátozását

A szlovén kormány hétfőn visszavonta az egy benzinkúton naponta értékesíthető üzemanyag mennyiségének korlátozásáról szóló rendeletet, miután a piac és az ellátás stabilizálódott - közölte a kormány kommunikációs hivatala.
2026. 03. 31. 11:30
Megosztás:

Ennyi volt januárban a bruttó átlagkereset

2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt. A bruttó átlagkereset 26,3, a nettó átlagkereset 28,0, a reálkereset pedig 25,4 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 03. 31. 11:00
Megosztás:

A kockázatkerülő hangulatban estek a hosszú kötvényhozamok, erősödött a dollár

Tovább emelkedtek az energiahordozók árai, WTI közel 5%-kal 105, a Brent 1,5%-kal 115 dollár környékére került, a holland tőzsdei gázár elérte az 55 Eurót.
2026. 03. 31. 10:30
Megosztás:

Többnyire csökkenéssel zártak hétfőn a főbb Wall Street-i részvényindexek

Számottevő napon belüli ingadozást követően vegyesen zártak a tengerentúli részvényindexek: az S&P500 és a Nasdaq Composite 0,4, illetve 0,7%-ot gyengültek, a Russell2000 1,5%-ot esett, míg a Dow 0,1% -os pluszban zárta a napot.
2026. 03. 31. 10:00
Megosztás:

Rossz hangulatban indult a hétfői kereskedés, azonban később megfordultak az indexek

Csökkenéssel indult a hétfői kereskedés az európai tőzsdéken azt követően, hogy Ázsiában eladási hullám söpört végig, miközben a befektetők egy elhúzódó öbölbeli konfliktusra készülnek.
2026. 03. 31. 09:30
Megosztás:

Így alakultak az ipari termelői árak februárban

2026 februárjában az ipari termelői árak átlagosan 3,3 százalékkal alacsonyabbak voltak az egy évvel korábbinál - jelentette kedden a Központi Staosztikai Hivatal (KSH).
2026. 03. 31. 09:00
Megosztás:

Harminc százalékkal növeli budapesti kapacitásait nyáron a wizz air

A Wizz Air, Magyarország piacvezető légitársasága minden eddiginél több járatot üzemeltet a nyári menetrendi időszakban Budapestről. A légitársaság nyári kapacitása 30 százalékkal haladja meg a tavalyi évit: két új repülőgép érkezik a budapesti bázisra, amelyekkel a népszerű déli nyaraló városok mellett egyre több északi célállomás is karnyújtásnyira kerül.
2026. 03. 31. 08:00
Megosztás:

Új időszámítás a szerencsejátékok történetében – megérkezett a Lutri!

Nemzetközi szinten is egyedi játékmenettel rendelkező játékot vezet be március végétől a Szerencsejáték Zrt. A Lutri alapjaiban értelmezi újra a klasszikus lottóélményt. A játék egyik különlegessége, hogy akár négy napig is eltarthat, miközben naponta kerülnek döntési helyzetbe a játékosok, akik – eltérően az eddig megszokottól -akkor örülhetnek igazán, ha nem találják el a kihúzott számokat. A tét pedig 400 millió forint, ráadásul minden nap.
2026. 03. 31. 06:30
Megosztás:

Tízből hat döntéshozó szerint már nem az ár a legfontosabb a céges utazásoknál

Az időmegtakarítás és a rugalmasság felülírta a puszta költségcsökkentést a hazai vállalatok utazási döntéseinél. A Bolt for Business magyar vállalkozások körében végzett 2026-os felmérése rávilágít: a hibrid munkavégzés elterjedésével a céges utak hossza ugyan jelentősen csökkent, de a személyes találkozók szerepe viszont felértékelődött, így az utak mennyisége összességében növekedett. A megkérdezett döntéshozók mintegy kétharmada szerint az üzleti mobilitás ma már a munkáltatói márkaépítés szerves része.
2026. 03. 31. 06:00
Megosztás:

Újabb szabadkereskedelmi alkuk fenyegethetik az EU agráriumát és a fogyasztókat

Az európai gazdák és fogyasztók is a kárvallottjai lehetnek azoknak a szabadkereskedelmi egyezményeknek, amelyeknek a létrehozásán az Európai Bizottság dolgozik - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) hétfőn az MTI-vel.
2026. 03. 31. 05:30
Megosztás:

