Gyengén kezdett, erősen végzett az OTP
Izbéki Ottó, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője szerint a hazai hírek mozgatták az indexet napközben. A BUX alacsony értéken nyitott - a nemzetközi hangulat és a kedvezőtlen belföldi hírek hatására -, de napközben megfordult a trend, és erőteljes emelkedés kezdődött. Hozzátette: a magyar értékpapírpiacot az OTP-részvények húzták. A befektetők valószínűleg a kormány önkormányzati konszolidációs programjára reagáltak pozitívan a magyar bankpapír vásárlásával. Így az OTP több mint 3 százalékot emelkedett.
BUX index
Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője hasonló véleményen volt az OTP-papírokkal kapcsolatban. Ám véleménye szerint a befektetők túlértékelik az önkormányzati mentőcsomagot, mert az önkormányzatok hitelfelvételi lehetőségei is szűkülnek a jövőben. Jelezte: az európai értékpapírpiacokon a bankrészvények árfolyama általában csökkenő tendenciájú.
OTP részvény
A Mol 100 forinttal, 0,54 százalékkal 18 700 forintra erősödött, 470,6 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 129 forinttal, 3,18 százalékkal 4180 forintra nőtt, forgalmuk 9,0 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,28 százalékkal 397 forintra emelkedett, forgalma 511,8 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama nem változott, 40 600 forintot ért, a részvények forgalma 255,4 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 56,3 millió forintos forgalom mellett 205 forinttal, 1,14 százalékkal 17 745 forintra csökkent.