USA - Mínuszban zártak a piacok
A DJIA-30 index 68,94 ponttal, 0,52 százalékkal 13.170,19 pontra, a S&P-500 index 4,23 ponttal, 0,30 százalékkal 1.405,52 pontra, a Nasdaq Composite index pedig 4,17 ponttal, 0,14 százalékkal 3.074,15 pontra esett.
A kínai gazdasági növekedés ütemének lassulásával kapcsolatban kialakult aggodalmak elegendő okot szolgáltattak kedden az amerikai piacoknak az elmúlt napokban felhalmozott nyereségek lefölözéséhez és több éves csúcsról veszteségbe szorították vissza kedden a Wall Street indexeit.
A legnagyobb veszteségeket a gazdasági növekedésre érzékeny szektorok vállalatai, energiaipari és nyersanyagipari részvények szenvedték el. A nap folyamán közzétett makrogazdasági mutatók vegyes képet vázoltak az amerikai gazdaság állapotáról. Az új lakásépítések száma csökkent februárban, ugyanakkor a kiadott lakásépítési engedélyek száma 2008 óta a legmagasabb szintre szökött fel.
Az olaj ára nagyot csökkent kedden, miután Szaúd-Arábia készségét fejezte ki az olajár emelkedés megfékezésére. A szaúdi hivatalos hírügynökség kedden közölte, hogy a világ legnagyobb olajexportőre más olajtermelőkkel karöltve "a termelők, az olajipar és a felhasználók számára egyaránt méltányos olajár kialakítására törekszik". A szaúdi olajminiszter egyúttal kijelentette, hogy nincs hiány termelési kapacitásban a világon és országa akár napi 2,5 millió hordóval is kész felemelni termelését napi 12,5 millió hordóra.
A WTI nyersolaj határidős jegyzése legközelebbi szállításra 2,48 dollárral, 2,3 százalékkal hordónként 105,61 dollárra esett a NYMEX határidős tőzsdén. A Brent nyersolaj határidős jegyzése legközelebbi szállításra 1,59 dollárral, 1,26 százalékkal 124,12 dollárra csökkent.
Az arany ára csökkent kedden a három napi emelkedést követő profitkivételben. Az aranyra a csökkenő olajárak, az erősödő dollár és a Fed monetáris enyhítő gyakorlatának folytatódásába vetett remények oszladozása miatt nehezedett eladási nyomás. A csökkenő fizikai kereslet kilátása is negatív hatást gyakorol az arany árára: aggodalmak támadtak a piacon a kínai gazdasági növekedés lassulásával, illetve az legnagyobb aranyfelhasználó, India keresletének alakulásával kapcsolatban.