Szorításban a cégek: a béremelés kötelező, a cafeteria viszont befagyott

Szinte példátlan mértékű kompenzációs és bérstratégiai átalakításba kezdtek a magyarországi vállalatok 2026-ban – derül ki a Jobtain friss, HR-vezetőket, kompenzációs szakértőket és felsővezetőket bevonó országos kutatásából. A felmérés szerint a vállalatok 84%-a mindenképpen végrehajt béremelést idén valamilyen formában, a korábbi évekhez képest pedig markánsan erősödik a bérverseny, a megtartási kényszer és a bértranszparencia-szabályozásra való felkészülés. A juttatási rendszerek területén a cafeteria továbbra is stabil, de nem bővülő elem. A cégek 67%-a 2026-ban nem emelt cafeteria keretösszeget.
2026. 03. 31. 05:00
Megosztás:

Geopolitika – A Közel-Kelet továbbra is a figyelem középpontjában

A közel-keleti konfliktus eszkalálódik: a hétvégén a húszik rakéta- és dróntámadásokat indítottak Izrael ellen, miközben az izraeli csapások ideiglenes áramszüneteket okoztak Teheránban és a környező területeken.
2026. 03. 31. 04:30
Megosztás:

Az OTP Bank hitelközvetítői akvizícióval erősíti ökoszisztémáját

Az OTP Bank képviselői szerződést írtak alá a Financial Expert Kft. (Finex) megvásárlásáról. A tranzakció, amely a szükséges versenyhivatali jóváhagyással fog lezárulni, célja, hogy a hitelközvetítői piacon az OTP Csoport jelenleg is aktív és kiemelt jelenléte tovább növekedjen.
2026. 03. 31. 04:00
Megosztás:

Több száz milliós kárbejelentésre számít a Groupama Biztosító a hétvégi szélviharok kapcs

Megemelkedtek a lakásbiztosítási kárbejelentések a múlt csütörtök óta tartó szélviharok miatt. Az orkán erejű, akár 100-120 kilométer/órát meghaladó széllökések hétvégén is tomboltak, elsősorban a Dunántúlon és az ország északkeleti részében okozva károkat.
2026. 03. 31. 03:30
Megosztás:

XRP: kitart a kereslet az árfolyam-visszahúzódás és az ETF-kiáramlás ellenére

Az XRP árfolyama ugyan az utóbbi napokban veszített lendületéből, a piaci háttéradatok mégsem festenek egyértelműen gyenge képet. Miközben az ár visszacsúszott a korábbi rali előtti szintek közelébe, a befektetők továbbra is vonják ki tokenjeiket a tőzsdékről, ami arra utal, hogy a piacon továbbra is jelen van a felhalmozási szándék. A rövid távú árgyengeség és az intézményi tőke óvatossága ellenére az XRP körül továbbra is stabil keresleti bázis rajzolódik ki.
2026. 03. 31. 03:00
Megosztás:

Ennyi lesz a cukor, az étolaj, a liszt és a tojás ára Áprilistól

Az üzletekben érzékelhető áringadozás most jóval mérsékeltebb, mint a korábbi, erősen inflációs időszakban volt. Ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy teljesen lényegtelen lenne, mikor és melyik boltban vásároljuk meg az alapvető élelmiszereket.
2026. 03. 31. 02:00
Megosztás:

Ketyeg az óra: keddig be kell fizetni az 5000 forintot, különben jöhet a baj

A vállalkozókat érintő kötelező befizetés határideje vészesen közel van, így már alig maradt idő rendezni az éves kamarai hozzájárulást. A 5000 forintos díjat minden aktív vállalkozásnak meg kell fizetnie, ezért nem érdemes az utolsó pillanatra hagyni az utalást.
2026. 03. 31. 01:00
Megosztás:

Fontos, a választópolgárokat érintő határidők járnak le csütörtökön

Április 2-án, csütörtökön 16 óráig nyújthatják be a választópolgárok az átjelentkezéssel, a nemzetiségi és külképviseleti névjegyzékbe vétellel kapcsolatos kérelmeiket, és igényelhetnek Braille-írásos szavazósablont a választásra - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a honlapján hétfőn.
2026. 03. 31. 00:05
Megosztás:

Hogyan spórolhatnak a fiatalok online ruhavásárláskor a ZEN.COM Instant Cashback megoldásának köszönhetően?

Az online divat már jóval több egyszerű vásárlási formánál: a fiatal generáció számára az egyik legfontosabb önkifejezési felület. Egy új kabát, egy karakteres sneaker, egy jól eltalált táska vagy néhány tudatosan kiválasztott alapdarab nem csupán praktikus beszerzés, hanem sokszor identitás, hangulat és életstílus kérdése is. A digitális térben a trendek gyorsan váltják egymást, az inspiráció szinte folyamatosan érkezik, a döntések pedig néhány kattintás alatt megszületnek. Éppen ezért válik egyre fontosabbá, hogy a spontaneitás mellé tudatosabb pénzügyi szemlélet is társuljon.
2026. 03. 30. 23:30
Megosztás: