Közel 2 milliárd forintból korszerűsített három plázát az Indotek Group

Közel 2 milliárd forintból korszerűsítette az Indotek Group az ingatlanportfóliójába tartozó Szeged Plazát, Kaposvár Plazát és Szolnok Plazát. Az ingatlanpiaci társaság azzal a céllal indította el a bevásárlóközpontok felújítását célzó programját, hogy a plázák külső homlokzatának és belső tereinek korszerűsítése révén, a bérlői és a látogatói igényeknek még inkább megfelelő épületeket alakítson ki. A három korszerűsített pláza modern külsővel, megújult környezetben, új üzletekkel és szolgáltatásokkal várja a látogatókat.

Közel 2 milliárd forintból korszerűsített három plázát az Indotek Group

Közel 2 milliárd forintból újította fel a Szeged Plazát, a Kaposvár Plazát és a Szolnok Plazát a bevásárlóközpontok üzemeltetője és tulajdonosa, az Indotek Group. Az összesen több mint 55 ezer négyzetméternyi területtel, és közel 35 ezer négyzetméternyi bérelhető területtel rendelkező plázákat az ezredforduló környékén építették és az elmúlt években nem végeztek rajtuk jelentős felújítást.
 
A korszerűsítés keretében mind a három pláza külső homlokzata megújult, a Szeged Plaza és a Kaposvár Plaza esetében pedig belső felújítást is végeztek, amelynek mentén a közösségi tereket, így többek között a közlekedő folyósokat és a mosdókat is modernizálták. Mindhárom bevásárlóközpont látványosabb és modernebb megjelenést kapott, a Szeged Plaza pedig teljesen új színvilággal fogadja a látogatókat, valamint a 400 férőhelyes mélygarázsa is megújult. A Kaposvár Plazában a külső homlokzat korszerűsítése mentén az Indotek új bejáratot alakított ki, a belső átalakítások során pedig modernizálta a közösségi tereket és a világítási rendszert, valamint felújította a belső tereket. A Szolnok Plazában a látványosabb külső kialakítása mellett a társaság megújította a vizesblokkokat, valamit a mozihoz vezető közlekedő folyósokat is.
 
A korszerűsítéssel párhuzamosan a plázák bérlői mixe több ponton átalakult, így új bérlők érkeztek, valamint üzletbővítésekre is sor került. A Szeged Plaza mélygarázsában a közelmúltban nyílt egy Airball pálya, de a 2019-es belső felújítás óta nyitott egy új Vision Express, illetve a pláza bővült egy közel 500 négyzetméteres Rossmann üzlettel, egy 1700 négyzetméteres C&F áruházzal és egy 400 négyzetméteres GYM class fitneszteremmel is. 2021-ben a Szeged Plaza egy új DIGI ügyfélszolgálatot is üdvözölt, emellett nemrég nyitott egy automata szoláriumot kínáló üzlet is. A Kaposvár Plazában, 900 négyzetméteren nyitott új üzletet a lengyel LPP Csoportba tartozó Sinsay. Mindemellett a közelmúltban a Szolnok Plaza két bérlője, a Rossmann és a Spar is átalakította a már meglévő üzletét.
 
A közel 40 fővárosi és vidéki bevásárlóközpontot üzemeltető Indotek Group azzal a céllal kezdte meg az ingatlanportfóliójába tartozó plázák felújítását, hogy modernebb, korszerűbb és élhetőbb plázákat alakítson ki. A legnagyobb hazai bevásárlóközpontokat üzemeltető ingatlanpiaci társaság nagy hangsúlyt fektet arra, hogy fejlesztések révén biztosítsa a portfóliójába tartozó ingatlanok állagmegóvását, valamint mindig ügyel arra, hogy a plázák lefedjék az aktuális piaci és vásárlói igényeket.
 
„Fontosnak tartjuk, hogy az Indotek ingatlanportfóliójába tartozó plázák megfeleljenek a legújabb látogatói és bérlői igényeknek, ezért folyamatosan azon dolgozunk, hogy modernizáljuk a bevásárlóközpontok külső megjelenését és belső tereit. A plázák korszerűsítése révén az Indotek nem csak a vásárlóknak kínál egy modernebb és kellemesebb környezetet a vásárlásra és kikapcsolódásra, de lehetőséget kínál nemzetközi márkáknak, hogy vidéken is jelen lehessenek és elérjék az érdeklődőket. A felújítások során figyelembe vesszük a plázák régióban betöltött szerepét, a városképet, illetve a helyi igényeket is, így mindig arra törekszük, hogy a bevásárlóközpontok színt vigyenek az adott város életébe és közösségi ponttá váljanak. A plázafelújítási programunk keretében már 7 bevásárlóközpontot felújítottunk és a jövőben olyan nagyvárosokban folytatjuk majd, mint például Győr vagy Pécs” – mondta Lelkes László, az Indotek Group retail fejlesztési igazgatója a felújítások kapcsán.

