Olaj befektetés - belépési pontokat teremtett az árfolyam esése
A februári szárnyalást követően az utóbbi hetekben már korrekciót láthattunk a WTI típusú kőolajban. A mostani esés jó belépési pontokat teremt a vételi oldalon, mert fontos támaszról pattant a kurzus. A fő (közép-hosszútávú) trend emelkedő irányba mutat, amely a 103,7 dolláros ellenállás áttörésével megerősítést nyert. Február közepén rés (104,1-104,2) kíséretében törte át a kőolaj árfolyama az ellenállást, és újabb csúcsra emelkedett (110 dollár). A fontos lélektani szintet azonban a második kísérlet során sem törte át a kurzus, és ezt követően visszatesztelte a kitörési szintet és a 20 napos mozgóátlagot.
Innen észak felé rugaszkodott el az árfolyam, és a grafikon alapján nagy valószínűséggel folytatódhat az emelkedő trend. Egy megerősített támasz fogja az árfolyamot (a 20 napos mozgóátlag mellett az említett rés, és a 103,7 dolláros kitörési szint), és alacsony kockázat mellett nyithatunk pozíciót, amíg a támaszhoz közel van a kurzus. Ellenállást 110 és 115 dollár jelent, az utóbbit jelöljük meg célárfolyamként.
FEKTESSEN ÖN IS OLAJBA! SEGÍTÜNK!
Ugyan a benzinkészletet és olajkészletet is magasan állnak, ennek ellenére a kőolaj árfolyama is magasan tartózkodik az iráni feszültségek miatt. Ugyanakkor a héten kisebb mértékben növekedtek a készletek, mint ahogy a piac várta, amely pozitív tényező az árfolyamra nézve.
A geopolitikai feszültségeken túlmenően, közeledik az autózási szezon, hiszen kitört a tavasz az északi féltekén. Ez pedig általában keresletnövelő tényező. Februárban az OPEC napi kitermelése 30,97 millióra rúgott, az angolai és nigériai kitermelés növekedésnek köszönhetően, a januári napi 30,82 millió hordót követően. Mindezt úgy, hogy a napi limit az OPEC-ben 30 millió hordó, amit decemberben határoztak meg.
Különben Irán kitermelése 3,45 millió hordó naponta, amit csak nagy feszültségek árán, de Szaúd-Arábia talán tudná pótolni.Kérdés azonban, hogy valóban sikerülne-e ekkora kitermelés kiesést fedezni, hiszen akkor 40%-kal kellene növelnie kapacitásait. Az OPEC együttesen ezt meg tudná valósítani, de azzal a kitermelési kapacitásainak határára érne. Vagyis továbbra is feszült olajpiacot látunk, amelyen óvatos vételekben gondolkodnánk.