A BorsodChem sztorival foglalkozik a Financial Times
A Financial Times honlapján megjelent interjúban Jiansheng Ding kijelentette: a Wanhua "nem bomlasztani akar ... prémiumtermékeket árulunk, nem leszállított áron, és magas színvonalú környezetvédelmi szabványokhoz tartjuk magunkat". A londoni üzleti napilap internetes kiadásának kommentárja szerint a Wanhua azon kínai vállalatok egyike, amelyek - jóllehet globálisan kevéssé ismertek - kinőtték a hazai piacot, és külföldön szeretnének terjeszkedni, e törekvésüket azonban "gyanakvás fogadja".
A tárgyalások kezdete óta első ízben megszólaló vezérigazgató nyilatkozatával a BorsodChemet birtokló brit Permira kockázati tőkebefektetési társaság, a 40 intézményből álló hitelezői szindikátus és a magyar kormány megnyugtatását szeretné elérni a Wanhua hosszú távú terveivel kapcsolatban - áll a Financial Times írásában.
Christian Neuss, a Permira egyik partnere a lap internetes kiadásának azt mondta: a cég nincs a Wanhua ellen, a kínai vállalatnak azonban felelős részvényesként kellene viselkednie, és támogatnia kellene a már kidolgozott átalakítási tervet. A lap szerint a Wanhua 13-15 százaléknyi részhez juthatna a BorsodChemben a cég mezzanine-hiteleiből állítólag általa birtokolt kétharmadnyi hányad átváltásával.
Azonban a hitelezők ellenzik a Wanhuának a BorsodChem feletti ellenőrzés megszerzésére szőtt terveit, mivel bizonytalanok a számukra kevéssé ismert ismeretlen kínai cég hitelképességének megítélésében - írta a Financial Times. A Wanhua szerint viszont, ha a jelenlegi adósságátrendezési terveket nem módosítják, akkor a BorsdoChem adóssága a kamat- és adófizetés, valamint leírások előtti pénzügyi egyenleghez (EBITDA) mérve hatszorosról jövőre 17-szeresre emelkedne, miközben az iparági átlagszorzó kétszeres.
A BorsodChem és a Permira mindazonáltal ezt cáfolja, mondván: az átalakítási terv alapján az EBITDA-arányos adósság tízszeres szorzó alatt lenne - írta a Financial Times szerdai internetes kiadása.