Még több mint 900 milliárd forint EU-s fejlesztési pénz vár a magyar kkv-kra

Több száz milliárd forintnyi még elérhető EU-s pályázati forrásról kaphatnak közvetlen tájékoztatást a magyar kis- és középvállalkozások. A Nemzeti Fejlesztési Központ a vármegyei kamarákkal közösen országos rendezvénysorozatot indít, ahol a vállalkozások első kézből ismerhetik meg a versenyképességet, digitalizációt, képzést és foglalkoztatást támogató pályázatokat, valamint a közeljövőben megnyíló lehetőségeket. A roadshow március 10-én Székesfehérváron indul és március 30-án Budapesten zárul.
2026. 03. 10. 06:30
Megosztás:

Startol az adóbevallási szezon, ezek a legfontosabb változások

Március 15-én startol az SZJA-bevallási szezon: a háromgyermekes anyák adómentessége és az új büntetési szabályok miatt idén a rutinellenőrzésnél többre lesz szükség. Bár a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) milliók helyett készíti el a tervezetet, a WHC Payroll szakértői arra figyelmeztetnek, hogy az új kedvezményrendszer útvesztőiben egy apró hiba is súlyos bírságot vonhat maga után. Mutatjuk a legfontosabb határidőket és azt az új nyomtatványt, amely radikálisan egyszerűsítheti az édesanyák adminisztrációját.
2026. 03. 10. 06:00
Megosztás:

Százmillió euróra emelkedett Szoboszlai Dominik értéke

Százmillió euróra ugrott Szoboszlai Dominik, az angol bajnok Liverpool magyar futballistájának értéke.
2026. 03. 10. 05:30
Megosztás:

Megtört a lendület a bérlakáspiacon: de hogyan látják az ingatlanközvetítők?

2025 őszén több hónapon át csökkentek az albérletárak, és 2026-ban sem várható jelentősebb drágulás. A szakértők szerint a 3 százalékos támogatott hitel sok bérlőt terelt a vásárlás felé, ami mérsékelte a kiadó lakások iránti keresletet és a bérleti díjak növekedését is.
2026. 03. 10. 05:00
Megosztás:

Kétszáz új munkahelyet hoz létre a Rosenberger Csoport friss beruházása

A Rosenberger Csoport mintegy 47 milliárd forint értékű kapacitásbővítést hajt végre a jászárokszállási, a jászberényi és a nyírbátori telephelyén, aminek nyomán kétszáz új munkahely jön majd létre - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Jászberényben.
2026. 03. 10. 04:30
Megosztás:

Mentőövet dobhat az adóvitákban fuldokló cégeknek az MI

Egyre több és elhúzódó adóügyi jogvitára számítanak világszerte a döntéshozók, aminek hatékony kezelésében a vállalatok és a hatóságok is a mesterséges intelligenciától (MI) várják a megoldást – derül ki az EY friss nemzetközi kutatásából. A közel 2000 felsővezető bevonásával készült felmérés szerint a globális adóreformok és a gyorsan változó szabályozási környezet új megközelítést követel.
2026. 03. 10. 04:00
Megosztás:

A CSOK Plusz igényléseit is felpörgethette az Otthon Start

Az év végi CSOK Plusz igénylések élénkülése összefüggésben állhat az Otthon Start program tavaly szeptemberi indulásával - világít rá a money.hu legfrissebb elemzése. A friss banki adatok alapján fordulat látható ugyanis a 2025-ös év során indított CSOK Plusz igénylések dinamikájában, a havi átlagos igénylések száma növekedést mutat a szeptembertől decemberig tartó időszakban az év első nyolc hónapjához képest.
2026. 03. 10. 03:00
Megosztás:

Putyin: Oroszország kész energiahordozókat szállítani Európába

Oroszország kész együttműködni az európai szénhidrogén-vásárlókkal is, ha ők garantálják a hosszútávú, politikai konjunktúrától mentes együttműködést - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az energetikai helyzetről a Kremlben hétfőn megrendezett szakmai konferencián.
2026. 03. 10. 02:30
Megosztás:

Bitcoin emelkedik a részvénypiac gyengélkedése közben – visszatér az inflációs fedezet narratíva?

A Bitcoin hétfőn emelkedni tudott, miközben a globális részvény- és kötvénypiacok gyengélkedtek. A kriptovaluta ára közel 3%-kal nőtt, és 69 000 dollár körül kereskedtek vele New Yorkban. Eközben más digitális eszközök, például az Ethereum és a Solana is erősödést mutattak.
2026. 03. 10. 02:00
Megosztás:

