Szíjjártó új poszton bizonyíthat
A politikus - aki jelenleg Orbán Viktor kormányfő szóvivőjeként is dolgozik - ezt azután mondta újságíróknak, hogy Áder János államfő kedden a Sándor-palotában kinevezte őt a miniszterelnök külkapcsolataiért felelős államtitkárnak. Szijjártó Péter hozzátette: az a héten fog eldőlni, hogy az eddig az ezen a területen dolgozók közül kik folytatják majd nála a munkát.
Orbán Viktor közeljövőbeli külföldi programjai közül példaként említette "a jelen helyzetben különösen fontos", pénteki bukaresti látogatást, amelynek során a kormányfő részt vesz a kohéziós alapokról szóló csúcstalálkozón. Emellett júniusban lesz Európai Tanács-ülés, továbbá meghívták Orbán Viktort egy azerbajdzsáni fórumra is, ahol a térség legfontosabb üzleti döntéshozói tanácskoznak majd, és a Kereszténydemokrata Internacionálé is tart vezetőségi ülést Rómában - sorolta.
A szintén államtitkárrá kinevezett Győri Tibor újságíróknak elmondta: elsősorban a kormány tevékenységével, döntéseivel kapcsolatos jogi koordinációt irányítja majd, és a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) irányítása is átkerül hozzá. (MTI)