Az XTB Csoport pénzügyi eredményei: a nettó nyereség három negyedév után 152,7 millió eurót ért el
Az XTB Csoport most közölte a 2022-es harmadik negyedévre vonatkozó előzetes pénzügyi eredményeit. Ebben az időszakban a vállalat 49,4 millió eurós konszolidált nettó nyereséget ért el. Az előző negyedévekhez hasonlóan az XTB eredményének szintjét befolyásoló tényezők a pénzügyi- és árupiacok továbbra is magas volatilitása, valamint a szisztematikusan növekvő ügyfélkör voltak.
Blokkláncok is segíthetik a gazdaság zöldülését
A blokklánc mint a ma ismert egyik legbiztonságosabb adattárolási technológia érdemben javíthatja az ellátási láncok transzparenciáját, átláthatóvá téve ezzel a gyártók környezetvédelmi törekvéseit. Segítségével mindennél nagyobb biztonságban tárolhatóak a személyes adatok, de lehet szerepe a háztartásokban megtermelt zöld energia közvetlen értékesítésében is. A Magyarországi BDO 3 munkatársa, Reizinger Zsófia, Kemp Dániel és Bárány Bence foglalta össze a témával kapcsolatos tudnivalókat.
Tudástárral segíti az online tér biztonságos használatát az NMHH
Az online tér biztonságos és tudatos használatát segíti a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) online tudástára, a Digipedia, amely szakmailag megalapozott, hiteles válaszokat ad a digitális világ használatához kapcsolódó kérdésekre - tájékoztatta az NMHH kommunikációs igazgatósága pénteken az MTI-t.
Az infokommunikációs rendszerek biztonságát javító projekt zárult le az SZTE-n
Az IoT (Internet of Things - A dolgok internete) rendszerek biztonságát javító, négyéves, 300 millió forintos költségvetésű projekt zárult le a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) részvételével - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
Mi a különbség a régi és az új kriptovaluták között?
Mik azok a kriptovaluták? A kriptovaluták egyik legfontosabb ismérve, hogy diverzifikált formában érhetőek el, azaz nincs semmilyen központi rendszer vagy kormány ami irányítaná, és szabályozná azokat. Ezek a valuták pedig olyan digitális pénznek tekinthetőek, amelyek régebben mindösszesen kereskedésre voltak alkalmasak, viszont napjainkban már akár sima online vásárlást is végezhetünk velük.
A passzív jövedelemszerzés lehetőségei
Nincs igazán elfogadott precíz definíció arra, hogy mit is értünk a “passzív jövedelem” kifejezés alatt, így induljunk ki abból az általánosan elfogadott elméletből, mely szerint azokat a bevételi forrásokat tekinthetjük passzív jövedelemnek, melyek megszerzése nem igényel jelentős idő és energia befektetést.
A Dogecoin nem csak játék és mese!
Az, hogy hónapról hónapra újabb és újabb kriptovaluták jelennek meg a piacon, az már napjainkban senkit nem lep meg. Ha akarunk, ha nem, találkozhatunk egy újabb “sikert garantáló” lehetőséggel, de valójában nagyon nehéz eldönti mennyire is egyedi az, amivel éppen szembenézünk.
8 tipp: így csökkenthető a rezsi a megfelelő ablakkal
Az energiaárak növekedésével egyre inkább előtérbe kerülnek az épületek energiahatékonyságát javító beruházások. Ahogy arra a GKI és a Masterplast augusztusi felmérése is rámutatott, a háztartások 6,5 százaléka biztosan, 13,4 százaléka valószínűleg még az idén energiamegtakarítást célzó felújítást tervez, míg 5,1, illetve 20,2 százalékuk jövőre időzíti azt. Az energetikai korszerűsítés egyik leghatékonyabb formája lehet a nyílászárók cseréje, ami akár 30 százalékkal is csökkentheti a rezsiköltségeket, hiszen az otthonok hőveszteségének jelentős része a nyílászárókon keletkezik. A Deceuninck hasznos tanácsokat ad azzal kapcsolatban, hogy mire érdemes figyelni új ablakok kiválasztásakor és beépítésekor, hogy minél hamarabb megtérüljön a befektetés.
Budapesten nyílt meg a régió első kripto bemutatóterme
Van, aki tart tőle, van, aki misztikusnak tartja, pedig valójában az emberek többsége egyszerűen csak nem érti a kripto világát. Kelet-Közép-Európa első, Budapesten megnyíló kripto bányászgép bemutatóterme egyben oktatási célokat is szolgál, illetőleg a magyar kripto szcéna gyülekezőhelyeként is működik.
Metaverzum: másra használnák a fogyasztók, mint a vállalatok
A metaverzum még távoli víziónak tűnik, ám egyes kapcsolódó technológiai megoldások már jelenleg is komoly üzleti lehetőséget tartogatnak. A PwC legfrissebb felmérésben 5000 amerikai fogyasztó és 1000 üzleti vezető bevonásával vizsgálta, hogy a két csoport hogyan indul neki a metaverzum megismerésének. A válaszokból kiderül, hogy az üzleti vezetők 66%-a szerint vállalatuk jelenleg is aktívan foglalkozik a metaverzummal, míg a fogyasztók 50%-a tartja érdekesnek a lehetőségeit. A felhasználási területeket tekintve a vállalatok figyelme elsősorban a belső felhasználásra és tartalomgyártásra irányul, míg a fogyasztók legnagyobb arányban a digitális helyszínek felfedezése iránt érdeklődnek.
Mitől lehet inflációálló a digitális arany?
A jelen gazdasági helyzetben, amikor egyrészt az ukrán-orosz háború, másrészt az infláció teremt bizonytalan pénzügyi környezetet, egyre többen keresnek értékálló befektetési lehetőséget, mint például az arany vagy annak digitális formája. A korábbi alacsony inflációs ráta mellett nem lehetett vizsgálni, hogy a digitális arany miként reagál a valuták értékének és a pénz vásárlóerejének csökkenésére. Ezekben az időkben valóban jó eszköz lehet a portfolióban a digitális arany? És mi különbözteti meg ezt az eszköz a fizikai aranytól? Többek között ezeket a kérdéseket járja körbe a Blockben digitális arany fedezeti tulajdonságairól szóló elemzése.
Az internetes piacterek biztonságos használatára figyelmeztet az ESET elemzése
Miközben folyamatosan nő az online piactereken az eladók és a vevők száma, egyre több a csaló is ezeken a platformokon: a több mint egymilliárd felhasználóval rendelkező Facebook Marketplace felhasználói közül például minden hatodik felhasználót becsaptak már az üzleti és otthoni biztonságtechnikai szoftvermegoldásokat szállító ESET elemzése szerint.
MNB: Így néz szembe a bankszabályozás a jelenlegi válsággal
A nemzetközi és magyar bankszabályozás számos tanulságot levont a 2008-as globális pénzügyi válságból, így sok tekintetben felkészült a további kihívásokra. A jelenlegi körülmények azonban számos tényezőben különböznek a korábbi válságoktól, így a bankfelügyeletnek is folyamatosan lépést kell tartania a pénzügyi innovációkkal és az újonnan megjelenő kockázatokkal – hívja fel a figyelmet Seregdi László a Magyar Nemzeti Bank felügyeleti tanácsadója, a Metropolitan Egyetemen induló Pénzügyi szabályozási és felügyeleti szakember elnevezésű szakirányú továbbképzés szakmai felelőse.
Ezt gondolják a külföldön tanuló fiatalok a karrierről, az öngondoskodásról, a kriptovalutákról, elkészült az első hazai youth affluent finance kutatás
A külföldön tanuló diákok csupán negyede állítja, hogy biztosan visszatér Magyarországra, ha végez. Kint havi nettó 1,1 millió, itthon pedig 510 ezer forint kezdőfizetésre számítanak a fiatalok, akik a pénzügyi befektetésekről és a nyugdíjról is merőben mást gondolnak, mint szüleik – derül ki a Blochamps Capital és a Hungarian Youth Association együttműködésében készült Youth Affluent Finance 2022 kutatásból.
Piramisjáték-gyanús a közösségi médiában reklámozott HyperVerse nevű termék
A jegybank szerint piramisjáték jegyeit hordozó multi level marketing (MLM) terméket reklámoznak a közösségi médiában HyperVerse néven, amely a korábbi HyperFund rendszer újragondolása, ezért a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kéri a fogyasztókat, hogy körültekintően járjanak el az ügyben.
Passzív jövedelem - sokan nem is tudják mi az, mások vígan élnek belőle
Korábbi, 2017-es kutatását megismételve, a passzív jövedelem elterjedtségéről és a tevékenység végzése mögött meghúzódó motivációkról végzett reprezentatív felmérést a magyar lakosság körében a Profession.hu. Az eredmények két szélsőségre hívják fel a figyelmet: a felnőtt lakosság többsége nem ismeri a passzív jövedelem fogalmát, azok viszont, akik rendelkeznek ilyenfajta bevétellel – a teljes online elérhető lakosságra vetítve ez nagyságrendileg 1,2 millió embert jelent – nagyrészt elégedettek a tevékenységükkel.