Mivel vonzhatod a cégedhez a Z generációt?
Olimpia: lecke mentális egészségből
A mentális egészség nagy kincs, és még egy újabb arany ígérete (és a nyomás, hogy azt nekünk szállítani kell) az ötkarikás versenyen sem szabad, hogy megingasson minket ebben. Ahhoz, hogy hatékonyak legyünk, hogy kihozzuk magunkból a legtöbbet, hogy stabilan és megbízhatóan teljesítsünk, fejlődni tudjunk, mentális értelemben OK-nak szükségeltetik lenni. Ez egy biztonságos közeget, háttérországot feltételez, amiben ér sérülékenynek, elesettnek, fáradtnak lenni (és nem csak tökéletesnek).
Mivel vonzhatod a cégedhez a Z generációt?
Sok munkáltató tart a Z generációsok foglalkoztatásától, hiszen a korábbi nemzedékeknél bevált kommunikációs sémák kevésbé működnek náluk, mint ahogy esetükben a csapatban való működésre vagy az emberi kapcsolatok működtetésére is új megoldásokra van szükség. Összefoglaltuk, mit érdemes tennie egy cégnek ahhoz, hogy a Z generációsok közül minél több tehetséget tudjon megszólítani.
Számtalan személyiségtípus – Egy munkahely
Mindannyian szembesültünk már azzal az érzéssel, hogy a munkahelyünkön nem mindenkivel találjuk meg a közös hangot. Ahhoz, hogy munkánkban sikeresek legyünk, nem csak szakmailag, de emberileg is meg kell feleljünk. Ehhez hozzá tartozik az alkalmazkodás olyan személyekhez is, akik természetükből fakadóan szöges ellentéteink.
Sherlock Holmes a pocsék vezető: Intuíció szerepe a döntéshozatalban
Miért fordulnak el a vevők a cégünktől? Miért nem fizetnek a megrendelőink? Rábízzunk-e egy fontos projektet egy kezdőre, vagy adjuk a tapasztalt munkatársuknak? Mi is az, ami alapján el tudjuk dönteni mi a helyes megoldás ezekre a komplex kérdésekre?
Munkavállalóként mi az én felelősségem a karrierem építésében
Nagyon vegyes a kép a tekintetben, hogy mely munkáltató segíti tudatosan munkavállalóit karrierjük építésében. Ugyanakkor az is fontos nézőpont, hol van a munkavállaló felelőssége abban, hogy egyengesse saját szakmai útját, fejlődését.