Egy zümmögésből megmondjuk, mi az

Egy fénykép vagy hangfelvétel is elég lehet ahhoz, hogy a mesterséges intelligencia kiszűrje a veszélyes, betegséget terjesztő szúnyogfajokat: új korszak kezdődhet a járványmegelőzésben. Az MI modellek akkor működnek jól, ha nagy mennyiségű, jó minőségű adaton tanulhatnak, azonban szúnyoghangokból jelenleg még nincsen elég használható felvétel. A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont, az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem kutatói frissen megjelent tanulmányukban kimutatták, hogy a szúnyogok hangja egyeden és fajon belül is viszonylag állandó. Továbbá, figyelembe véve a környezeti paramétereket, például a hőmérsékletet, a hangok még pontosabban kapcsolhatóak az egyes fajokhoz. Mindez azt vetíti előre, hogy az MI alapú automatikus terepi szúnyoghatározás a környezeti tényezők beépítése mellett lehet igazán hatékony. A jövőben ezek az automatizált monitorozó rendszerek segíthetik a hatékony közegészségügyi intézkedéseket a vektorpopulációk, vagyis a potenciálisan betegséget terjesztő állatok nyomon követésével.
2026. 03. 10. 01:30
Megosztás:

Rekordszint felett a budapesti szállodapiac

Mérföldkőhöz érkezett tavaly a budapesti szállodapiac, miután a vendégéjszakák száma első alkalommal haladta meg a pandémia előtti szintet. A fővárosi szálláshelyek 2025-ben összesen 9,9 millió vendégéjszakát regisztráltak, ez 4 százalékkal több a 2019-es szintnél és 6,5 százalékos növekedést jelent 2024-hez képest. A rekordot jelentő értékből 8,5 milliót külföldi vendégek töltöttek el, amely 7 százalékos növekedést jelent az előző év számaihoz képest. A folyamatosan bővülő kereslet nyomán jelentős szállodafejlesztési hullám indult a városban, amelyek közül egyre több szálloda irodaépületek átalakításával valósul meg. A következő években új nemzetközi márkák jelenhetnek meg a piacon, és a kínálat bővülése mellett a befektetői aktivitás is erős maradhat.
2026. 03. 10. 01:00
Megosztás:

115 munkahelyet hoz létre a hazai tulajdonú Nívó Csoport új péceli gyára

A biztonsági bejárati ajtókat gyártó Nívó Csoport ötmilliárd forint értékben új üzemet épít Pécelen, ezzel újabb 115 munkahelyet hozva létre - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Nagytarcsán.
2026. 03. 10. 00:30
Megosztás:

14 székelyföldi településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot egy óriásprojekt keretében

Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt (77 milliárd forint) meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben - közölte hétfőn az MTI-vel az egyik haszonélvezőként a csíkszeredai önkormányzat.
2026. 03. 09. 23:30
Megosztás:

Megkezdődött a kötelező katonai alapkiképzés Horvátországban

Megkezdődött hétfőn Horvátországban a kötelező katonai alapkiképzés: az első turnusban mintegy 800 újonc vonult be a knini, a slunji és a pozsegai laktanyába - közölte a horvát védelmi minisztérium.
2026. 03. 09. 23:00
Megosztás:

„A Bitcoin meg fog halni” – Oscar-jelölt színész jósolta a kriptovaluta bukását

Újabb híresség állt be a Bitcoin kritikusai közé. Terrence Howard hollywoodi színész egy podcast-interjúban kijelentette, hogy szerinte a világ legismertebb kriptovalutája előbb-utóbb el fog tűnni. Bár a Bitcoin haláláról szóló jóslatok nem újkeletűek, a történelem eddig rendre rácáfolt az ilyen kijelentésekre.
2026. 03. 09. 22:30
Megosztás:

Többé nincs hova bújniuk a szennyeződéseknek – megérkezett a Dyson Spot+Scrub™ Ai

A Dyson bemutatja első nedves és száraz tisztításra képes robotját, amely fejlett mesterséges intelligencia segítségével felkutatja, azonosítja és eltávolítja a rejtett foltokat.
2026. 03. 09. 22:00
Megosztás:

Akciós termékként csak magyar tej kerüljön a polcokra

A Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács felhívást intézett a kiskereskedelmi szereplők felé, hogy a termelők fennmaradása érdekében április 1. és június 30. között az "elsőáras" vagy "akciós árú" termékként kizárólag magyar tejet értékesítsenek, egyben felszólították a hazai tejfeldolgozókat, hogy biztosítsák az ehhez szükséges árumennyiséget a megfelelő áron - közölte a szervezet az MTI-vel hétfőn.
2026. 03. 09. 21:30
Megosztás:

XRP: a nagy befektetők vásárolnak, miközben a kisbefektetők veszteségekben ülnek

Érdekes kettősség alakult ki az XRP piacán: miközben a tokenek jelentős része jelenleg veszteségben van, a nagy tőkével rendelkező befektetők láthatóan nem hátrálnak meg. Sőt, a friss on-chain adatok szerint a „bálnák” inkább felhalmozási stratégiát követnek, miközben a kisebb befektetők jelentős nem realizált veszteségekkel néznek szembe.
2026. 03. 09. 21:00
Megosztás:

Erősödött a forint hétfő estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 03. 09. 20:30
Megosztás:

Nem tervez konkrét intézkedéseket az üzemanyagárak miatt a cseh kormány

Nem tervez konkrét intézkedéseket a növekvő üzemanyagárak miatt a cseh kormány - hangzott el a hétfői kormányülés utáni sajtótájékoztatón, Prágában.
2026. 03. 09. 20:00
Megosztás: