Milyen kockázatot rejthetnek a kriptovaluták?
Az átlagos pénzügyi ismeretekkel rendelkező fogyasztóknak kockázatos kriptovalutákba (például Bitcoin) fektetni, ugyanis árfolyamuk kiszámíthatatlan, akár bűncselekmények elkövetésére is felhasználhatják ezeket, és a kriptovalutákhoz kötődő kereskedelmi ügyleteket a Magyar Nemzeti Bank (MNB) sem felügyeli - hívta fel a figyelmet a jegybank a közleményében, amit pénteken jutattak el az MTI-nek.
Lezárult az OTT-ONE szerverberuházása – már alá is írták az első szolgáltatási szerződést
Lezárultak az OTT-ONE 1,1 milliárd forintból megvalósuló szerverberuházásának előkészítő munkálatai: a beszerzett szerverek 2019. december 1-től állnak majd üzembe. A teljes egészében saját forrásból finanszírozott szerverkapacitás amellett, hogy támogatja a vállalatot a meglévő ügyfelek magas szintű kiszolgálásában, új lehetőségeket is teremt a társaság számára: a mintegy 800 kiszolgáló egységből álló szerverkapacitás igénybevételére már meg is kötötték az első szolgáltatási szerződést.
Kriptovalutába fektette ügyfelei pénzét a Novis Biztosító
Szinte szerencsejátéknak tekinthető, hogy a befektetési életbiztosítást kötő ügyfelek pénzét kriptovalutába fektette a szlovákiai Novis Biztosító, amely Magyarországon is árulja termékeit és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) múlt hét csütörtökön ideiglenesen felfüggesztette Sensum nevű életbiztosításának forgalmazását - mondta Binder István, az MNB felügyeleti szóvivője hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Hangvezérelt fizetés okoshűtővel? Így fogunk fizetni 2020-ban!
Az Ingenico Group, az egyszerű és biztonságos fizetési megoldások globális piacvezetőjének ágazati elemzése szerint a közösségi oldalakon történő vásárlás és a hangvezérelt fizetés a következő évben a hétköznapi élet részévé válik. A jövőben a használati tárgyainkat is másképp fogjuk használni: hűtőszekrényeinket, autóinkat, vagy akár egy olyan hétköznapi dolgot is használhatunk majd fizetésre, mint egy tükör.
Új megállapodást kötött a Visa és a Revolut
Új megállapodás megkötését jelentette ma be a Visa (NYSE: V) és Európa piacvezető fintech cége, a Revolut. A megállapodással a két fél a Revolut globális üzleti terjeszkedését kívánja elősegíteni. A Visa márkanevét, széleskörű jelenlétét és globális elfogadási hálózatát kiaknázva a Revolut mostantól öt újabb régióban, 24 új piacot elérve jelenhet meg termékkínálatával, összesen 56 piacon. A megállapodás értelmében a Revolut globális terjeszkedése során elsődlegesen Visa márkájú kártyákat fog kibocsátani.
Hogyan lehet forintból Facebook Librát venni és hogyan lehet a Librát forintra váltani, azaz mitől függ a Libra árfolyama?
Saját pénzt un. kriptodevizát vezet be a Facebook 2020 év elején, mely pénznek a Libra fantázianevet adták. Mitől függ a Libra árfolyama forintban, euróban vagy akár dollárban? A Libra több szempontból is kiemelkedik a már piacon lévő sok száz kriptopénz közül, de a legfontosabb különbség az, hogy a Libra árfolyama - annak stabilitásának érdekében - egy devizakosárhoz lesz rögzítve, melyben a legnagyobb súllyal az amerikai dollár szerepel majd (USD), de tartalmaz eurót (EUR), japán jent (JPY), angol fontot (GBP) és szingapúri dollárt is (SGD). Hogy hány forintot ér majd tehát aktuálisan egy Facebook Libra és hogyan és milyen árfolyamon lehet azt átváltani forintra, az attól függ majd mindig, hogy ez a meghatározott devizakosár (átlagos) árfolyama hogyan viszonyul éppen a forint árfolyamához.
Orosz eredetű kártevő - Baldr a világ ellen
A Sophos elemzést adott ki a Baldr nevű kártevőről, amely először 2019. januárjában jelent meg az illegális piacokon. A kártevő Magyarországot is érinti; nálunk legalább 9000 olyan számítógép van, amelynek a távoli asztal vezérlő szolgáltatása elérhető a külvilágból, tehát veszélyeztetett.
Hamis befektetéseket ígérő csalókat lepleztek le
Különösen nagy kárt okozó csalás, bűnszervezetben való részvétel, pénzmosás és más bűncselekmények gyanúja miatt folytat eljárást a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) egy nemzetközi bűnszervezet tagjai ellen, akik hamis befektetési ígéretekkel Franciaországban csapták be áldozataikat - közölte az ORFK Kommunikációs Szolgálata szombat reggel a police.hu oldalon.
Sok a félreértés az szja bevallások körül
Már csak néhány nap maradt a 2018. évi szja bevallások benyújtására, amelynek határideje 2019. május 20, azonban a bevalláskészítés során érdemes az igénybe vehető adókedvezményekről, vagy épp a szálláshely-szolgáltatások kapcsán felmerülő tudnivalókról tájékozódni.
Oroszországban pontosították az internet stabil működtetéséről szóló törvénytervezetet
Második olvasatban is megszavazta - 27 pontosítással - csütörtökön az orosz parlament alsóháza az orosz internet stabil autonóm működtetéséről rendelkező törvénytervezetet, amely bírálói szerint indokolatlan kormányzati ellenőrzést biztosít a web alkalmazása felett.
Mire kell figyelni a befektetésekből származó jövedelmek adózásánál?
Érdekes helyzeteket teremthet adózási szempontból a külföldi tartós befektetés, vagy az ingatlan értékesítése és bérbeadása, valamint a kriptovalutával próbálkozók számára is tartogathat meglepetéseket az egyes országok eltérő gyakorlata. A Deloitte Magyarország személyi jövedelemadó és társadalombiztosítási járulékokkal kapcsolatos cikksorozata ezúttal a külön adózó és egyéb jövedelmekkel foglalkozik.
Matrix zsarolóvírus: a svájci zsebkés
A Matrix a zsarolóvírus világban olyan, mint egy mindentudó svájci zsebkés, amelynek újabb változatai a lokális hálózatra kerülést követően képesek felkutatni a potenciális áldozatot jelentő további számítógépeket.
Habár a minták mennyisége alacsony, ettől még nem lesz kevésbé veszélyes; a Matrix fejlődik és új verziók jelennek meg, ahogy a támadók hatékonyabbá válnak a támadások során szerzett tapasztalatoknak köszönhetően. A Sophos 2019-es veszélyjelző riportjában kiemelték azt, hogy a célzott zsarolóvírus lesz a meghatározó bűnözői tevékenység, és a szervezeteknek ébernek kell lennie, illetve dolgoznia azon, hogy ne legyenek könnyű préda.
Rettegtek, hogy kimaradnak: buborékok 2018-ban
Olyan mély és az egész globális pénzügyi rendszert fenyegető válság zajlott le villámgyorsan 2008-ban, amitől a világ vezető jegybankjai is – teljes joggal – nagyon megijedtek. Válaszlépésként irgalmatlan mennyiségű olcsó pénzzel árasztották el a tőkepiacokat. A pénz hihetetlen mennyisége és olcsósága, vagy még helyesebben nulla ára hosszú éveken át fennmaradt, ami eszközárbuborékokhoz vezetett. A pénz nagyon olcsó lett, és valahol éppen ezért minden, amit érte venni lehetett drasztikusan megdrágult. Az ingatlanok, arany, kötvények és részvények árai és árfolyamai különböző hullámokban és különböző helyeken, de részt vettek ebben a drágulási folyamatban 2009 és 2018 között. Az azóta gyengén teljesítő arany is (több mint) duplázott 2009 és 2011 között. Az azóta lefelező kínai részvényindex is duplázott hét hónap alatt 2015-ben. Gyorslefolyású mániákus emelkedések zajlottak le a világ sok pontján különböző időben, amiknek egyik közös forrása volt az olcsó jegybanki pénz.